W marcu rusza biegowe Grand Prix

10988.nsmed

Marcowy bieg „Tropem Wilczym” zaplanowany na dzień 3 marca 2019 roku rozpocznie cykl Grand Prix Starachowic w Biegach. To nowa impreza w sportowym kalendarzu naszego miasta, a jej organizatorem i pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice.

W tym roku sympatycy biegania w naszym mieście mogą świętować inaugurację nowego wydarzenia biegowego w kalendarzu imprez. Grand Prix Starachowic w Biegach to jednak wydarzenie niezwykłe. Jest bowiem cyklem aż 9 imprez biegowych organizowanych w naszym mieście od marca do listopada.

- Celem cyklu jest wyłonienie najlepszych uczestników starachowickich biegów oraz uhonorowanie stałych bywalców na naszych imprezach. Uczestnikiem może być każda osoba biorąca udział w biegach zaliczanych do cyklu Grand Prix. Myślimy tu o osobach w wieku 16 lat i starszych – zapowiadają organizatorzy Grand Prix.

Cykl rozpocznie się już 3 marca kolejną edycją biegu „Tropem Wilczym”. W ramach tego wydarzenia odbędzie się rywalizacja na kilku dystansach biegowych, w tym symboliczne 1963 metry. Do klasyfikacji Grand Prix zawodnicy będą mogli jednak zdobywać punkty w biegu na dystansie 10 kilometrów.

Punktacja Grand Prix

Organizatorzy przewidzieli podział punktów dla najlepszych zawodników w tym biegu. Zwycięzca biegu otrzyma do rankingu cyklu aż 100 punktów. Pozostałe miejsca na podium warte będą odpowiednio 80 i 60 punktów. Liczba punktów za każde kolejne miejsce będzie spadała aż do 20. miejsca. Ta pozycja warta będzie 2 punkty do klasyfikacji generalnej.

- Każdy uczestnik od 21. miejsca otrzymuje 1 punkt. Punkty naliczane będą uczestnikom po każdym biegu. Końcowe podliczenie, ogłoszenie wyników oraz uroczysta dekoracja w dniu 11 listopada po dekoracji Biegu Niepodległości – czytamy w regulaminie cyklu.

W marcu odbędzie się jeszcze jedna impreza wliczana do starachowickiego cyklu. Będą to Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w biegach przełajowych organizowane w kilkunastu kategoriach wiekowych (od 10 latków po rywalizację seniorów) w okolicy Zalewu Lubianka.

Impreza organizowana jest przez władze świętokrzyskiego związku LA oraz KLKS Juventa Kobex Starachowice. Mistrzostwa wspierane są finansowo przez Gminę Starachowice oraz Powiat Starachowicki.

Pełny kalendarz imprez zaliczanych do cyklu Grand Prix Starachowic w biegach:

"Tropem Wilczym Starachowice 2019 VII edycja" 3 marca 2019 - dystans 10 km

"Mistrzostwa Województwa Świetokrzyskiego w biegach przełajowych" 16 marca 2019

"3. Półmaraton Starachowicki" 5 maja 2019 - dystans 21 km lub 10 km

"3. Test Coopera Starachowice" 15 czerwca 2019 – termin może ulec zmianie

"2. MagDarMed Run – Zakręcona Połówka" 14 lipca 2019

"Biegiem z Pomocą 4" 31 sierpnia 2019 - dystans 5 km

"IV Marszobieg WYKUS" 14 września 2019 - dystans 10 km – termin może ulec zmianie

"VIII MANia Biegania" 22 września 2019 - dystans 8 km

"Bieg Niepodległości Starachowice" 11 listopada 2019 - dystans 10 km

>>>REGULAMIN CYKLU GRAND PRIX<<<

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice 

Dodane: 21.02.19

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie