W czwartek akcja policji „Pasy”

11068.nsmed

W czwartek 14 marca br. na terenie województwa świętokrzyskiego, miedzy 06:00, a 22:00, prowadzone będą działania pn. „Pasy”. Mundurowi podczas pełnionej służby, będą zwracać szczególną uwagę na stosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych.

Podczas jutrzejszych wzmożonych działań na drogach naszego województwa spotkamy większą liczbę patroli, policjanci będą kontrolować czy podczas jazdy samochodem, kierujący oraz pasażerowie stosują się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze sprawdzą również, czy dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych. Przypominamy, że za łamanie przepisów dotyczących obowiązku zapinania pasów, grozi mandat karny w wysokości 100 zł i 2 punktów karnych, a dodatkowo mandat w takiej samej wysokości i 4 punktach karnych może otrzymać kierujący za przewożący pasażera bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Pasażer może również zostać ukarany mandatem, za nie stosowanie się do obowiązku zapinania pasów podczas jazdy samochodem. Za przewożenie dziecka poza fotelikiem ochronnym taryfikator przewiduje mandat karny w wysokości 150 zł i 6 punktów karnych.

Pamiętajmy, że jadąc samochodem zapinamy pasy dla bezpieczeństwa własnego i pasażerów, a nie w celu uniknięcia mandatu karnego.

Źródło:  KWP Kielce

Dodane: 13.03.19

Komentarze użytkowników

kierowca | 2019-03-14 11:00:51 napisał(a):

Zapinanie pasów zawsze ma sens poza miastem gdzie rozwijamy większe szybkości. Natomiast przy ograniczeniach prędkości w mieście gdzie jeżdzimy 20 góra 40 km/h karanie za niezapięte pasy jeszcze pasażera to kompletna bzdura. Tam gdzie zagrożenie życia np rowerzystów na naszych ulicach tam policji nie ma.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie