Ulica Majówka. Potrzebny remont?

11870.nsmed

- W chwili obecnej, po kilku latach kiedy ta nawierzchnia została wymieniona, w tej chwili są duże koleiny. Studzienki, które są poobsadzane, są nierówne. Stwarza to duże zagrożenie dla poruszających się tam pojazdów. Uważam, że powiat powinien zaplanować w swoim budżecie na przyszły rok, przynajmniej wymianę tej nawierzchni, która jest zdewastowana – mówił podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się pod koniec września, radny z klubu PiS Mariusz Zaborski.

Radny złożył do prezydenta Marka Materka interpelację w tej kwestii. 

Szanowny Panie Prezydencie, w imieniu mieszkańców zwracam się z uprzejmą prośbą o wystosowanie odpowiedniego wniosku do Powiatu Starachowickiego w celu zaplanowania w budżecie na 2020 rok remontu nawierzchni ulicy Majówka na całym jej długości.

Nawierzchnia ulicy jest zniekształcona oraz w wielu miejscach uległa uszkodzeniu co znacznie utrudnia przejazd wskazaną ulicą oraz stwarza zagrożenie ze względu na koleiny oraz omijania nierówności.

Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.

Podczas objazdowej konferencji po miejskich inwestycjach, w trakcie postoju przy ulicy Granicznej, portal zapytał prezydenta Marka Materka o odpowiedź w sprawie interpelacji radnego. 

- Zgłaszałem się jeszcze przed tą interpelacją do powiatu i dotyczyło to przebudowy skrzyżowania ulicy Graniczna z ulicą Majówka (na rodno – przypis red.), a także remontu ulicy Majówka, które pierwotnie przewidywano do wykonania dokumentacji technicznej. Ta dokumentacja niestety nie została wykonana, głównie ze względu na zły stan finansów powiatu – powiedział prezydent miasta Marek Materek. 

Kursywa za: BIP UM Starachowice

Dodane: 08.10.19 | komentarze (7)

Komentarze użytkowników

Mieszkaniec | 2019-10-08 08:28:04 napisał(a):

lepiej bym rozpatrzyl poprawe studzienek na staszica od granicznej do sądu gdyz tak wystają z jezdni ze auta skaczą jak na poligonie

Majówka | 2019-10-08 08:56:57 napisał(a):

Dzierżyńskiego nie jest taka zła jeszcze dobrze się jeździ. Panie radny lepiej złóż Pan interpelacje w sprawie dróg gminnuch nasxych osiedlowych na ul Staszica brak parkingów dziury.Ale w pierwszej kolejności to trzeba zrobić kanalizacje sanitarną i burzową na całym osiedlu. Mam duże wątpliwości czy zna Pan ten problem. Powiat zostaw pan powiatowi masz tam pan towarzyszki partyjne to niech sie zajmą tematem a nie pierdołami LGB. A pan pilnuj spraw gminnych. Jeszcze troche i nam piwnice fekalja zaleją a wody deszczowe podmyja ulice i chodniki

tomek | 2019-10-08 08:57:26 napisał(a):

Niech w końcu zrobią ulice Partyzantów, bo ostatni remont tej ulicy był 25 lat temu.

Pawel | 2019-10-08 10:57:27 napisał(a):

Dokładnie, sporo ludzi wybiera rano przejazd Partyzantow a nie majowka oawiatowa bo przy SP9 jest dramat, no ale jeździ sie po tej drodze fatalnie. A co do Majowki to dajcie sobie spokoj z tym rondem, glupi pomysl bylego szefa ZDP

GOSC | 2019-10-08 15:29:28 napisał(a):

Więcej TIR-wó na tej i innych ulicach miasta.

Stanisław | 2019-10-08 20:28:45 napisał(a):

Biedronka i transport do niej ponad 20-tonowych tirów. Powiat remontował tę ulicę kilka lat temu , co się stało ? 8-go Maja i Partyzantów to priorytet tej części miasta ale do Suchedniowa nie tymi drogami więc wszystko jest ok.

senior cyklosta | 2019-10-09 08:07:41 napisał(a):

Na tej ulicy zgłaszam od lat likwidację niepotrzebnego rynsztoku, w którym latami zalega piach i śmieci bo nikt ręcznie nie zamiata a mechanicznie żadna zamiatarka go nie wymiecie. Wystarczy wykonać remont przez zaasfaltowanie tego rowka i poprawić parę studzienek. Jezdżę codziennie i jakość nawierzchni jest bardzo dobra. Co do głupiego pomysłu ronda, zwężono niepotrzebnie ulicę graniczną i żądne rondo tam nie ma miejsca. Znowu marnowanie pieniędzy na głupi pomysł.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie