Władze miasta odpowiadają radnemu w sprawie koordynatora remontów

13582.nsmed

Przewodniczący Rady Miejskiej, radny Michał Walendzik zwrócił się z interpelacją do prezydenta miasta Marka Materka o zlecenie jednemu z pracowników Urzędu Miejskiego zadania koordynowania wszystkich remontów w mieście. 

„Głównym zadaniem osoby pełniącej, to zadanie byłoby uporządkowanie realizacji różnych prac infrastrukturalnych na terenie miasta. Negatywnym przykładem (który znalazł już odbicie w opinii społecznej) jest ulica Stroma, która w ubiegłym roku zyskała nową nawierzchnię, a zaledwie parę miesięcy temu została przecięta przez całą szerokość jezdni w związku z pracami, realizowanymi przez PWiK. Proponowany przeze mnie koordynator miałby zapobiegać takim sytuacjom.” - Czytamy w piśmie radnego Walendzika. 

W Biuletynie Informacji Publicznej zamieszczona została odpowiedź podpisana przez zastępcę prezydenta ds. gospodarczych Ewę Skibę. 

W odpowiedzi na Pana interpelację z dnia 13,08.2020 r. (data wpływu 18.08.2020 r.),dotyczącą stworzenia funkcji koordynatora uprzejmie informuję, że Urząd koordynuje inwestycje, a o planowanych na dany rok zadaniach inwestycyjnych inne podmioty - właściciele uzbrojenia są informowani. 

Zadania Gminy publikowane są w uchwale budżetowej. Mając na uwadze trwałość wykonywanych inwestycji, w przypadku zaistnienia konieczności realizacji zadań równoległych z innymi jednostkami, za każdym razem podejmowane są rozmowy mające na celu współpracę, tak jak to miało miejsce w roku ubiegłym na ulicach: Żytniej, Podlesie czy ul. Dolnej, gdzie PWiK. prowadziło w tym samym czasie wymianę wyeksploatowanej sieci wodociągowej. Dodatkowo w przypadku niezabudowanych działek Przedstawiciele Urzędu Miejskiego zorganizowali spotkanie mające na celu umożliwienie przyłączenia do sieci wodociągowej tych nieruchomości tak aby uniknąć w przyszłości ingerencji w wykonaną nawierzchnie. Jednak inicjatywa ta spotkała się z nikłym odzewem ze strony zainteresowanych.

Viva UbezpieczeniaReklama

Dodatkowo nadmieniam, że Gmina nie posiada narzędzi prawnych, aby wymusić na zarządcy sieci przeprowadzenie inwestycji w miejscach, gdzie planowane są roboty budowlane. Przeprowadzone dotychczas zadania inwestycyjne i remontowe dofinansowane były z rządowych programów, które obligowały Gminę do ich wykonania oraz rozliczenia w ściśle określonym terminie objętym umową pod groźbą utraty dotacji. Z kolei procedury zatwierdzania planów inwestycyjnych zarządców sieci, są bardzo długotrwałe.

Niemniej jednak Gmina Starachowice dokłada wszelkich starań aby realizowane  przedsięwzięcia przebiegały w sposób jak najmniej uciążliwy dla jej mieszkańców.

Dodane: 14.09.20

Komentarze użytkowników

Kordynator | 2020-09-14 07:50:54 napisał(a):

Ja proponuję Walendziaka na koordynatora.

Cobretti | 2020-09-14 08:59:02 napisał(a):

"Gmina nie ma narzędzi prawnych ...."ha ha ,dobre.A kto jest głównym udziałowcem PWiK a więc współwłaścicielem tej spółki międzygminnej? Jak nadzorująca spółkę wiceprezydent nie ma narzędzi prawnych ,to może trzeba zmienić na kogoś kto będzie miał?

Do cobretti | 2020-09-14 09:21:48 napisał(a):

Ale w stosunku do mieszkancow to maja narzedzia prawne? Nawet o komentarz na fb, czy forum ludzi ganiają a tu prosze, brak narzedzi. Hahahahaha kuń by się usmiał

Pytanie | 2020-09-14 14:01:47 napisał(a):

To może trzeba pogonić w referendum tego włodarza z zastępcami i wybrać takich rządzących, którzy będą mieli narzędzia prawne, by zadbać o to miasto, spółki komunalne i mieszkańców, a także by wywalić że stołków kolesi, powsadzamych tam przez Bernatowicza, Kwietnia czy Materka i oszczędzić miastu wstydu, zadłużenia, szkód itd.?

Artur | 2020-09-14 15:04:02 napisał(a):

Ja chyba już nic nie rozumiem, z tego pisma wynika, że główny udziałowiec w spółce nie ma na nią wpływu? Albo piszący nie zna prawa handlowego i cywilnego, albo jak to w czeskim serialu z przed lat miłościwie nam panujący lata w kosmosie. Zaraz a jak to było by coś miało skrzydła to latali by jak gołębica, ale co to miało mieć skrzydła?

Zbyniek | 2020-09-14 15:51:49 napisał(a):

Głupota! Ona jest tu większa od Miłosierdzia Bożego.

Wezyr | 2020-09-14 16:36:31 napisał(a):

No ale spójrzcie na tą odpowiedź z punktu widzenia radnego Walendzika :)
Na jego miejscu wyszedłbym z tego komitetu i przestał własnym nazwiskiem firmować tą administrację. Bo ta odpowiedź mu uwłacza

Do Wezyr | 2020-09-14 17:33:58 napisał(a):

Cala ta Rada z jednym wyjątkiem uwłacza sama sobie. Wystarczy poczytac komentarze na tym forum. A przewodniczący, no coż, z jakiegos powodu przewodniczy, hahahahaha

Zbyniek | 2020-09-14 18:05:03 napisał(a):

https://youtu.be/QzjfB5mlKJ4

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie