W starachowickim Szpitalu rusza stomatologia w znieczuleniu dla osób niepełnosprawnych

16810.nsmed

Miło nam Państwa poinformować, że od najbliższego poniedziałku tj. dnia 5 grudnia 2022 roku w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach rusza kolejna poradnia specjalistyczna.

Swoją działalność rozpoczyna Poradnia stomatologiczna w znieczuleniu ogólnym dla osób niepełnosprawnych. Zarówno kwalifikacja pacjentów, jak i zabiegi stomatologiczne w 100% finansowane będą ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Stosowny kontrakt w tym zakresie został już podpisany. Wykwalifikowana kadra medyczna dysponująca specjalistycznym sprzętem w oparciu o Blok Operacyjny zapewnia pacjentom profesjonalizm i bezpieczeństwo.

Poradnia stomatologiczna w znieczuleniu ogólnym będzie świadczyć specjalistyczne usługi dla dzieci niepełnosprawnych oraz osób dorosłych ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, których schorzenie i stopień niepełnosprawności uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu w znieczuleniu miejscowym. 

W ramach poradni wykonywane będą świadczenia w zakresie: 

profilaktyki (lakowanie), 

skalingu (usuwanie kamienia i złogów nazębnych), 

wypełniania ubytków, 

ekstrakcji zębów, 

drobnych zabiegów chirurgicznych tj.: resekcji, usuwanie torbieli, leczenie endodontyczne itd. 

Poradnia stomatologiczna w znieczuleniu ogólnym zlokalizowana jest na parterze w prawym skrzydle nowo zakupionego budynku po PAKS (wejście od drugiej strony Szpitala tj. od strony lasu).

Na pierwszej wizycie kwalifikacyjnej u stomatologa należy przedstawić:

pełną dokumentację z dotychczasowego leczenia stomatologicznego,

orzeczenie o stopniu niepełnosprawności: 

o u dzieci do 16 roku życia bez określenia stopnia niepełnosprawności,

o u osób powyżej 16 roku życia z orzeczeniem znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności.

W przypadku pacjentów, którzy ukończyli 16 lat, a nie są w stanie samodzielnie, świadomie wyrazić zgody na zabieg wymagana jest zgoda przedstawiciela ustawowego ustalonego sądownie.

Termin zabiegu stomatologicznego w znieczuleniu ogólnym ustalany będzie po pozytywnej kwalifikacji, a sam zabieg w pełnym znieczuleniu przeprowadzany będzie na Bloku Operacyjnym. 

Zapisy do Poradni stomatologicznej w znieczuleniu ogólnym prowadzone są w Rejestracji zlokalizowanej przy poradni, jak i telefonicznie pod numerem 459 599 996 wew. 1.

Komunikat prasowy: PZOZ

RemondisReklama 

Dodane: 03.12.22 | Odsłony: 971 | komentarze (7)

Komentarze użytkowników

mieszkanka | 2022-12-03 11:03:34 napisał(a):

CHIRURGIA NACZYNIOWA - mieliśmy taką i to jest najbardziej potrzebne. Dzięki staraniom naszych "WSPANIAŁYCH WŁADZ" nie istnieje a w Świętokrzyskim jest tylko w Kielcach i Końskich.Dentystów wszelakich mamy dużo.NIE DBACIE O NAS MIESZKAŃCÓW I TO CO NAPRAWDĘ JEST POTRZEBNE LIKWIDUJECIE. POLITYKA ZWYCIĘŻA A NIE DBAŁOŚĆ O NASZE ZDROWIE.

Wezyr | 2022-12-03 12:55:46 napisał(a):

Od kilku lat piszę,że należało wywalczyć dla naszego szpitala ponad podziałami politycznymi kontrakt klinik i rozbudować kardiologię. To rozwiązywało by kilka problemów jednocześnie i pozwalało z spokojem patrzeć w. Przyszłość. Jednak niekompetentny Materek i tam łapska wsadził czego efektem jest doprowadzenie szpitala do zapaści finansowej.

Mim | 2022-12-04 17:48:44 napisał(a):

Do mieszkanka Należałoby się zaznajomić z sytuacją osób niepełnosprawnych, bo takie osoby w znieczuleniu ogólnym leczone są w świętokrzyskim w Sandomierzu. Zanim zacznie się bredzić o liczbie dentystów, bo nie o nich tu chodzi, a o anestezjologów.

Mieszkaniec | 2022-12-04 20:03:20 napisał(a):

W szpitalu to trzeba krótko rozpasany personel za twarz wziąć. Przeważa brak kompetencji w administracji i rozpasanie personelu medycznego. Ale nikt tego nie zrobi bo się wtrącają przemądrzali lokalni samorządowcy. Znajoma pielęgniarka która dorabia w szpitalu w warszawie to mówi że u nas to sobie odpoczywa bo tam to jest krótko trzeba pracować przy pacjentach. A tu można pospać w nocy pojeść i pogadać w ciągu dnia.

MiM | 2022-12-05 11:50:13 napisał(a):

Powodzenia, liczba wakatów mówi jasno, że pisowskie sposoby gówno dadzą. To do chłopca powyżej.

Do MiM | 2022-12-05 14:23:44 napisał(a):

Obiektywnie to niektórzy powinni mocno strzelić sobie baranka, Po pierwsze, to Pani dyr poprzednia i ta, z jej namaszczenia to raczej nie są z PiS tylko PO, a wystarczy zapytać czy Pani dyr (PO) zatrudniła po objęciu etatu koleżankę Pana M, niejaką Klaudię?(i innych?) a po drugie to niektórzy chcą zająć miejsce Pana M tocząc wojnę ze wszystkimi, więc zyczę sukcesu, jak na razie to widać mocno sfrustrowane towarzystwo, które lata z donosami i zieje z nienawiści. Ładna laurka dla PO.

Do mieszkanka | 2022-12-05 22:22:10 napisał(a):

Nie wiesz co piszesz kobieto. Jakie to będzie ułatwienie dla rodziców dzieci niepełnosprawnych. Wielkie brawa dla pani dyrektor.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie