Volkswagenem w rejsowego busa. W roli głównej skrzyżowanie w Ambrożowie, kolejny raz

12192.nsmed

W Nowy Rok feralne skrzyżowanie w miejscowości Ambrożów w powiecie starachowickim wchodzi z kolejnym zderzeniem samochodów. 

Wczoraj 9 stycznia br. przed godziną 17.00 na drodze nr 756, skrzyżowanie w Ambrożowie doszło do kolizji dwóch samochodów. Sprawcy zostało zatrzymane prawo jazdy, a sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

- Kierujący Volkswagenem 67-letni mężczyzna nie zatrzymał się wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, tym samym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu rejsowym busem 64-latkowi i doprowadził do zderzenia pojazdów. 67-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy, a sprawa będzie miała swój finał w sądzie - mówi w rozmowie z portalem rzecznik starachowickich policjantów aspirant sztabowy Paweł Kusiak z KPP w Starachowicach.

Na miejscu obecna była straż pożarna. Dwa zastępy JRG Starachowice oraz zastęp OSP Ambrożów. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu zasilania w pojazdach. Strażacy udzielili także kwalifikowanej pomocy przedmedycznej 5-latkowi, który podróżował w samochodzie osobowym. Ponadto strażacy zajmowali się niwelacją wyciekłych z pojazdów płynów.  

Bliżej Starachowic, okolice ulicy Turystycznej, to też newralgicznie miejsce, gdzie często dochodzi do wypadków samochodowych.

W czwartek 9 stycznia br. przed godziną 8.00 rano 73-latek kierujący pojazdem Volkswagen, wyjeżdżając z ul. Turystycznej z zamiarem skrętu w prawo w ul. Ostrowiecką,  nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem Volkswagen Polo 30-latce, czym doprowadził do zderzenia pojazdów. W następstwie uderzenia Volkswagen kierowany przez kobietę zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z pojazdem Mitsubishi, kierowanym przez 51-latkę . W wyniku zdarzenia z obrażeniami ciała do szpitala przewiezione zostały obie kierujące. 

Fot. OSP Ambrożów 

Ogłoszenie

Dodane: 10.01.20 | komentarze (1)

Komentarze użytkowników

Tom | 2020-01-13 10:53:45 napisał(a):

Zabrać wieśniakom prawa jazdy bo sprawiają za dużo zagrożeń

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie