Wandale niszczą kwiaty i zieleń

13212.nsmed

W Starachowicach coraz częściej sięgamy po ekologiczne rozwiązania. Dbamy o środowisko tworząc otoczenie przyjazne mieszkańcom. Zamiast wybetonowanych powierzchni, stawiamy na zieleń, ekologię i łąki pełne kwiatów. Dzięki takim strefom zieleni przejście od miejsca zamieszkania do szkoły, sklepu, miejsca pracy nie musi odbywać się po uciążliwej, ruchliwej ulicy ale w znacznie przyjemniejszym otoczeniu.

Niestety, sadzone rośliny i krzewy są nagminnie rozkradane.  Dzieje się tak w różnych częściach miasta.  Wykopywane i rozkradane są sadzonki róż, które posadziliśmy wzdłuż ul. Kościelnej,  podobnie jest z młodymi sadzonkami szałwii zasadzonej w pasie zieleni na wiadukcie.

W tym roku, przy Pasażu Staffa już trzeci raz sadzimy rośliny ozdobne w donicach, które są rozkradane.

Przykłady można wymieniać jeszcze długo. Stąd apel do służb a także do mieszkańców o czujność bo niszczone mienie to nasza wspólna własność, nie pozwólmy jej bezkarnie psuć.

Reagujmy, jeżeli jesteśmy świadkami kradzieży, czy dewastacji dzwońmy do Straży Miejskiej lub do oficera dyżurnego Powiatowej Komendę Policji. Tylko wspólnie możemy wygrać ze złodziejami i wandalami.

Komunikat prasowy płatny: UM Starachowice

Dodane: 26.06.20

Komentarze użytkownikówOstatnie komentarze w serwisie