Uciekał przed policją. Dachował. 48-latek zmarł w szpitalu

9923.nsmed

W niedzielę 13 maja br. około godziny 21.20 Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego poinformowało starachowicką policję, że na ulicy Wojska Polskiego w Starachowicach może poruszać się Oplem kierowca będący w stanie nietrzeźwości. 

- Policjanci mieli podany kolor samochodu oraz tablice rejestracyjne. Za pierwszym razem, gdy podjechali we wskazane miejsce takiego pojazdu tam nie było, jednak chwilę później namierzyli poszukiwane auto. Kierowca Opla nie zastosował się do sygnałów funkcjonariuszy i zaczął uciekać w kierunku ulicy Radomskiej. Policjanci przystąpili do pościgu. Kierowca Opla łamał po drodze wszystkie możliwe przepisy i jechał w kierunku Tychowa Starego. Na skrzyżowaniu w Tychowie Starym nie zatrzymał się przed znakiem STOP, przejechał je na wprost uciekając w kierunku Tychowa Nowego. I właśnie na tej drodze, na jej łuku najpierw uderzył w znak drogowy, następnie wpadł do rowu i dachował. Kierujący wypadł ze swojego pojazdu przez przednią szybę. Kiedy odnaleźli go policjanci żył. Została mu udzielona pierwsza pomoc, na miejsce przyjechało pogotowie, które zabrało mężczyznę do szpitala.  48-letni mieszkaniec Starachowic zmarł po dwóch godzinach. Wszystkie okoliczności zdarzenia będą badane. Sprawdzimy w osobnym wewnętrznym postępowaniu czy mogło dojść do naruszenia przepisów przez policjantów, choć nic na to nie wskazuje. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami – powiedział naczelnik Wydziału Prewencji. podinsp. Aleksy Hamera.

Reklama

Dodane: 14.05.18

Komentarze użytkowników

kierowca | 2018-05-14 15:27:04 napisał(a):

Brawo dzielni policjanci mając numer samochodu doprowadzili do śmierci człowieka beznadziejną głupotą. Bezmuzgowcy kasują bogu duch winnych niczemu nie zagrażających kierowców a tam gdzie nagminnie stwarzane jest zagrożenie życia rowerzystów to ich nie ma. Przykład ul 1 Maja.

do kierowca | 2018-05-14 16:13:11 napisał(a):

Serio??? Niczemu nie zagrażający kierowca???!!! Nie miał uprawnień a prowadził, nie zatrzymał się pomimo sygnałów, zlekceważył przepisy. Jakby zabił po drodze Twoje dziecko to co ? Fajnie by było?

@kierowca | 2018-05-14 16:58:38 napisał(a):

Uciekał i stworzył zagrożenie, również dla rowerzystów. Równie dobrze mógł w mieście kogoś ściąć jak ten znae. Chcącemu nie dzieje się krzywda. chciał - to się zabił. Poza tym jest dużo innych możliwości jak ktoś ucieka samochodem przed policją. Kradzież czy nawet inne cięższe przestępstwa...

do kierowca | 2018-05-16 10:32:16 napisał(a):

Trzeba czytać tekst ze zrozumieniem,pisze jak byk ,że był nietrzeźwy, że uciekał. Kto mu kazał jechać na podwójnym gazie.A głupoty szukaj gdzie indziej nie u policjantów.

rtyui | 2018-05-16 12:00:54 napisał(a):

A nie można było inaczej tej akcji przeprowadzić skoro zrobiło się niebezpiecznie? Są chyba inne metody i rozwiązania na takie sytuacje?

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie