W Krynkach powstaje węzeł turystyczny

11989.nsmed

Przy znanym zabytku – barokowym kościele w Krynkach rozpoczęła się budowa punktu obsługi ruchu turystycznego. W budynku o powierzchni ok. 75 m.kw. przewidziane są m. in. sanitariaty z osobnym wejściem oraz zadaszenie od strony drogi. Podróżni będą mogli się tam schronić przed deszczem lub poczekać na autobus. 

W sezonie letnim, wielu turystów ogląda kościół i dzwonnicę jako świetnie zachowany, barokowy zespół świątynny. Dzięki innemu prowadzonemu przez gminę  działaniu - rewitalizacji terenu przed zabytkową dzwonnicą, najstarszy budynek uzyska dodatkowy walor jakim jest nawiązujące do stylistyki otoczenie.  Od dawna była potrzeba utworzenia zaplecza do obsługi ruchu turystycznego. Projekt budowlany tego przedsięwzięcia wykonany został z funduszu sołeckiego. Budynek wznosi Zakład Gospodarki Komunalnej w Brodach. Planuje się, że pierwszy etap polegający na osiągnięciu stanu surowego zamkniętego zakończony zostanie jeszcze w bieżącym roku. Przewidywany koszt tych działań wynosi ok. 150 tys. zł.

Fot.

Na placu budowy, od prawej stoją: Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody, ks. kan. Wojciech Zdon, proboszcz parafii w Krynkach, Wioletta Kwiecień – kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej, Jacek Wójcik – kierownik referatu inwestycyjnego.

Info: UG Brody

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach Ogłoszenie

Dodane: 07.11.19

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie