„Unia Europejska to wielka wizja, która przekłada się na konkrety...”

11269.nsmed

9 maja w Starachowicach gościła Europosłanka Róża Thun, z którą spotkał się Prezydent Miasta Marek Materek. Spotkanie, którego tematem była Unia Europejska odbyło się na starachowickim rynku, zrewitalizowanym dzięki wsparciu funduszy unijnych.

- 9 maja na starachowickim Rynku świętowaliśmy Dzień Europy, dzień ważny nie tylko dla mieszkańców Starachowic ale także całego kraju – mówi Prezydent Starachowic Marek Materek - Przypominamy o tym, że od 15 lat Polska jest coraz bardziej znaczącym członkiem Unii Europejskiej. To jaki Unia miała wpływ na to co dzieje się w Polsce możemy obserwować w Starachowicach, w naszym powiecie i w naszym regionie. Przykłady to zrewitalizowany rynek, wybudowany łącznik pomiędzy ulicami Batalionów Chłopskich i Szkolną, Pasaż Staffa, wyremontowane drogi powiatowe na terenie gminy, ztermomodernizowane szkoły i przedszkola to inwestycje wykonane przy wsparciu funduszy unijnych. Dzięki temu dofinansowaniu realizujemy kolejne przedsięwzięcia są to; rewitalizacja Parku Miejskiego, rozwój terenów zieleni miejskiej i inne. Bardzo się cieszę, że w Dniu Europy nasze miasto odwiedza Posłanka do Parlamentu Europejskiego Róża Thun doskonale znana mieszkańcom naszego miasta.

Róża Thun była szefową Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana w Polsce i jedną z inicjatorek kampanii profrekwencyjnej zachęcającej mieszkańców do głosowania za wejściem Polski do Unii Europejskiej. Posłanka była także dyrektorem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

- To wtedy, jeszcze jako członek Młodzieżowej Rady Miasta wspólnie z panią Jolantą Nowak, wielokrotnie gościliśmy panią poseł Róże Thun w Starachowicach i dyskutowaliśmy o tym jak Starachowice mogą się rozwijać w Unii Europejskiej – mówi prezydent - Pamiętam kiedy pani poseł rozpoczynała poprzednią kadencję i zapowiadała, że naszym celem jest to, aby w Unii Europejskiej został zniesiony roaming aby poprawić prawa konsumentów, dokładniej aby prawa konsumentów z Polski były takie same jak konsumentów za wschodnią granicą. Pamiętam, że początkowo mało kto wierzył w to, że się to uda, dziś wiemy że większość z tych spraw udało się załatwić czego szczerze gratuluję. Wymagało to ogromnego wysiłku, zaangażowania i umiejętności rozmawiania z parlamentarzystami z innych krajów.

Unia Europejska to wielka wizja, mówi europosłanka, która przekłada się na konkrety, aby każdemu obywatelowi żyło się lepiej.

- Cały sens funkcjonowania w Unii Europejskiej jest wtedy gdy Unia Europejska jest obecna w Polsce wszędzie i Starachowice są tego wspaniałym przykładem - mówi Róża Thun - Jeżeli jest taki prezydent miasta, który zdaje sobie sprawę z wagi tego, że jesteśmy w Unii, że my ją tworzymy. Starachowicom mogę szczerze pogratulować, że tak wybrały. Inwestorzy chętniej przyjeżdżają i dobrze wykorzystane są fundusze. Podczas konferencji od inwestorów w różnych krajach Unii słyszałam zachwyty na temat młodego prezydenta. Słyszałam, że Starachowice są takim miejscem którym warto się interesować i warto tu inwestować.

Parlamentarzystka, podczas spotkania przedstawiła także 9 założeń swojego programu z którym startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Autor: Iwona Tamiołło, UM Starachowice

Fot. Starachowice-Net.pl

Dodane: 11.05.19 | komentarze (26)

Komentarze użytkowników

kamil | 2019-05-11 11:54:13 napisał(a):

I takie propagandowe artykuly sa tworzone w UM za pieniadze podatnikow? wstyd panie Materek! bierz pan roze i jedz do brukseli, a starachowice zostaw pan w spokoju

Klin | 2019-05-11 12:23:31 napisał(a):

* nie na darmo teczkę za Różą Marią Barbarą Gräfin von Thun und Hohenstein nosił to teraz ta wybitna miłośniczka Niemiec i europejska patriotka go lewaruje. Tylko patrzeć jak za kilka lat * będzie mościł swoją pupcię w brukselskich fotelach - wszak to też jest wybitna patriota.

STARACHOWICANIN | 2019-05-11 12:56:20 napisał(a):

Na szczęście mieszkańcy kompletnie olali największego wroga Państwa Polskiego i nie przyszli na rynek gdzie chciała się promować. Jedynie Materkowi zrobiła niedżwiedżą przysługę wręczając jakiś medal który sama zrobiła.

mieszkaniec TST | 2019-05-11 15:09:00 napisał(a):

obcy w mieście! a gdzie mieszkańcy ?

@klin | 2019-05-11 15:59:52 napisał(a):

Mam Różę w nosie ale w Pisie też jest niejaki Richard Henry Czarnecki czyli teraz Rysiu Czarnecki. A wszyscy dobrzy o czym świadczy wysokość zarobków wg województw - jesteśmy dokładnie na ostatnim miejscu

Klin | 2019-05-11 18:06:18 napisał(a):

Dlaczego Admin wygwiazdkował w moim poprzednim wpsie słowo Serdel? Przecież ani to wulgarne ani obraźliwe?

Schluss | 2019-05-11 21:02:37 napisał(a):

To aż na Rynek musieli jechać? A w tle pomnik kibla. Iii lipnie wyszło.

Kolarz | 2019-05-11 21:25:33 napisał(a):

To ta co głosowała przeciwko POLSCE ??? Masakra ;/

gość | 2019-05-11 21:49:31 napisał(a):

65 lat,może do wnuków lepiej ? A lokalnie osoby ok.60 postrzegają jako kandydatów na pewną emeryturę.

ekonomista | 2019-05-12 07:15:50 napisał(a):

to ta oani co "wymyslila" ze slowacy tak zyskali wchodzac do euro i tak sie wzbogacili ze przyjezdzaja na zakupy do Polski. Myslenie ala komunista Altiero Spinelli ,ktorego ta pani jest wyznawca

Staszek | 2019-05-12 08:40:57 napisał(a):

Panie Marku wstyd ,wstyd i hańba!!!

Czarny | 2019-05-12 10:22:10 napisał(a):

Ale wstyd panie Materek!!!Kobieta która donosi na swój kraj występuje w niemieckich telewizjach i opowiada głupoty o Polsce i pan robisz z tym antypolskim babsztylem konferencje! Ale w sumie nie ma się co dziwić przecież pan jej uczeń:(

Ona | 2019-05-12 11:49:21 napisał(a):

Wsydu nie ma ta kobieta.

no cóż | 2019-05-12 12:50:48 napisał(a):

jak z powyższego wynika pisowskie trolle są czujne. A w kościele byle i pomodlili się za zdrowie pedofilstwa?

obiektywny | 2019-05-12 15:56:49 napisał(a):

Pełne nazwisko Róży Thun brzmi - Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein.
Róża Thun wiele lat temu się zakochała z wzajemnością w Franzu Graf von Thun und Hohenstein i przyjęła jego nazwisko, dokładnie tak jak robi to 90% Polek. Z domu nazywa się Woźniakowska i jest córką znanego i cenionego profesora krakowskiego Jacka Woźniakowskiego, założyciela wydawnictwa „Znak” jak również wielce cenionego prezydenta Krakowa w latach 90-tych.

Róża Thun to kobieta skuteczna, wykształcona, doskonale, jak mało kto, poruszająca się w Parlamencie Europejskim, a poza tym sympatyczna, miła, kontaktowa, dowcipna i lubiana przez wszystkich. Wypada dodać, że jak mało który europarlamentarzysta posługuje się pięcioma językami: polski, angielski, niemiecki, francuski i włoski. No i nie jest „nabzdyczona” (cytat prof. Bartoszewskiego).

Na zakończenie wypada dodać, co już zawdzięczamy Róży Thun. Wymienię kilka najważniejszych Jej projektów, które skutecznie przeprowadziła przez tryby europejskiej machiny:
• Roaming. To dzięki Róży Thun płacimy mniej za połączenia międzynarodowe (rozmowy i SMS) kiedy jesteśmy za granicą. Wszedł dzięki Niej w życie w ubiegłym roku i jest niższy od poprzedniego o 50%. Może kolej, Pani Różo na następne 50%?
• Proszki. Tak to zapamiętałem, bo zaczęło się od tego, że innej jakości proszki kupowaliśmy w Polsce i innej np. w Niemczech, choć były w takich samych opakowaniach. Ona to uczyniła – jak powiedziałby Zagłoba. Nie chodzi oczywiście tylko o proszki. Chodzi o wszystkie produkty sprzedawane w Unii i w Polsce.
• Puszcza Białowieska i smog. Zaangażowała się niezwykle mocno w ochronę puszczy i walkę ze smogiem. Żyje tymi tematami i jak Ją znam, a znam ją trochę – nie odpuści.
• Większe prawa pasażerów i niepełnosprawnych w pociągach. Nie odpuściła. Prawo obowiązuje od ubiegłego roku. Jest Róża od konkretów? Jest!
• Sklepy internetowe. Często zdarzało się, że z różnych powodów nie mogliśmy kupić towarów w sklepach internetowych poza naszymi granicami. Właściciele sklepów stosowali przy tej okazji trik polegający albo na odmowie, albo na przekierowaniu do pośrednika polskiego i wtedy była dodatkowa marża. Obecnie, dzięki Róży Thun od ubiegłego roku Jej pomysł jest już prawem. Kupujemy na terenie Unii tak jak inni i bez dodatkowych narzutów.
• Bezpieczniej na drogach. Program polega na dodatkowym wyposażeniu samochodów w systemy informujące kierowcę o niebezpieczeństwie spotkania pieszego lub rowerzysty. Na razie PE przyjął Jej raport. Natomiast Jej pomysł „e-call” – system niezwłocznego powiadomienia odpowiednich służ o wypadku drogowym działa już jako prawo od ubiegłego roku.
• Pamiętam Ją jeszcze w dużym programie, którego autorem i głównym wykonawcą był Michał Boni, ale Ona tyle energii włożyła w jego rozpowszechnienie, że trudno byłoby mi ten temat ominąć. Projekt ten dotyczył bezpośredniego finansowania, a następnie rozliczania i kontrolowania bezpośrednio z budżetu UE organizacji pozarządowych, a jego przesłaniem było nie dopuścić do dysponowania przez rządy mało demokratyczne (Polska, Węgry) pieniędzmi dla organizacji prodemokratycznych i prowolnościowych.

Do obiektywny | 2019-05-12 16:22:41 napisał(a):

Skoro klepie Materka nie może być w porzo. Ciągnie swój do swojego, a wiadomo z kim trzyma i kogo w mieście Materek wypromowal. Skądś te nauki zdobył.

W tle nikogo | 2019-05-12 22:40:27 napisał(a):

Pierwszy raz widzę tak pusty rynek :) wszyscy pouciekali :) :) :)

cichy | 2019-05-13 16:55:28 napisał(a):

RóżA GO HOME GO DO NIEMIEC

@ obiektywny | 2019-05-13 19:12:36 napisał(a):

Z tych wszystkich zalet i osiągnięć zapomniałeś najważniejszego jak ta wstrętna baba zdradziecko donosiła i na Polskę szkodząc nam wszystkim. Wstydu nie maż tak samo jak ona perfidny zdrajco.

co | 2019-05-13 22:24:41 napisał(a):

to znaczy zdradziecko doniosła na Polskę? Rozum iem , że musiało być coś na rzeczy skoro uważasz , że to donos był. Bo gdyby to były dobre rozwiązania zaproponowane przez pismatołków to nie nazwałbyś tego donosem lecz pochwałą.

Mc2 | 2019-05-13 22:27:43 napisał(a):

Ostsnio powiedziała na swoim video-blogu, że Słowacy przyjeżdżają do Polski kupować,bo są bogaci.A nie dlatego,że mają euro i wszystko jest u nas tańsze.Uchowaj nas Boże od takiej specjalistki.

roza | 2019-05-13 22:59:56 napisał(a):

Tej pani juz podziekujemy.

@Mc2 | 2019-05-14 09:54:54 napisał(a):

wszystko jest u nas tańsze bo mniej od Słowaków zarabiamy, a nie dlatego że oni mają euro.Gospodarka to organizm wzajemnych relacji miedzy kosztami pracy energii , wydajności i cen towarów i usług , a nie tego czy jest w danym kraju euro , złotówka czy korona. Czemu Słowacy nie jeżdżą do Czech? Przecież tam nie ma euro i wszystko według ciebie powinno być tańsze niż w Słowacji? Bo Czesi są bogatsi od Słowaków tak jak Słowacy są bogatsi od Polaków. I to są fakty , których nie da się zakrzyczeć .

Kłamiesz jak większość PO | 2019-05-14 10:38:58 napisał(a):

wszystko jest u nas tańsze bo mniej od "Słowaków zarabiamy, a nie dlatego że oni mają euro.Gospodarka to organizm wzajemnych relacji miedzy kosztami pracy energii , wydajności i cen towarów i usług , a nie tego czy jest w danym kraju euro , złotówka czy korona. Czemu Słowacy nie jeżdżą do Czech? Przecież tam nie ma euro i wszystko według ciebie powinno być tańsze niż w Słowacji?"

Zarówno Słowacy jak i Litwini zarabiają mniej niż Polacy (niewiele ale jednak mniej). Mniejsza jest również najniższa płaca i nie ma też takiego wsparcia socjalnego jak u nas 500+ i inne. Ceny za to są wyższe wyłącznie ze względu na wprowadzenie euro. Zajrzyj do eurostatu zamiast kłamać. Na wprowadzeniu euro in plus wychodzą przede wszystkim Niemcy i Holendrzy w biedniejszych krajach ceny wzrosły i to znacząco. O Róży Thun wolę się nie wypowiadać bo admin musiałby wykropkować większość tekstu.

ciekawy | 2019-05-15 09:44:40 napisał(a):

CIEKAWE ZA CZYJE PIENIĄDZE RZECZNIK URZĘDU MIASTA I TELEWIZJA RATUSZ ROBIĄ KAMPANIĘ PANI Z NIEMIEC

a ja | 2019-05-21 11:02:41 napisał(a):

wbrew wszystkim pisowskim oszczercom pójdę i zagłosuję na Panią Różę.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie