Turniej piłkarski już w niedzielę

8665.nsmed

Znamy już podział grup w I Starachowickim Ogólnopolskim Evencie Piłkarskim, który już 18 czerwca odbędzie się w naszym mieście. W gronie 16 drużyn znajdą się dwa zespoły Juventy Starachowice.

Już tylko dni dzielą nas od rozpoczęcia premierowej odsłony turnieju piłkarskiego rocznika 2009 w Starachowicach. Przyszłotygodniowy event piłkarski to nie tylko sportowa rywalizacja młodych piłkarzy z całej Polski. To również doskonała forma zabawy i rozrywki dla całych rodzin. Organizatorem wydarzenia jest KKS ASPN Juventa Starachowice, a patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek. Zadanie współfinansowane jest ze środków Gminy Starachowice.

- Niedzielny turniej to nie tylko rywalizacja na boisku. Drugim etapem eventu będzie organizacja czasu wolnego pomiędzy meczami. Dla dzieci przygotowane zostaną konkursy piłkarskie. Poznamy najlepszego żonglera, strzelca czy króla szybkości. Funkcjonować będzie również specjalnie przygotowana „strefa zabaw”. To będzie wielkie święto dziecięcej piłki i zabawy w Starachowicach – zapewniają działacze i trenerzy z KKS ASPN Juventa Starachowice.

Najważniejszym punktem wydarzenia będzie jednak oczywiście turniej piłkarski. Walka o trofea rozpocznie się w niedzielne przedpołudnie – 18 czerwca. Organizatorzy planują początek fazy grupowej o godzinie 10-ej, a wielki finał sportowej rywalizacji odbędzie się około godziny 16.10.

Szczegółowy plan turnieju wygląda następująco:

I Starachowicki Ogólnopolski Event Piłkarski - 18 czerwca 2017 (niedziela)

10:00 - 13:00 faza grupowa

11:00 - uroczyste rozpoczęcie

13:30 - 16:00 - faza pucharowa

16:10 - wielki FINAŁ

16:30 - zakończenie

- Sportowa walka odbywać się będzie na trzech boiskach jednocześnie. Ostateczną decyzję o tym gdzie zagramy podejmiemy na dzień przed turniejem. Chcemy odpowiednio przygotować boisko. Zawodnicy zagrają na płycie głównej lub tzw. Saharze. Obecnie trwają przygotowania do turnieju. Drużyny grać będą w 6-osobowych składach, a więc systemem pięciu graczy w polu plus bramkarz. Zapowiadają się wielkie emocje i już dziś serdecznie zapraszam wszystkich kibiców do wspierania dopingiem młodych piłkarzy – dodaje Dominik Zuba, wiceprezes KKS ASPN Juventa.

Grupy starachowickiego turnieju

W starachowickim turnieju wystąpi 16 drużyn. Zostały one podzielone na cztery grupy. W gronie uczestników nie zabraknie reprezentantów starachowickiej piłki. Gospodarze turnieju – Juventa – wystawia do gry dwa zespoły. Podopieczni Szymona Sionka i Sławomira Oleksaka zapowiadają walkę o jak najlepszy wynik, a przede wszystkim o znakomitą zabawę.

Podział grup turnieju:

Grupa A

Juventa I Starachowice

Mazovia Tomaszów Mazowiecki

Widok Lublin

DAP II Kielce

Grupa B

PAS Skarżysko

Korona Kielce

Wisła Kraków

Energia Kozienice

Grupa C

Juventa II Starachowice

DAP Dębica

Widok Skierniewice

Delta Warszawa

Grupa D

DAP I Kielce

AP Końskie

Progres Kraków

Marcovia Marki

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice

Reklama

Dodane: 12.06.17

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie