W sierpniu otwarcie nowego basenu (foto) – MCRiW przygotowania do sezonu letniego

1727.th

Nowa pływalnia na ulicy Szkolnej ma już swego kierownika. Został nim Radosław Dulęba – 
wybrany w drodze konkursu ogłoszonego przez MCRiW.

Nowy basen jest już praktycznie skończony, trwają ostatnie prace wykończeniowo – porządkowe. Pływalnia ma zostać uruchomiona w połowie wakacji, natomiast od początku lipca MCRiW planuje przeprowadzić nabór pracowników do nowego obiektu. Docelowo ma zostać zatrudnione 32 osoby obsługi.
Kierownik nowej pływalni występując w imieniu prezesa MCRiW poinformował na Radzie Miasta, iż sąsiedni obiekt jakim jest odkryty basen zostanie zagospodarowany na teren rekreacyjno-piknikowy, gdzie mieszkańcy miasta będą mogli urządzić wspólną biesiadę we własnym gronie. Ponadto sztuczne lodowisko zostanie przeniesione z ulicy Na Szlakowisku na tenże teren. Kwestia basenu przy ulicy Wojska Polskiego jest już zamknięta. Od 1 lipca przestaje pełnić swoją funkcję, natomiast nowe przeznaczenie obiektu na chwilę obecną nie jest jeszcze znane.

Rozpoczęcie sezonu wodno-rekreacyjnego na otwartych obiektach planuje się na 19 czerwca, o ile Sanepid dopuści możliwość korzystania z kąpielisk „Piachy” i „Lubianka” ze względu na czystość wody w zbiornikach.
Jeśli chodzi o zagospodarowanie terenu wokół kąpielisk, na terenie Lubianki planuje się uruchomienie zaplecza sanitarnego w postaci obiektu z dostępem do bieżącej wody i kanalizacji.
Na „Piachach” tuż obok kąpieliska powstanie boisko do tzw. speedballu.

W tamtym roku MCRiW otrzymało skuter wodny, w celu zapewnienia atrakcji osobom wypoczywającym nad Lubianką. W tym roku ratownicy dostali nową łódź motorową, która zostanie na wyposażeniu jednostki ratowniczej.

Godziny otwarcia pływalni oraz cennik (kliknij). 

Nowy basen w Starachowicach

Basen w Starachowicach

Nowa pływalnia w Starachowicach

Starachowicki nowy basen

Nowy basen w Starachowicach


Fot. Red

Dodane: 08.06.10 | Odsłony: 226
Tagi:

Komentarze użytkowników

Marcin | 2010-06-08 08:28:45 napisał(a):

Super! Fajne z wyglądu i super w środku. Ta pływalnia to na prawdę coś!

Obserwator | 2010-06-08 14:48:59 napisał(a):

Zarówno Piachy jak i Lubianka pozostawiają wiele do życzenia biorąc pod uwagę zagospodarowanie terenu. Basen to b. ładny obiekt

qba | 2010-06-08 21:49:30 napisał(a):

super??? Jakby basen miał 50 metrów to by można było organizować na nim konkretne, profesjonalne zawody, za czym by szła duża kasa dla miasta, a tak będzie to tylko zwykłe kąpielisko pod dachem. Jak już coś robić to z sensem!

Milosz | 2010-06-09 09:12:27 napisał(a):

Fajnie wygląda. Ale otwarcie dopiero w sierpniu. Jakiś miesiąc temu prezydent mówił, że przez całe wakacje wstęp na basen będzie bezpłatny. A tu się okazuje, że basen ruszy dopiero w połowie wakacji. I to ciekawe czy się wyrobią ???

iwonal76 | 2010-06-09 12:27:34 napisał(a):

Witam wszystkich!
Oczywiście zgadzam się z "qbą" ale Nasz kochany Pan prezydent już z naszego miasta zrobił piękną okolicę teraz trzymajmy kciuki i miejmy nadzieję, że pomyśli i dobuduje z boku naszego pięknego basenu tzw. dobudówkę i będzie tam tylko basen na typowe wielkie zawody , przy którym szła by razem z ta inwestycją duuuuża kasa ;) gdyby budowa już zaczęła się w niemroźną tegoroczną zimę nawet do wiosny to na przyszłe lato już znów następne otwarcie i to pięknej długiej i głębokiej pływalni do olimpiad:) super by było.
PANIE PREZYDENCIE MIASTO TRZYMA ZA PANA I ZA TĄ INWESTYCJĘ MOCNO ŚCIŚNIĘTE KCIUKI!!! Ale żeby nie było,że tylko na Pana Prezydenta głowie wszystko to ja już mogę zaproponować abyśmy "MY" wszyscy STARACHOWICZANIE uczynili zbiórkę pieniędzy-może już Pan Prezydent zorganizuje takie spotkanie np. na zakończeniu wakacji bo wtedy wiedzieli by wszyscy i pogadać z księżmi wszystkich naszych kościołów i dodatkowe puszki w bankach. No LUDZIE!!! Przecież to dla nas,naszych dzieciaków,wnuków i dla Naszego Miasta Starachowice.Na pewno znalazłoby się grono dzieci,które mogliby poświęcić jeden dzień z życia wakacji na tak dobry cel jakim jest zbiórka pieniędzy na nową dobudówkę pływalni.
Proszę w moim imieniu i imieniu mieszkańców Starachowic aby ta wiadomość dotarła do NASZEGO KOCHANEGO PANA PREZYDENTA!!!
POZDRAWIAM.

Anka210 | 2010-06-09 14:38:47 napisał(a):

W mieście jest 50 tys. mieszkańców. Każdy musiałby dać min po 100 zł, żeby było o czy rozmawiać. 50 tys x 100 zł daje 5 mln Ale czy myślisz, że ktoś kto płaci podatki wyciągnie jeszcze 100 zł z portfela i da na budowę kolejnej pływalni. Dlaczego od razu nie postawiono na budowę dużego basenu, tylko jego namiastkę? dziwne to gospodarowanie naszego prezydenta, zamiast obiektów z prawdziwego zdarzenia mamy ich namiastki. :(

herkules | 2010-06-09 19:35:10 napisał(a):

budowanie basenu o długości 50 metrów jest bez sensu nawet w kielcach z tego zrezygnowali i zbudowali dwa mniejsze baseny. A co stoi na przeszkodzie, żeby za kilka lat zbudować drugi basen np na os. południe.

P.S co nie pojade na basen w ostrowcu to przeważnie jest otwarta jego połowo tylko bo na drugiej połowie jest robione co innego

kasa_86_86 | 2010-06-10 19:33:49 napisał(a):

też uważam,że duzy basen to ryzykowna inwestycja/przynajmniej jak narazie/. zgadzam sie z tym,że Lubianka daje dużo do życzenia.taki fajny zalew a gospodara żadna.pierwsze to zaczęłabym od drogi dojazdowej /ul.żytnia/ masakra.jakaby tam pozadną droge z chodnkami zrobili to az przyjemnosć na spacer tamtędy iść.
basen kryty super ale najbardziej się ciesze z sauny ;-D i jaquzzi tez fajne

telonarii | 2010-08-10 20:20:02 napisał(a):

Tak, oczywiście basen został otwarty i nawet jest możliwość wejścia za darmo. Szkoda, że osoby z powiatu nie będą mogły wejść już za darmo, a będą musiały płacić. No cóż, dodam jeszcze, że obsługa jest wręcz okropna! Będąc z koleżanką osobami najdłużej czekającymi nie weszłyśmy gdyż były zapisy, a stan basenu to jedynie 70 osób. Nie weszłyśmy bo jak tłumaczyła pani obsługująca bramkę: Panie które czekają będą pokrzywdzone, a szczególnie dzieci (mam 15 lat, a koleżanka 13, kim więc jesteśmy? Czyż nie dziećmi?) Jak to pani ujęła "dzieci" odeszły od bramki, a my z koleżanką poszłyśmy w ich ślady, potem tylko widziałyśmy jak panie otrzymują zegarki do szafek. Czyżby działała korupcja w naszym mieście? Jeśli bym chciała to ustąpiłabym panią, lecz nie chciałam, więc siłą rzeczy byłam pierwsza w kolejce, a stan basenu wynosił 67 osób, tak więc pani pracująca w obsłudze spokojnie mogła nas wpuścić.
Bez poważania.

Bredziu | 2010-08-12 15:19:08 napisał(a):

Witam.
Śmiać mi się chce jak czytam wypowiedź "telonarii" jak to została pokrzywdzona przez osoby tam pracujące. Określenie obsługi jako "okropne" jest niesprawiedliwe. A przypuszczenia na temat korupcji to bije na głowę poprzednie zdania i faktycznie świadczy o Twej niedojrzałości. Niby czemu osoby bardziej rozgarnięte miały by rezygnować z własnej rezerwacji z powodu kaprysu kogokolwiek, a poza tym starsze osoby o których piszesz były tam w charakterze opiekunów malutkich dzieci. Jeśli nie potrafisz zrozumieć że dzieci w wieku 6 lat wymagają opieki a tym bardziej na basenie to świadczy wyłącznie o tym jakim jesteś rozpieszczonym bachorem mimo wieku 14 lat zachowujesz się jak przedszkolak. Gdyby telonarii wykazała choć trochę chęci jak zrobiłem to ja dowiedziała by się, że aby wejść na basen trzeba odpowiednio wcześniej zarezerwować miejsce, można to zrobić telefonicznie. Mówisz również że na basen weszło 67 osób myślę że mnie nie policzyłaś bo akurat byłem w wc;) Pomysł z rezerwacją miejsc uważam za sprawiedliwy i jak najbardziej trafny. Chcę również pochwalić personel basenu zarówno ratowników jak i panie które pilnowały porządku rezerwacji. W chaosie który jest nieunikniony przy liczbie pięćdziesięciorga dzieci opanowały sytuacje sprawnie i w miarę szybko. Piszę w miarę tylko dla tego że osoby takie jak telonarii utrudniały ich pracę. Wierze że gdyby nie niewiedza osób i wywołane przez to małe zamieszanie cała sytuacja odnośnie tego kto może wejść a kto nie nie trwała by dłużej niż 5min. Basen Sam w sobie bardzo mi się spodobał, koncepcja dwóch basenów jest dobra gdyż odciąża to w pewnym stopniu 25m basen i umożliwia cieszenie się pływaniem bez potrzeby mijania czy obijania się z innym użytkownikiem basenu. Mimo to przydałby się jeszcze jeden o wymiarach olimpijskich, na pewno znajdą się osoby które podzielą moje zdanie na ten temat. Z mojej strony mogę tylko zachęcić do korzystania z basenu gdyż jest to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Sport to zdrowie pozdrawiam.

snap | 2010-08-18 20:35:18 napisał(a):

Uważam że basen jest OK ale też myślę że skoro już budawali taki obiekt to mogli mu dać wymiary olimpijskie

izzzuuu;p | 2010-11-30 19:57:09 napisał(a):

basen jest wporzadku chociaz mamy jakis fajniutkii zasluga W.Bernatowicza;))

Anna | 2011-02-25 02:58:04 napisał(a):

Gratuluje,ze wasz gospodarz tak duzo robi dla miasta,jak Starachowice prze ten czas bardzo duzo sie zmienilo,jeszcze raz GRATULACJE dawniejsza mieszkanka.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie