W pogoni za marzeniami

9911.nsmed

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice

Dawid Kasperski zadebiutuje na gali kickbokserskiej światowej organizacji Glory. Już w sobotę czeka go walka we francuskim Lille, a rywalem starachowiczanina będzie Tunezyjczyk Belgaroui.

Reakcja na niespodziewane, długo wyczekiwane. Kładę swe życie na szali i biorę za to odpowiedzialność – tak na gorąco Dawid Kasperski skomentował w mediach społecznościowych decyzję o zaproszeniu go do udziału w gali kickbokserskiej organizacji Glory.

Wychowanek Dragona Starachowic już jutro spełni swoje wielkie sportowe marzenie. Kasperski wystąpi na najbliższej gali Glory 53 we francuskim Lille. Rywalem Dawida w jednej z trzech walk głównych wieczoru będzie Tunezyjczyk Yousri Belgaroui.

Światowa Glory

Glory to międzynarodowa organizacja promująca zawodowy kickboxing. Swoją siedzibę ma w Singapurze. Walki o mistrzostwo świata Glory w poszczególnych kategoriach wagowych rozgrywane są od 2012 roku. W Glory zawodnicy rywalizują w kwadratowym ringu o wymiarach 5x5 m lub 6x6 m. Dozwolone są wszelkie techniki bokserskie oraz kopnięcia i ciosy kolanem w głowę, korpus i nogi przeciwnika.

Pas mistrzowski w Glory ma charakter przechodni. Zawodnik będący posiadaczem mistrzowskiego pasa jest zobligowany do obrony mistrzostwa minimum raz w roku. Jeśli nie jest w stanie tego zrobić – tytuł jest mu odbierany.

W sobotę Kasperski zmierzy się z Tunezyjczykiem Belgaroui, który jest jednym z pretendentów do pasa mistrzowskiego wagi średniej. Ma za sobą 27 walk (23 zwycięstwa i 4 porażki), z których w jedenastu wygrywał przez nokaut. Mistrzem Glory w wadze średniej jest obecnie Brazylijczyk Alexandro Pereira.

Aktualny mistrz wagi średniej wywalczył swój pas w grudniu 2017 roku. Pokonując na gali Glory 49 właśnie zawodnika z Tunezji. Pojedynek Dawida z Belgaroui jest więc idealnym debiutem dla starachowickiego kickboksera do realizacji jego sportowych marzeń. Trzymamy kciuki za wychowanka Dragona.

Radości z debiutu Dawida w Glory nie kryje również jego pierwszy trener Marek Jasiński. Popularny „Samuraj” na każdym kroku wspiera sportowe marzenia Kasperskiego.

- Super. Dawid jesteśmy dumni z Ciebie – ocenił decyzję władz organizacji o zaproszeniu starachowiczanina do udziału w najbliższej gali.

Czekamy na następców

Dawid Kasperski to wychowanek Klubu Sportowego Dragon. Starachowicki klub szkoli wielu utalentowanych młodych sportowców. Pod okiem Marka Jasińskiego młodzi kickbokserzy zdobywają medale najważniejszych imprez rangi Mistrzostw Polski.

Ostatnio nasi kickbokserzy wywalczyli cztery medale Mistrzostw Polski kadetów w formule kick light. Prezydent Starachowic Marek Materek osobiście pogratulował młodym zawodnikom osiągniętych sukcesów.

Być może w tym gronie znajduje się zawodnik, który za kilka lub kilkanaście lat powalczy na światowych ringach kickbokserskich. Czekamy na sportowy rozwój naszych zawodników.

Źródło: UM Starachowice

Reklama

Dodane: 11.05.18

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie