„W Starachowicach jest bardzo dużo do zrobienia, aby rozwinęło się społeczeństwo obywatelskie.” ZAPROSZENIE

10733.nsmed

Społeczeństwo obywatelskie – społeczeństwo charakteryzujące się aktywnością i zdolnością do samoorganizacji oraz określania i osiągania wyznaczonych celów bez impulsu ze strony władzy państwowej.

Społeczeństwo obywatelskie potrafi działać niezależnie od instytucji państwowych. Niezależność nie musi oznaczać rywalizacji społeczeństwa z władzą, która występuje zazwyczaj w państwach, w których ustrój polityczny jest sprzeczny z wolą większości obywateli.

Podstawową cechą społeczeństwa obywatelskiego jest świadomość jego członków potrzeb wspólnoty oraz dążenie do ich zaspokajania, czyli zainteresowanie sprawami społeczeństwa (społeczności) oraz poczucie odpowiedzialności za jego dobro. Tyle wikipedia. 

- Społeczeństwo obywatelskie może wszystko. Wystarczy się zaangażować, aby niemożliwe stało się możliwe. Moim skromnym zdaniem w Starachowicach jest bardzo dużo do zrobienia, aby rozwinęło się społeczeństwo obywatelskie. Nie będziemy czekać, aż ktoś coś za nas załatwi, czy zorganizuje, bierzemy się do roboty ! Zapraszam w każdą środę o godz. 17:00 do siedziby Platformy Obywatelskiej w Starachowicach ul. Wysoka 7, wszystkich, którym bliska jest idea społeczeństwa obywatelskiego, na dyskusję o Polsce, o naszej małej ojczyźnie, o nas, o naszych potrzebach, o potrzebach ludzi nieporadnych, wykluczonych, o wolontariacie. W każdym z nas drzemie chęć do działania, trzeba ją tylko obudzić !!! Do zobaczenia zatem w najbliższą środę, czyli 05.12.2018r. – mówi organizatorka spotkań Maria Derra. 

Informacja nadesłana

Dodane: 04.12.18 | komentarze (25)

Komentarze użytkowników

qweasdzxc | 2018-12-04 20:41:59 napisał(a):

o! Pani M.D. wróciła! W internecie znowu będzie wesoło ;)

zenek | 2018-12-04 21:36:56 napisał(a):

Na spotkanie o spoleczenstwie obywatelksim zaprasza Platforma Obywatelska, ktora to niejedokrotnie udowodnila ze nie jest obywatelska (Najprostszy przyklad akcja 4 razy TAK). Nie wstyd wam robic z ludzi idiotow? Ktos sie jeszcze na to nabiera?

Demokracja | 2018-12-04 22:00:16 napisał(a):

No dalej, poużywajcie sobie, wylejcie swoje frustracje na Platformę Obywatelską, która jest jedyną szansą na powrót Polski do rodziny demokratycznych, europejskich państw, gdzie liczą się uniwersalne wartości !!! Zaściankowi krzykacze !!!

Qweasdzxc | 2018-12-05 08:19:53 napisał(a):

Do demokracja
Pani Mario platforma udowodniła że ma gdzieś praworządność wybierając "na zapas" sędziów do tk
platforma udowodniła gdzie ma społeczeństwo obywatelskie mieląc podpisy z inicjatyw ustawodawczych które składano przez 7 lat.

Nie, nie popieram pisu

Do demokracja | 2018-12-05 08:27:47 napisał(a):

Nie pochwalam tego co robi PIS, ale czy to nie za rządów PO-PSL z 27 projektów obywatelskich ustaw 7 zostało odrzuconych w pierwszym czytaniu a 13 w drugim? Suma sumarum tylko 3 podpisał prezydent? Nie bądź hipokrytą bo wszyscy wiemy jak było.

Demokracja | 2018-12-05 09:01:53 napisał(a):

Oczywiście Platforma jak każdy, błędy popełniała, ale wypominanie tych drobiazgów w obecnej sytuacji, rozmontowywania i rozkradania Polski przez PiS i spychania jej na światowy margines jest wyjątkową małostkowością i nieodpowiedzialnością.

Demon | 2018-12-05 09:31:00 napisał(a):

W Starachowicach winny powstawać różne formy zrzeszania i aktywności obywatelskiej w odpowiedzi na powszechny ciemnogród tego miasta sięgający od stop do głów. Zgadzam się z tym ze ludziom światłym potrzeba odwagi aby wyrażać swoje zdanie i kształtować opinie innych. A takiej odwagi dodają takie inicjatywy obywatelskie.

do demokracja | 2018-12-05 09:50:43 napisał(a):

Małostkowość? Proszę Cię, to PO-PSL rozmontowało Państwo np. prywatyzacją. Kto sprywatyzował PKP Energetykę za niecałe 500 mnl zł? Dzisiaj Struzik płacze, że Koleje Mazowieckie dostały informację, że od 1 stycznia ceny energii dla Kolei rosną o 80%. Politycy PO-PSL i ich zwolennicy powinni mieć odrobinę godności i nie wypowiadać się o uczciwości, demokracji itp. Twoja naryracja, że każdy kto nie popiera PO to zaściankowy krzykacz zadziałała dobrze na słoiki w dużych miastach gdzie nie głosować na PO to żenada. Na ludzi myślących , potrafiących analizować fakty nie działa. Jak już pisałem nie jestem zwolennikiem PISU

Kolejny | 2018-12-05 10:01:58 napisał(a):

Kolejny „analityk” spod zarżniętej góry. Ceny energii nie rosną z powodu prywatyzacji PKP Energetyka tylko z powodu wzrostu kosztów wytwarzania. Dramatycznego wzrostu wynikającego z polityki PISu ostatnich 3 lat!!!

z facebooka | 2018-12-05 10:04:57 napisał(a):

"Ciemnogród, Zaścianek, Nienawiść do Innych, Pycha, Pogarda dla słabszych -uniżoność dla silniejszych, Kłamstwo, Chciwość, Wykorzystywanie innych, Pedofilia, Złodziejstwo, Nepotyzm.
Oto czym powinna być Unia Europejska, zdaniem Tadeusza Rydzyka, zwanego „ojcem dyrektorem”, który założył partię polityczną o wymownej nazwie; Ruch Prawdziwa Europa.
Niech teraz zgniły Zachód drży bo klecha ze Wschodu pokaże ludziom sens Prawdziwej Europy.
Tymczasem w mediach Morawiecki:
- Odchodzimy od węgla. Szydło: Węgiel to przyszłość. Andrzej Duda nie pozwoli na to, by ktokolwiek zamordował polskie górnictwo, dopóki on pełni urząd prezydenta.
Pytanie: dlaczego nikt ze związkowców Solidarność nie próbuje teraz zatrzymać pociągu z transportem węgla z Rosji? Przecież tak zrobili w 2014 roku. Z tym, że teraz import węgla wzrósł do 18 mln ton. Węgiel trzeba dodać wydobywany w okupowanej części Ukrainy więc kradziony w świetle prawa międzynarodowego.
Bo logika sekty PiS jest taka: Smog = Czyste powietrze. Papierosy to samo zdrowie. Wycinka drzew sposobem na kornika. Słowem: My, wiemy lepiej.
Redaktor Kajdanowicz do ministra środowiska Kowalczyka w TVN24:
- Ustawa, którą przyjął PiS wyłącza 99% Polski z budowy elektrowni wiatrowych.

Kowalczyk: No, ale jest 1%.
Ta-daaam! Szturm modlitewny warto zrobić.
Kolesiostwa nigdy też nie miało się lepiej niż obecnie. Po publikacji prasowej rusza śledztwo: 18 europosłów PiS zatrudnia w sumie aż 198 asystentów. "Krytykują Unię, ale rozdają stanowiska w europarlamencie" - napisał „Der Spiegel" o nepotyzmie w PiS. Niemiecki „Der Spiegel" wziął pod lupę Prawo i Sprawiedliwość i prześwietlił członków partii Jarosława Kaczyńskiego w szeregach Parlamentu Europejskiego.
O tym złodziejstwie na szeroką skalę mówiło się już od jakiegoś czasu więc zdziwienia brak. Nepotyzm doprowadzony do granic absurdu. Słupy mają prywatne przedszkola, szkoły, budynki, biorą dotacje z publicznej kasy. W zamian taki słup dostaje np. pracę w państwowej spółce oraz auto firmowe za pół bańki. Czuć że działa program PiS-u, „Rodzina na swoim”.
Młodzież nie jest ślepa. Widzi co się dzieje i wyjeżdża na Zachód bo nie widzi dla siebie tutaj przyszłości. Mieli wracać, a zostają, nowi wciąż wyjeżdżają i takich jest procentowo więcej aniżeli w 2015 roku.
Wieloletnia zmowa milczenia wokół księdza Jankowskiego dowodzi, że państwo nie radzi sobie też z pedofilią kleru. Dlatego różne środowiska postulują powołanie komisji śledczej w tej sprawie.
‪Kto jest świadomy wielu zagrożeń, ten popiera pomysł. Zmowa milczenia instytucji państwa, duchowieństwa i prasy to równia pochyla demokracji w Polsce." ‬

marcin ł | 2018-12-05 11:26:24 napisał(a):

Do kolejny. Ty to najpierw doczytaj dlaczego a nie powtarzasz slogany z TVN. No, ale widać, że nie poradzisz sam sobie z tym faktem więc już Ci wyjaśniam. Ceny energii wzrosły ponieważ wzrosły ceny uprawnień do emisji CO2. Dlaczego ceny uprawnień na emisję CO2 tak nagle podrożały. Powody są co najmniej dwa. Pierwszy z nich to tzw. "polityka klimatyczna UE", której celem jest ograniczenie liczby funkcjonujących na rynku pozwoleń na emisję CO2. Tutaj dużą rolę odegrała ekipa PO, która dość bezrefleksyjnie zaakceptowała unijne propozycje, aby poziom redukcji emisji CO2 liczyć nie na bazie danych z roku 1988 (wynikających z Protokołu z Kioto i stawiających Polskę w korzystnej sytuacji), ale na bazie danych z roku 2005 (korzystnych dla państw "starej UE").

Drugi powód to uznanie od 1 stycznia br. uprawnień do emisji CO2 jako formy instrumentu finansowego. Od tego momentu różne firmy inwestycyjne mogły uprawnieniami zacząć grać na masową skalę. I zaczęły. Szybko okazało się, że skupują one dostępne na rynku uprawnienia licząc, że ich cena wzrośnie. Oczywiście nie mylili się. Sztucznie zwiększony popyt przyczynił się do istotnego wzrostu ceny uprawnień. W okresie od 1 stycznia do 30 listopada odnotowano wzrost aż o 150% Prościej się chyba nie da więc nie klep bzdur bo chociaż nie popieram PISU tego na nich zwalić nie można. Ceny energii powinny wzrosnąć o 40% a nie 80% bo prawo do emisji to tylko składowa ceny,ale, że PKP ENERGETYKA jest podmiotem tak naprawdę prywatnym nikt jej tego zabronić nie może. Ot cała filozofia. Jeżeli masz jakieś wątpliwości doczytaj a nie określasz kogoś analitykiem spod zarżniętej góry, pozdrawiam

do kolejny | 2018-12-05 11:32:29 napisał(a):

A możesz wyjaśnić jakie składowe polityki ostatnich 3 lat doprowadziły do dramatycznego wzrostu cen energii ?

Kolejny | 2018-12-05 12:01:43 napisał(a):

Forum nie służy do nalewania oleju w głowę zacietrzewionym analitykom i wiejskim filozofom. Już się naucyli swoje na szkółkach niedzielnych o nie jestem w stanie nic zmienić.

Docent Mrugała | 2018-12-05 12:07:38 napisał(a):

Muszę stanąć w obronie analityka spod zarznietej góry. Wiadomości czerpie on z najzdrowszego źródła czyli powiatowego biuletynu informacyjnego „z biegiem Kamiennej”. Jak wiadomo ten bardzo poczytny w pewnych kręgach periodyk zwala z nóg oczywistością faktów niewygodny dla PO Tuska (wina Tuska) który bezrefleksyjnie sprzedał Polskę Mniemcowi a teraz prawdziwi Polacy musza wydzierać Merkelowej z gardła ostatnie uratowane ochłapy.

marcin ł | 2018-12-05 12:14:13 napisał(a):

Do z facebooka. Jeżeli już piszesz o zatrudnianiu asystentów to pisz proszę obiektywnie, a nie propagujesz jedynie informacje które stawiają jedną stronę jako nieuczciwą. Dlaczego nie napisałaś, że kontrolerzy Parlamentu Europejskiego mają też obiekcje co do zatrudniania asystentów europosłów do pani Kudryckiej z PO, czy pana Kalinowskiego z PSL. Dlaczego nie napisałaś, że każdy europoseł ma do dyspozycji 18 tysięcy euro miesięcznie na zatrudnienie pracowników biur i asystentów i nie ważne czy zatrudnia 10 czy 50 musi wyrobić się w tej kwocie. Jak już pisałem nie jestem zwolennikiem polityki PIS, ale przerzucanie się argumentami typu wy kradniecie więcej my mniej o niczego nie prowadzi. Partia biznesmena z Torunia to ironia, ale może komuś jest potrzebna ktoś się w niej odnajduje z powodu wspólnych poglądów. To na tym polega demokracja, że każdy ma prawo i Wy jako PO, która tak dzielnie walczy o demokrację powinniście być zadowoleni, że można głosić swoje poglądy. Zacznijcie pracować nad programem tylko patrząc co zrobiliście, albo czego nie przez 8 lat mało ludzi Wam uwierzy. Naryracja, że kto nie za PO ten przeciw Polsce, UE, demokracji, konstytucji do niczego Was nie doprowadzi i wielu ludzi zaczyna już frustrować.

do marcin ł | 2018-12-05 12:21:24 napisał(a):

Najważniejsze, że ci "sfrustrowani" dają jednak największe poparcie PO jako najważniejszej partii opozycyjnej. Tylko PO, oczywiście w jak najszerszej koalicji jest w stanie odsunąć od destrukcyjnej władzy PiS !

marcin ł | 2018-12-05 12:25:56 napisał(a):

Kogo nazywasz wiejskim filozofem bo patrząc na kulturę Twojej pisowni (naucyli, niezrozumiała składnia) źle świadczy o Tobie. Forum służy do dyskusji i przedstawiania swoich racji, a jeżeli brakuje Ci wiedzy argumentów, kultury wypowiedzi , umiesz tylko cytować slogany, obrażać i nie masz racjonalnych argumentów nie wypowiadaj się.

Kolejny | 2018-12-05 12:33:44 napisał(a):

Zbierz baby w Tychowie i in wykładaj swoje treści dziwnej opowieści. Może Cię nie poszczuja psami :D

marcin ł | 2018-12-05 12:54:03 napisał(a):

Do kolejny. Pokazałeś teraz na co Cię stać. Baby jak się wyrażasz w Tychowie to też ludzie jaśnie wielmożny paniczu ze Starachowic. Jak już Ci wspominałem dyskusja polegająca na obrażaniu nie posiadając argumentów do niczego nie prowadzi. Więc życzę Ci miłego dni i poszerzania horyzontów myślowych.

obserwator | 2018-12-05 13:05:14 napisał(a):

Tylko PO jest w stanie odsunąć PIS od destrukcyjnej władzy. Po 5 latach rządów PO tylko PIS jest w stanie odsunąć PO której rządy prowadzą do destrukcji. Póki co nikt i nic nie jest w stanie tego zmienić. Co 5 lat karuzela z obsadzaniem stanowisk swoimi. Jak to mówią psy szczekają a karawana jedzie dalej.

Kolejny | 2018-12-05 13:29:02 napisał(a):

Jeżeli Marcinowi Ł baba z Tychowa źle się kojarzy to polecam mu wizytę u seksuologa.

do obserwator | 2018-12-05 14:26:18 napisał(a):

Wszyscy zawsze obsadzają swoimi, ale w obecnej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak wybór znacznie mniejszego zła, czyli PO z koalicjantami. Każdy przytomny tak zrobi. Pozdrawiam.

obserwator | 2018-12-05 14:33:23 napisał(a):

baby to są w nosie ewentualnie w piekarniku :)))

Gość | 2018-12-05 17:21:38 napisał(a):

Kolejny chory pomysł materka... Oddać gimnazjum nr 4 dla liceum, ponoc zawodowka że szkolnej ma być w gimnazjum nr 3...nooo...oddaj materek wszystko powiatowi, przecież to nie za twoje pieniądze zbudowane i remontowane... to co tam... Luzik nie, materek? Niedługo zwleka cie ze stanowiska a miasto będzie cierpieć za twoje bezsensowne pomysły... Żenady ciąg dalszy

@Gość | 2018-12-05 18:28:54 napisał(a):

Na południu nie ma żadnej szkoły średniej dlatego ulokowanie w gimnazjum nr 4 liceum to świetny pomysł a rozliczenie finansowe to już osobna sprawa

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie