W Trębowcu będzie bezpieczne przejście dla pieszych

11657.nsmed

Umowę na dofinansowanie budowy bezpiecznego przejścia – przy kontrasygnacie skarbnik Gminy Mirzec Wandy Węgrzyn - podpisał z wojewodą Agatą Wojtyszek wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn. 

Umowa została podpisana w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim we wtorek 13 sierpnia. W spotkaniu uczestniczyli także zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Artur Bielecki oraz Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej bryg. Krzysztof Ciosek. 

Gmina Mirzec wnioskowała o 50 000 złotych z rządowego programu „Razem bezpieczniej” na projekt „Bezpieczeństwo pieszych w sołectwie Trębowiec” i taką kwotę otrzymała. Ze swojej strony Gmina Mirzec zobowiązała się do przekazania wkładu własnego w wysokości 15 145 złotych. Wartość całego zadania została wyceniona na 65 145 złotych, ale ostateczna kwota będzie znana po przetargu. Projekt „Bezpieczeństwo pieszych w sołectwie Trębowiec” zakłada budowę aktywnego przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z drogą gminną w Trębowcu, modernizację oznakowania pionowego na tym skrzyżowaniu, organizację spotkań informacyjnych i instruktażu dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz szkoleń z pomocy przedmedycznej dla rolników.

Wojewoda Agata Wojtyszek powiedziała podczas spotkania, że rekomendację Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji otrzymały dwa projekty złożone przez gminę Mirzec. Drugi projekt „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym na drogach gminnych” jest jeszcze w trakcie procedowania i oczekuje na otrzymanie dofinansowania. Pani wojewoda dodała, że ma nadzieję, iż także ten projekt zostanie skutecznie zrealizowany w najbliższym czasie. Gmina wnioskowała o przyznanie 25 000 złotych na montaż barier energochłonnych w miejscach szczególnie niebezpiecznych na czterech drogach gminnych (Małyszyn – Krzewa, Mirzec Stara Wieś, Gadka Majorat i Poddąbrowa – Langiewicza – Malcówki), montaż barierek ochronnych z oznakowaniem, doświetlenie niebezpiecznych miejsc oraz przeprowadzenie działań edukacyjnych w szkołach na terenie gminy Mirzec. Warto dodać, że wszystkie cztery odcinki dróg zostały wyremontowane w 2018 roku.

Projekty gminy Mirzec jako jedyne z powiatu starachowickiego otrzymały w tym roku rekomendację do otrzymania ministerialnego dofinansowania. Z województwa świętokrzyskiego taką rekomendację uzyskało tylko osiem projektów na kwotę 298 625 złotych.

Info: UG Mirzec

Dodane: 14.08.19

Komentarze użytkowników

mania podpisywania | 2019-08-14 18:04:28 napisał(a):

Czy wszystko musi odbywać się pod kątem zbliżających się wyborów.To co powinno być normalne czyli bezpieczne przejście dla pieszych jest sensacją medialną ...

Gość | 2019-08-14 21:15:22 napisał(a):

Jakie to terazniejsze.... Oficerowie stoją, zapracowali na swoje stopnie praca od początku, a przemijajace urzedasy na stołkach we fleszach. Niektórzy nie wiedza jak przybic pieczątkę. Wniosek.... Najgorsze, że na to młodzież patrzy.

Gość | 2019-08-14 21:16:36 napisał(a):

Niedługo to chyba będą podpaski i prezerwatywy rozdawać i też będzie woooww...

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie