Ulice Klonowa i Daleka z nową nawierzchnią

14696.nsmed

Prace drogowe na ulicach Starachowic w toku. W minionych dniach, do użytku mieszkańców, przekazano kolejne drogi z utwardzoną nawierzchnią, tym razem są to ulice Klonowa i Daleka, zlokalizowane na osiedlu Orłowo.

- Rok 2021 obfituje w inwestycje drogowe – informuje prezydent Miasta Marek Materek. - Kilka dróg objętych pracami zlokalizowanych jest na terenie osiedla Orłowo, jedna z nich to ulica Klonowa, która dotychczas miała nawierzchnię gruntową, a obecnie ma nową, asfaltową nakładkę na wzmocnionej podbudowie. Serdecznie dziękuję Przewodniczącemu i Radnym Rady Miejskiej za wyrażenie zgody na to, aby w tym roku prac remontowych na drogach można było realizować naprawdę dużo. I to się już się dzieje.

Przebudowa ulicy Klonowej realizowana była na dwóch odcinkach drogi, koszt tych prac to ponad 77 tys zł. Wykonawcą robót była lokalna firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ROAD STAR.

- Ulica Klonowa to jedna z ostatnich uliczek w tym rejonie miasta, która miała jeszcze nawierzchnię gruntową – mówi Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Walendzik - Nie jest to duża ulica, o szczególnym natężeniu ruchu, ale jest to jedna z tych dróg, z których często korzystają mieszkańcy.

Trzecia z ulic, na której drogowcy niedawno zakończyli prace to ul. Daleka, zlokalizowana na obrzeżach miasta. Na wzmocnionej podbudowie wykonano tu nawierzchnię asfaltową, koszt prac to ponad 52,5 tys. zł. Inwestycję zrealizowała ta sama miejscowa firma.

- I kolejna gruntowa droga zyskała nową nawierzchnię asfaltową, tym razem to ulica Daleka na osiedlu Orłowo – informuje Prezydent Miasta Marek Materek – Do wykonania pozostał nam jeszcze fragment ul. Mieszała do którego przylega ul. Daleka. Właścicielem tego terenu są Lasy Państwowe i najprawdopodobniej w latach kolejnych będziemy musieli wykonać dokumentację techniczną aby uzyskać zgodę na realizację tej inwestycji drogowej.

Ulica Daleka to czwarta z dróg na osiedlu Orłowo, która w ostatnich tygodniach przeszła przemianę.

– W zeszłym tygodniu oddawaliśmy do użytku mieszkańców ul. Pieszą z nową nawierzchnią, w tym tygodniu przekazujemy kolejną, położoną kilkaset metrów dalej ul. Daleką – mówi Przewodniczący RM Michał Walendzik. - Jest to bardzo przyjemna okolica położona na obrzeżach lasu, często można tu spotkać dzikie zwierzęta. Nie zmienia to faktu, że mieszkańcom tej okolicy należało stworzyć możliwość bezpiecznego i spokojnego korzystania z dróg. Dziękuję Panu Prezydentowi oraz Radzie za podjętą decyzję w tym zakresie.

Baner UM

Komunikat prasowy płatny: UM Starachowice

Dodane: 07.05.21 | Odsłony: 1209
Tagi:

Komentarze użytkownikówOstatnie komentarze w serwisie