Ulica Słoneczna wymaga pilnego remontu. Radni piszą interpelacje

11526.nsmed

W trakcie czerwcowej sesji Rady Miejskiej radny Mariusz Konarski złożył interpelację w sprawie uzupełnienia ubytków drogowych na wysokości bloku Słoneczna 10 i 20. 

„Pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej, Dróg i Ochrony Środowiska tut. Urzędu podjęli działania mające na celu wyegzekwowanie od inwestorów (wykonawców) odtworzenie nawierzchni asfaltowej w miejscach przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych realizowanych w ul. Słonecznej. W świadomości mieszkańców ul. Słonecznej funkcjonowała opinia o szybkiej realizacji przebudowy tej drogi, z tego względu inwestorzy odstępowali od docelowej naprawy nawierzchni. Pozostaję w przekonaniu, że wnioskowane uzupełnienie ubytków wykonane zostanie do końca bieżącego miesiąca.” Pod odpowiedzią dla radnego podpisała się zastępca prezydenta ds. gospodarczych Ewa Skiba.

Najwyraźniej ta odpowiedź nie była satysfakcjonująca, ponieważ w Biuletynie Informacji Publicznej udostępniona została treść kolejnej interpelacji w sprawie remontu ulicy Słonecznej. Tym razem dokument został złożony przez dwóch radnych: Mariusza Konarskiego oraz Krzysztof Różyckiego. 

Treść: 

W związku z licznymi apelami mieszkańców a także publikacjami na ten temat w lokalnych mediach, pragniemy złożyć wniosek o wprowadzenie do budżetu Gminy Starachowice na 2020r. zadania inwestycyjnego pod nazwą „Remont nawierzchni ul. Słonecznej”. Stan opisywanej ulicy jest w katastrofalnym stanie a znacznie pogorszył się po ostatnich ulewnych deszczach. Remonty cząstkowe wykonywane przez Gminę są doraźnym rozwiązaniem problemu. Koleiny i zapadliska na niektórych odcinkach drogi są tak duże że uniemożliwiają praktycznie przejazd autom o niskim zawieszeniu. W związku z powyższym prosimy o wnikliwe i pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku.

Urząd Miejski ma teraz 30 dni na odpowiedź na pismo radnych. 

Fot. Mariusz Konarski

Dodane: 08.07.19 | komentarze (4)

Komentarze użytkowników

Kierowca | 2019-07-08 12:06:56 napisał(a):

Zdjęcie ładnie pokazuje, że właściciele domków rozkopali ulice a to doprawadzając wodę a to podłączając się do kanalizacji a potem nie raczyli solidnie tego przynajmniej odtworzyć, bo standardem powinno być w tego typu wejściach w ulicę nawet wymuszenie poprawy.

Złożył interpelację | 2019-07-09 07:27:36 napisał(a):

Ale ten radny składa interpelację :) Od czasu do czasu jakieś dziwolągi :)
Cała aktywność radnego.

viki | 2019-07-09 08:49:47 napisał(a):

Radni proszą -powinni iść na kolanach -i ucałować jaśnie nam panującego. A radni zapomnieli lub nie mają wiedzy że to oni uchwalają inwestycje i mogą dokonać zmian w budżecie w tym również w inwstycjach.Należy jedynie podać szacunkową kwotę zadania i żródła jej pokrycia -podpowiadam najmądrzejszym radnym-obetnijcie pieniądze na promocję Materka i na etaty w urzędzie . I już macie na inwestycję na Słonecznej. Myśleć panowie a nie skomlać pod drzwiami .

Artur | 2019-07-09 20:39:24 napisał(a):

Gdzie są urzędnicy odpowiedzialni za drogi, już nawet żadnej dziury nie załatają bez proszenia o to, za co oni biorą kasę, chyba za p......enie w stołki i siedzenie w internetach. Środek lata, a dziury po zimie nie porobione, upadłe miasteczko!!!

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie