Wawrzyńce 2018 rozdane

9786.nsmed

Bartłomiej Sikorski z I LO, Kacper Kiciński z II LO, Michał Garbacz i Konrad Gębura z ZSZ nr 2, Tomasz Niedziałek  z I LO, Maciej Cieciora z II LO, Gabriela Bado z III LO, a także Jakub Kalisz ze Sportowego Liceum w ZSZ nr 3 w Starachowicach  zostali tegorocznymi laureatami Wawrzyńców, nagrody Starosty Starachowickiego dla uczniów posiadających szczególne osiągnięcia, nie tylko w nauce. Wręczenie nagród odbyło się 12 kwietnia, podczas VII Festiwalu Nauki.

Są w każdej szkole. Młodzi, ambitni i odnoszący sukcesy. Ale ósemka, która odebrała nagrody podczas VII Festiwalu Nauki z rąk starosty Danuty Krępy, to prawdziwa elita, najlepsi z najlepszych w naszym powiecie. Bo właśnie tacy otrzymują Wawrzyńce, nagrodę Starosty Starachowickiego dla uczniów wyróżniających się nie tylko w nauce, chociaż ich wybór jest bardzo trudny. Dokonuje go komisja złożona z dyrektorów szkół, której przewodziła w tym roku Monika Nowak, Członek Zarządu Powiatu, odpowiedzialny za sprawy oświaty. Ogłoszenie wyników i nagrodzenie zwycięzców nastąpiło w czwartek, 12 kwietnia.

I tak, w kategorii naukowej Wawrzyńca dostali:

Bartłomiej Sikorski – uczeń klasy 2"e" I LO – posiada wybitne uzdolnienia w dziedzinie matematyki i fizyki. W tym roku zakwalifikował się do etapu centralnego LXIX Olimpiady Matematycznej, brał udział w części doświadczalnej II etapu 67. Olimpiady Fizycznej, natomiast w roku ubiegłym uczestniczył w II etapie LXVIII Olimpiady Matematycznej i w części doświadczalnej II etapu 66. Olimpiady Fizycznej.

Kacper Kiciński – uczeń klasy 3"b" II LO - konsekwentnie rozwija swoje zdolności, uczestnicząc w olimpiadach przedmiotowych. W roku szkolnym 2015/16  zajął 4. miejsce w kraju w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. W roku szkolnym 2016/17 przystąpił do niej ponownie i został zwycięzcą - laureatem pierwszego miejsca w Polsce. Jego pasją jest fizyka. Z sukcesem startował w Olimpiadzie Fizycznej. Dwukrotnie (2016/17 i 2017/18) zakwalifikował się do II stopnia LXVI Olimpiady Fizycznej (części doświadczalnej). Jest stypendystą Prezesa Rady Ministrów.

Michał Garbacz – uczeń klasy 4 w zawodzie technik logistyk w ZSZ nr 2 – bierze udział w wielu konkursach przedmiotowych. Jest finalistą X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, doszedł tez do finału VI Konkursu Logistycznego organizowanego przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni, trzykrotnie uczestniczył w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu, ale tez innych organizowanych przez inne szkoły. Jest aktywnym członkiem projektu „Nowoczesna Szkoła Zawodowa –Nowoczesny Region”. Wiedzę pogłębia poprzez kursy zawodowe organizowane przez CKP w Starachowicach.

W kategorii artystycznej nagrodę zdobył

Konrad Gębura - uczeń klasy 3 w zawodzie technik mechanik w ZSZ nr 2, którego pasją jest muzyka. Konrad działa aktywnie na rzecz szkoły oraz powiatu, uczestnicząc w licznych koncertach i konkursach artystycznych. Uczęszcza do Świętokrzyskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu II Stopnia im. Miry Kubasińskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim w klasie gitary. Występował na wielu koncertach, uświetnia także szkolne uroczystości. Jest współtwórcą chóru klasowego, który reprezentował szkołę w koncercie Pieśni Patriotycznych organizowanym przez Powiat Starachowicki w 2015 r. Konrad tworzy własną muzykę, którą publikuje na youtubie oraz wykonuje podczas różnych uroczystości.

W kategorii społecznej uhonorowani zostali:

Tomasz Niedziałek - uczeń klasy 3 "d" I LO – młody aktywista oraz społecznik. W 2014 roku z powodzeniem walczył o mandat posła Sejmu Dzieci i Młodzieży XX kadencji, prowadząc  kampanię profrekwencyjną przed wyborami do europarlamentu oraz organizując debatę sprawozdawczą z działań podjętych w tym projekcje. Od stycznia 2014 roku do stycznia 2018 roku był radnym, a za razem wiceprzewodniczącym MRM w Wąchocku. Chętnie angażuje się w życie społeczności lokalnej, bierze też udział w wielu szkoleniach oraz projektach ogólnopolskich i europejskich dotyczących samorządności i działalności młodzieżowych rad. Włącza się również w prace nad nowelizacją ustawy o samorządzie gminnym, art. 5b o Młodzieżowych Radach.

Maciej Cieciora – uczeń klasy 3 II LO - angażuję się w pracę Młodzieżowej Rady Miasta pełniąc funkcję wiceprzewodniczącego a od 2017 r. funkcję przewodniczącego. Działał w organie doradczym jakim jest rada przy Prezydencie Miasta. Jest twórcą Gazety Młodych, którą publikuje Gazeta Starachowicka od 3 lat w formie dwutygodnika. Jest także trenerem młodzieży do spraw motywacji. Na początku 2018 roku szkolił grupę młodzieży z całego regionu świętokrzyskiego oraz z Ukrainy właśnie z motywacji, czerpania dobrej energii do pracy i zarażania ją innych. To również konferansjer podczas różnych wydarzeń kulturalnych takich jak: Festiwal starACH ! Festiwal.

W kategorii sportowej przyznano dwa Wawrzyńce. Otrzymali je:

Gabriela Bado - uczennica 1 klasy  III LO - bierze czynny udział w życiu szkoły i klasy. Angażuje się w szkolne uroczystości. Jej główną pasją jest jazda konna, a największym osiągnięciem - zakwalifikowanie się do jeździeckiej kadry narodowej.

Na uwagę zasługują również jej osiągnięcia: brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów 2017 w Jeździectwie Konnym, wysokie lokaty na zawodach regionalnych i międzynarodowych, srebrny medal Pucharu Polski Dzieci w Strzegomiu 2015, mistrzostwo województwa Juniorów Młodszych w Kielcach 2014 czy województwa Seniorów w Kielcach 2016.

Jakub Kalisz - uczeń 1 klasy Sportowego LO w ZSZ nr 3 - jest kapitanem drużyny występującej w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Wraz z całym zespołem wiosną 2018 wywalczył awans do CLJ, wygrywając rywalizację w województwie świętokrzyskim. Jest to największy sukces piłkarski ucznia z Juventą Starachowice. Jesienią 2018 roku po bezpośredniej  rywalizacji  z drużynami tej kategorii wiekowej, między innymi: Korony Kielce S.A, Cracovii Kraków S.A, Motoru Lublin czy Stali Mielec zajął z drużyną 4. miejsce w makroregionie, co dało prawo rywalizacji w CLJ także wiosną 2018 roku.

- Cieszę się, że wśród naszej młodzieży mamy tak zdolnych uczniów, którzy rozwijają swoje zainteresowania – mówiła starosta Danuta Krępa, podziwiając determinację, z jaką dążą do realizacji swych celów. Wyrazy uznania kierowała także do ich rodziców oraz nauczycieli, którzy wspierają ich w tym działaniu.

A o tym, jak bardzo rozległa jest wiedza niektórych można się było przekonać podczas prezentacji naukowych poszczególnych szkół.

Korzystając z okazji starosta obejrzała także stoiska, przygotowane m.in. Geodezyjne Koło Naukowe „Equator” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego, Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne z Podzamcza,  Świat Robotyki, Planetarium Supernowa, ale też inne szkoły i placówki edukacyjne w związku z odbywającym się w Ekomuzeum Festiwalem Nauki.

Więcej zdjęć [kliknij]

Info: powiat.starachowice.pl

Reklama

Dodane: 14.04.18

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie