Więcej pieniędzy na covidowe pożyczki dla firm

14144.nsmed

Blisko 29 mln zł – taka jest wartość aneksu do projektu „Fundusz Funduszy Województwa Świętokrzyskiego”, dzięki któremu przedsiębiorcy, poszkodowani przez drugą falę koronawirusa, będą mogli skorzystać z preferencyjnych pożyczek.

W poniedziałek, 21 grudnia marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Marek Bogusławski podpisali aneks do umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, zwiększający dofinansowanie projektu „Fundusz Funduszy Województwa Świętokrzyskiego”, który współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 2.6 „Instrumenty finansowe dla MŚP”.

Wartość projektu została zwiększona o blisko 29 mln zł, co oznacza, że kolejne firmy ze świętokrzyskiego, które ucierpiały na skutek drugiej fali koronawirusa, będą mogły ubiegać się o udzielane na preferencyjnych warunkach pożyczki.

– Będzie to możliwe dzięki zgodzie Komisji Europejskiej na zmiany w RPOWŚ i przesunięciu środków przeznaczonych pierwotnie m.in. na działania związane ze strategią niskoemisyjną na wspieranie gospodarki. Musimy podejmować szybkie decyzje i tak ukierunkowywać unijne wsparcie, by uchronić lokalne firmy przed upadłością i pomóc przetrwać im trudny ten czas – mówi Andrzej Bętkowski, marszałek województwa.

Wicemarszałek Marek Bogusławski podkreśla, że dodatkowe środki na fundusz pożyczkowy przełożą się na bezpośrednie wsparcie kolejnych świętokrzyskich przedsiębiorców, którzy w związku COVID-19 znaleźli się w trudnej sytuacji.

Viva UbezpieczeniaReklama

Unijne pożyczki dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców udzielane będą przez Bank Gospodarstwa Krajowego do końca czerwca przyszłego roku. Można je przeznaczyć m.in. na ochronę miejsc pracy czy zabezpieczenie płynności finansowej firm. Zainteresowanie tą formą wsparcia jest bardzo duże.

Projekt „Fundusz Funduszy Województwa Świętokrzyskiego” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego z Działania 2.6 „Instrumenty finansowe dla MŚP”. Jego całkowita wartość to 397mln 570 tys. zł, z czego wkład Unii Europejskiej zamyka się w kwocie – 354 mln 543 tys. zł.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Dodane: 23.12.20 | Odsłony: 712
Tagi:

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie