Ulice: Cicha, Lachy, Sąsiedzka wracają do kolejki po remont. Miasto unieważniło przetarg

16059.nsmed

Mimo zapewnień w marcu 2022 r. prezydenta miasta Marka Materka o realizacji, przetarg na remont ulic: Sąsiedzkiej, Cichej oraz Lachy w Starachowicach został unieważniony. Miała być utwardzona nawierzchnia z kostki brukowej, miejsca postojowe z płyt ażurowych, a będzie oczekiwanie na infrastrukturalne konkursy celem pozyskania przez Urząd Miejski zewnętrznego dofinansowania. 

Przypomnijmy, że w trakcie ogłoszonego przez gminę przetargu na remont tych ulic wpłynęły trzy oferty, ale znacznie przekraczały one kwotę, jaką miasto miało zabezpieczoną w budżecie. Pod koniec marca włodarz Starachowic dał jednak nadzieję mieszkańcom, że realizacja dojdzie do skutku, a pieniądze zostaną przesunięte na remonty ich ulic z innych anulowanych postępowań. Jednak w Biuletynie Informacji Publicznej 9 maja zamieszczona została informacja o unieważnieniu przetargu. Dwie oferty odrzucono ponieważ, Wykonawcy nie wyrazili pisemnej zgody na przedłużenie terminu związania ofertą z jednoczesnym przedłużeniem okresu ważności wadium, a oferta trzeciej firmy była o ponad 300 tysięcy złotych wyższa, niż ilość pieniędzy w budżecie. 

- Ulice Cicha, Lachy, Sąsiedzka nie uzyskały żadnego dofinansowania. Natomiast środki z tych zadań inwestycyjnych, które nie zmieściły się w budżecie, a które mieliśmy zrealizować, przerzucamy na takie inwestycje, na które uzyskaliśmy dofinansowanie. Mając 85 czy 90% dofinansowania nie możemy sobie pozwolić na to, żeby te dofinansowania oddawać, więc w pierwszej kolejności musimy zrealizować te inwestycje. Natomiast w przypadku pozostałych inwestycji, które takiego dofinansowania z żadnych źródeł nie uzyskały, przesuwamy je w czasie, po to żeby poszukać możliwości dofinansowania z innych źródeł. W przypadku ulic Cichej, Lachy i Sąsiedzkiej będziemy składać wniosek do Funduszu Rozwoju Dróg tak, aby uzyskać dofinansowanie na ten cel i żeby nie realizować tej inwestycji ze środków własnych, a żeby spróbować pozyskać środki zewnętrzne. Podobnie jest jeśli chodzi o ulicę Łączną, którą także mieliśmy zaplanowaną do realizacji, także te ceny były dużo wyższe od zakładanych, więc też musieliśmy zdjąć tę pozycję z budżetu, po to żeby ona w przyszłości do budżetu mogła wrócić. Równolegle udało się na szczęście wybrać wykonawców  dla ulic Smugowej i Wrzosowej - odpowiadał na pytania portalu Starachowice-Net.pl prezydent Marek Materek. 

Spokojnie mogą spać mieszkańcy ulic do remontu, gdzie miasto pozyskało dofinansowanie. By nie stracić dotacji, miasto posiłkując się jeśli będzie trzeba kredytem, będzie dążyło do realizacji.

- Kredyt jest zaplanowany w tegorocznym budżecie, więc na 100% będzie musiał być uruchomiony, dlatego że sytuacja, którą mamy na rynku i kryzys związany z wojną na Ukrainie powoduje wzrost cen, więc nie tylko te środki, które zaplanowaliśmy, ale też oszczędności, które musimy wygenerować będą potrzebne do tego, żeby poradzić sobie z tym wzrostem, z którym mamy do czynienia, bo jak państwo widzicie po tym, gdy otwieramy przetargi na różne prace, to ceny są dużo wyższe niż zakładane - odpowiedział włodarz Starachowic.

RemondisReklama 

Dodane: 20.05.22 | Odsłony: 809

Komentarze użytkowników

tłumaczenie | 2022-05-20 08:18:31 napisał(a):

I znowu wszystko zwalono na wojnę na Ukrainie. Tak jakbym słyszał Morawieckiego o putinflacji. Nikt nie ma sobie niczego do zarzucenia...

Do Prezydenta | 2022-05-20 09:25:10 napisał(a):

Wprowadź Pan zmiany personalne w dziale inwestycyjnym ! Już najwyższy czas !

Do powyżej | 2022-05-20 11:07:28 napisał(a):

Niech tatuś przejmie stery i będzie robota zrobiona proste

do powyżej | 2022-05-20 14:56:23 napisał(a):

Jak tak dalej pójdzie to nasze miasto zostanie unieważnione, bo i tak schodzi powoli na psy...

do tłumaczenie | 2022-05-20 16:21:48 napisał(a):

Wcześniej zganiał na covid i przeciągał inwestycje dopłacając do każdej po kilkaset tysięcy.Teraz jak kasy brakuje odwołuje .A wystarczy zacząć oszczędzać odsiebie.Zrezygnować ze śliwek w czekoladzie,ogromnej propagandy w mediach własnej osoby, robienia klombików itp.

Pablo | 2022-05-21 17:05:49 napisał(a):

Skoro wczesniej bylo tak tanio, oszczednie, nie bylo sliwek, etc. to czemu tym ludziom co czekaja tyle lat nie zrobiono tych ulic? Jestesmy w ue prawie 20 lat, masa srodkow byla do wykorzystania.. Dlaczego??? Skoro było tak dobrze, to dlaczego jest wciaz tak zle??? Nigdy nie bylo w tym miescie tylu inwestycji co teraz, i niewazne ze czasem cos sie nie uda, bo za 5 lat juz takich srodkow z ue nie bedzie, nie ma juz wiecej czasu do zmarnowania

Do powyżej | 2022-05-22 11:40:06 napisał(a):

Racja jest nie kolorowo, ale najgłośniej krzyczą ci co nie robili nic i pchają się do koryta obłuda

Do Pablo | 2022-05-22 15:09:56 napisał(a):

Pomijam fakt bzdet, które wypisujesz, chociażby o dofinansowaniach, to nigdy wcześniej nie było takiego NEPOTYZMU, KOLESIOSTWA, KUMOTERSTWA. NIGDY ŻADEN PREZES NIE DOSTAŁ AMAROKA, ŻADEN BEZROBOTNY OJCIEC STOLKA DYREKTORA, ŻADEN SPADOCHRONIARZ PRASY DO OLEJU. I NA KONIEC, NIGDY ŻADEN PREZYDENT NIE STWORZYŁ UKŁADU, KTÓRY NISZCZYŁ I ZASTRASZAŁ LUDZI, ANI STRUKTUR ZŁOŻONYCH Z TROLI, KTÓRZY CIAGNA DO KORYTA JAK WYGLODNIALE ŚWINKI.

Pablo | 2022-05-23 15:09:04 napisał(a):

Jasne, prawda w oczy kole, a skoro sliwki i amarok to takie wazne rzeczy, ze przysłaniaja ci realny osąd, to widac czym wy byscie sie zajmowali u władzy :)

Przedszkolanka | 2022-05-23 16:16:22 napisał(a):

No nie wiedziałam że moi kilkuletni podopieczni wzięli się za komentowanie. Nie można tego inaczej uzasadnić, wykluczając postępującą sklerozę albo ślepotę. Ciesz się że Materek zrobił rejestr wydatków, bo przynajmniej można sprawdzać faktury, a nie jak kiedyś. Można sporo zarzucić, ale zakresem i porównaniem inwestycji Materek wciąga wszystkich nosem. A ZARAZ ZOBACZYMY JAKA BĘDZIE REAKCJA TROLI.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie