Tym razem się udało. 81-latka nie straciła 20 000 zł

10750.nsmed

Wczoraj 6 grudnia br. starachowiccy policjanci zostali powiadomienie o kolejnej próbie oszustwa na tzw. „policjanta”. Na szczęście zdecydowane działanie funkcjonariuszy i pracowników banku uchroniły 81-latkę przed utrata 20 tysięcy złotych. 

Wczoraj przed południem do 81-letniej mieszkanki Starachowic zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta informując seniorkę, że ktoś próbuje włamać się na jej konto bankowe i ma zamiar dokonać kradzieży pieniędzy. Fałszywy policjant polecił kobiecie udać się do banku, założyć drugie konto i przelać na nie pieniądze. Sprawca polecił również 81-latce dopisanie podanego przez siebie numeru telefonu do obsługi konta. Kobieta udała się do banku, a jednocześnie cały czas była instruowana przez oszusta. Dzięki temu, że policjanci wcześniej byli w placówce i informowali o tej metodzie działania oszustów, pracownicy banku zareagowali w odpowiednim momencie i nie dopuścili do utraty pieniędzy przez kobietę. W razie zaistnienia podobnej sytuacji lub jeżeli podczas rozmowy telefonicznej mamy podejrzenie że rozmawiamy z oszustem, należy się rozłączyć i niezwłocznie poinformować policję. 

Przypominamy!!! Policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im pieniędzy ani wykonywania innych czynności związanymi z zakładaniem kont bankowych lub przelewaniem pieniędzy. 

Opr. PK 

Źródło: KPP w Starachowicach

Dodane: 07.12.18 | komentarze (3)

Komentarze użytkowników

:-) | 2018-12-07 13:12:31 napisał(a):

wreszcie zatrzymali tego oszusta, brawo Policja

HwdPO | 2018-12-07 15:40:12 napisał(a):

Szkoda . Następna tępa strzała przeje na konto Rydzyka . Ile razy trzeba tym tępym ludzią powtarzać żeby nikomu nie dawali pieniędzy ?

Tom | 2018-12-09 09:06:10 napisał(a):

Skąd ci emeryci mają tyle kasy

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie