Wernisaż wystawy „Boże robotnice. Pszczoły nie do podrobienia, nie do zastąpienia” [zdjęcia]

9021.nsmed

W Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbył się dzisiaj [19.09.2017r.] wernisaż wystawy pt. „Boże robotnice. Pszczoły  nie do podrobienia, nie do zastąpienia”.

„Boże robotnice. Pszczoły  nie do podrobienia, nie do zastąpienia” to wystawa połowicznie etnograficzna i przyrodnicza. Prezentuje zabytki kultury materialnej polskiej wsi związane z dawnym i teraźniejszym pszczelarstwem, jak również obiekty związane z pozyskiwaniem i wykorzystaniem miodu, wosku oraz pozostałych wytworów pszczół. Na ekspozycji nie mogło zabraknąć  charakterystyki owada błonkoskrzydłego z rodziny pszczołowatych czyli pszczoły miodnej. - Przyjrzyjmy się życiu i pracy w  hierarchicznym pszczelim społeczeństwie, które od zawsze fascynowało człowieka. Wystawa została zorganizowana w Hali Lejniczej starachowickiego muzeum i można ją zwiedzić w godzinach pracy muzeum informuje kustosz wystawy Wioletta Sobieraj. 

Na wystawie wykorzystano materiały i eksponaty ze zbiorów: Muzeum Wsi Radomskiej, Zakładu Pszczelnictwa Instytutu Ogrodnictwa w Puławach, Bractwa Bartnego z Augustowa, pszczelarzy Piotra Sobieraja i Adama Pawelca.

Zobacz zdjęcia w galerii [kliknij]

Reklama

Dodane: 19.09.17

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie