Unia Młodych skarży starachowicką policję do Rzecznika Praw Obywatelskich

14561.nsmed

Forum „Unia Młodych” z Ostrowca Świętokrzyskiego złożyło w styczniu br. zawiadomienie do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Starachowicach. 

Ich zdaniem doszło do nieprzestrzegania epidemicznych obostrzeń, podczas Mszy Świętej w intencji Śp. Jadwigi Kaczyńskiej, których treść zacytowali w zawiadomieniu: „zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 9 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (z późń. zm.) w kościołach obowiązuje limit osób - Max. 1 osoba na 15 m2, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m.” 

Podczas nabożeństwa w jednej ławie, zaraz obok siebie, siedzieli: poseł Anna Krupka, poseł Krzysztof Lipiec, prezes PiS Jarosław Kaczyński, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, poseł Agata Wojtyszek oraz poseł Joachim Brudziński. W drugiej ławce, pomijając ochroniarzy prezesa, siedział przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś oraz starosta ostrowiecki Zbigniew Duda. Pozostali uczestnicy, w tym m.in. prezydent Starachowic Marek Materek oraz starosta starachowicki Piotr Babicki, byli w miarę rozproszeni.

Sanepid umarza postępowanie

25 lutego dyrektor starachowickiego Sanepidu Ewa Dróżdż poinformowała media, iż postępowanie zostało umorzone [czytaj więcej]

Unia Młodych skarży starachowicką policję do Rzecznika Praw Obywatelskich w związku z zawiadomieniem dot. mszy świętej w Starachowicach z udziałem polityków PiS. 

„25 lutego 2021 roku, po umorzeniu postępowania administracyjnego przez Sanepid w Starachowicach, Unia Młodych zdecydowała się (wobec przesłanek znajdujących się w decyzji, tj. potwierdzenia złamania obostrzeń lecz niemożności nałożenia mandatów przez sanepid w związku z nieposiadaniem odpowiednich kompetencji) zawiadomić policję w Starachowicach o wykroczeniu, do którego doszło podczas mszy świętej w intencji zmarłej Jadwigi Kaczyńskiej w Starachowicach. Wobec nienależytego wykonywania zadań przez policję, naruszaniem interesów Unii Młodych a także przewlekłością w załatwianiu sprawy, organizacja zdecydowała się zaskarżyć starachowicką policję do Rzecznika Praw Obywatelskich.” - Czytamy w przesłanym dzisiaj do mediów komunikacie prasowym organizacji „Unia Młodych”.  

Dodane: 06.04.21 | Odsłony: 2201 | komentarze (12)

Komentarze użytkowników

Ixi | 2021-04-06 15:15:52 napisał(a):

Wujek Stalin jest dumny z Forum Młodych Komunistów.

TuSK | 2021-04-06 15:17:54 napisał(a):

no młodzi komuniści coś pięknego czerwona zaraza

wania | 2021-04-06 16:35:54 napisał(a):

no to pokozali mlode komuszki

Mieszkaniec | 2021-04-06 17:19:45 napisał(a):

Bardzo dobra inicjatywa prawo powinno byc dla wszystkich a nie wybranych. Ta nazwa PIS to wielka lipa. Za grosz honoru nie mają. Wpełni popieram te działania a zdrugiej dtrony pytam .Gdzie jest reakcja starachowiczan gdzie te stowarzyszenia tak butne .Tu im usta pozamykało gdzie to SLD PO PSL

Gość | 2021-04-06 18:47:25 napisał(a):

W miarę rozproszeni? Siedzieli z tyłu bo się nie dpochali.

Eryk | 2021-04-06 18:53:30 napisał(a):

Fajnie jak młodzi ludzie pokazują jak nasze państwo zmienia się w poddana jednemu starcowi krainę. Karki gna wszyscy. Policja Sanepid urzędnicy. Masakra. Gdzie my żyjemy.

Wezyr | 2021-04-06 19:48:42 napisał(a):

Politycy, którzy wprowadzają przepisy ograniczające wolność, powinni świecić przykładem i tych przepisów przestrzegać.
A tu kolejny raz PiS pokazuje, że w Polsce jest jak u Orwella.

Rura | 2021-04-07 08:36:59 napisał(a):

Młodzi czy nie wiecie, że w Polsce mamy rasę panów? Pan PISIOR może wszystko!!!

Do Rura | 2021-04-07 10:47:16 napisał(a):

Materek zorganizował spotkanie
przy bunkrze w parku w czasie zbiórki
WOŚP.
Na wielu zdjęciach w internecie widać,że Materek
ma maskę opuszczoną na brodzie,
również w czasie kiedy pozował z innymi
osobami do zdjęć. Także jego narzeczona
i wiele osób przebywają tam z opuszczonymi maskami.
Dlaczego towarzysze z Ostrowca tego
faktu nie zgłoszą do sanepidu.
Ci z PiS-u mieli przynajmniej mieli maski.
I kto tu jest świętą krową?

Lolo | 2021-04-07 13:30:20 napisał(a):

Nikt nie łamie postanowień lepiej niż młodzi zbuntowani! Bezczelność nie ma granic! Ocenę należy zaczynać od siebie!

Jan | 2021-04-07 14:24:55 napisał(a):

Ale to władza powinna dawać przykład. Ale tej władzy wolno więcej. Bo "uni dają"

arti | 2021-04-07 18:39:14 napisał(a):

zastanawia mnie jedno, jest grupa która mówi dość nie ma świętych krów i jaruś też niech przestrzega prawa, które wprowadził za pośrednictwem swoich podwładnych, a tu pretensje o co? że są przeciw świętości krów? jeśli widzisz jeden z drugim nie ważne czy tusk rydzyk kaczyński czy np. nasz poseł który jeszcze nic nie zrobił dla Starachowic jak łamie przepisy to jest policja sanepid i sąd. a nie pretensje do tych co wskazują na winnych . no chyba że prawo ma być o moralności kalego czyli jak kali łamie to ok jak inni to źle. sugeruję rozważyć czego chcemy od siebie i rządzących

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie