„Świętokrzyska Victoria” dla Starachowic [zdjęcia]

9549.nsmed

Profesor Stanisław Żak, Miasto i Gmina Starachowice oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Włoszczowa to laureaci dziesiątej, jubileuszowej edycji nagrody „Świętokrzyska Victoria”.

We wtorek, 13 lutego w Filharmonii Świętokrzyskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Gospodarzami gali byli przewodniczący Sejmiku Arkadiusz Bąk i marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Uroczystość zgromadziła radnych Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, parlamentarzystów, włodarzy gmin i powiatów regionu, przedstawicieli instytucji i firm oraz środowisk artystycznych.

Uroczystą galę otworzyli przewodniczący Sejmiku Arkadiusz Bąk oraz marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas:

- Niezwykle miło powitać nam Państwa na dziesiątej gali „Świętokrzyskiej Victorii”, nagrody, która łączy a nie dzieli.  Obchodzimy 20-lecie naszego województwa, na którego rozwój pracowaliście wszyscy Państwo: przedsiębiorcy, samorządowcy i osobowości – mówił przewodniczący Sejmiku Arkadiusz Bąk. 

- Gala Świętokrzyskiej Victorii to czas, kiedy dziękujemy osobom, samorządom, firmom z województwa świętokrzyskiego, które dają z siebie więcej niż muszą. Wkładają serce, pasję i przyczyniają się do rozwoju Ziemi Świętokrzyskiej, którą wszyscy tak kochamy – mówił marszałek Adam Jarubas, nawiązując do jubileuszu regionu. - 20 lat temu walczyliśmy o swoją podmiotowość, o status, o to żeby najważniejsze decyzje mogły zapadać u nas. Jubileusz naszego województwa obchodzimy pod hasłem „20 lat. Świętokrzyskie to My”. Podkreślamy wspólnotowy charakter świętowania. To nie jest święto urzędników, tylko wszystkich nas obywateli, mieszkańców województwa świętokrzyskiego. W tym roku również z uwagi na wyjątkowy jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości cieszmy się z tego. 

Najważniejszym momentem gali było ogłoszenie zwycięzców dziesiątej, jubileuszowej edycji nagrody Świętokrzyska Victoria. Laureatem w kategorii „Samorządność” zostało Miasto i Gminę Starachowice.

- Samorządy mają swoją historię, dobre i złe czasy. Ale są ludzie, którzy potrafią dać przyszłość i dobrą markę. tak stało się w przypadku Starachowic, które dziś są jednym z najaktywniejszych samorządów w zabieganiu o środki unijne, dzięki czemu możliwy jest rozwój gminy i jego mieszkańców. Władze wspierają przedsiębiorczość, realizują przedsięwzięcia zmierzające do poprawy dostępności infrastruktury sportowej i edukacyjnej - powiedział Arkadiusz Bąk, przewodniczący Sejmiku.

- W samorządowym życiu uczestniczę dopiero od 3 lat, dlatego Świętokrzyska Victoria jest dla mnie wyjątkowym wyróżnieniem. To nagroda dla wszystkich mieszkańców, którzy codziennie aktywnie zmieniają Starachowice, każdego dnia dokładają cegiełkę, żeby nasze miasto się rozwijało - powiedział Marek Materek, prezydent Starachowic, najmłodszy z wszystkich włodarzy miast w Polsce.

W kategorii „Przedsiębiorczość” statuetką „Świętokrzyskiej Victorii” uhonorowana została Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Włoszczowa, czołowy producent wyrobów mleczarskich w Polsce. Firma obecnie zatrudnia 320 osób. - To firma na miarę XXI wieku, największa z branży firma w województwie świętokrzyskim z ponad 80 – letnią tradycją. Słynie z produktów o niezapomnianym smaku. Jest uznaną marką, rozpoznawalną we wszystkich zakątkach naszego kraju, ale również, co ważne, poza jego granicami. Jej produkty takie jak  ser „Czarna perła”, zestaw maślanek czy  „Masło włoszczowskie extra” otrzymały nagrody za wspaniałą jakość produktu - podkreślał Janusz Petrykowski, prezes zarządu ZPUE Włoszczowa przedstawiając sylwetkę laureata. 

Przedstawiciele OSM Włoszczowa podkreślali, że to wyróżnienie z pewnością doda firmie nowych sił i odwagi, by zdobywać nowe rynki i nadal promować region świętokrzyski. Dziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do dzisiejszego sukcesu: pracownikom, dostawcom mleka, kontahentom, a przede wszystkim prezesowi Stanisławowi Skórze, który od 20 lat kieruje OSM Włoszczowa.

Zwycięzcę w kategorii „Osobowość” ogłosił ksiądz Jan Oleszko, rektor kościoła p.w. św. Karola Boromeusza na Karczówce: - Życie poświęcił na uprawianie nadziei. Niosła go wiara w człowieka. Dziś pisze książki – mówił ksiądz Jan Oleszko, przedstawiając laureata w kategorii Osobowość. - W uznaniu zasług w działalności naukowej, dydaktycznej i wychowawczej, w kształtowaniu humanistycznych postaw wielu pokoleń kieleckich studentów; za działalność społeczną – stworzenie, a po latach reaktywację Klubu Inteligencji Katolickiej w Kielcach; za walkę o demokratyczne państwo prawa i upominanie się o wolności obywatelskie – nie tylko w okresie stanu wojennego, ale w każdym momencie, gdy są one zagrożone; za okazywanie całym swoim życiem, że walka o ideały, wierność zasadom i dbałość o dobro drugiego człowieka – mają głęboki sens. „Świętokrzyską Victorię” w kategorii „Osobowość” otrzymuje Profesor Stanisław Żak - mówił ksiądz Jan Oleszko. 

- Gombrowicz mówił, że osobowość to kapota, którą  się wkłada na siebie w zależności od okoliczności. A mnie się wydaje, że to coś jeszcze innego. Ostatnio czytałem wywiad z panią Dorotą  Segdo, rektorem i profesorem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, która mówi, że swoich studentów uczy na poezji, bo to poezja uczy jak być człowiekiem – mówił profesor Stanisław Żak, dziękując kapitule za wyróżnienie. 

Laureaci X edycji Nagrody Świętokrzyska Victoria:

Miasto i Gmina Starachowice z powodzeniem korzysta ze środków unijnych. W ramach RPOWŚ na lata 2014-2020 zagospodarowany zostanie teren Parku Miejskiego (wartość dofinansowania ponad 1 mln 600 tys. zł), realizowany jest również projekt mający na celu poprawę dostępności infrastruktury sportowej i edukacyjnej placówek oświatowych Gminy Starachowice (dofinansowanie ponad 1 mln zł). Ze środków własnych udało się m.in. zrealizować szereg inwestycji drogowych, jak choćby przebudowę i budowę ulic w południowej części miasta wraz z odwodnieniem, wymiana nawierzchni i oświetlenia. Gmina udziela wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców poprzez kampanie informacyjno-promocyjne. Podczas masowych imprez z udziałem przedsiębiorców w mediach prezentowane są lokalne firmy; informacje na ich temat znajdują się na stronie internetowej starachowice.eu Na stronie tej uruchomiona jest również zakładka „Dla przedsiębiorcy”. Samorząd wspiera działania w sferze kultury (Szkółka Rzeźbiarska, Wakacje w mieście, Dni Starachowic, Kino Plenerowe), na rzecz ochrony środowiska (dofinansowanie kosztów zmiany systemu ogrzewania, zakupu i montażu pompy ciepła lub kolektorów słonecznych; usuwanie wyrobów i odpadów zawierających azbest na terenie gminy). Podejmuje liczne działania na rzecz poprawy życia osób niepełnosprawnych w gminie, zakupiony został m.in. samochód dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych dla Środowiskowego Domu Samopomocy, wprowadzony system teleopieki dla niepełnosprawnych, powołany został Klub Olimpiad Specjalnych ARKA.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Włoszczowa powstała 1936 roku. Obecnie to czołowy producent wyrobów mleczarskich w Polsce dysponujący nowoczesnym parkiem maszynowym. Spółdzielnia posiada  nowoczesny zakład produkcyjny we Włoszczowie, oddział produkcyjny w Pawłowicach (województwo śląskie) - skoncentrowany na produkcję sera twarogowego - oraz oddział skupowy w Lublińcu. Jest wiodącym partnerem handlowym dla producentów mleka z województw: świętokrzyskiego, małopolskiego, opolskiego, śląskiego. Spółdzielnia jest największą firmą w branży spożywczej w województwie świętokrzyskim i największą spółdzielnią mleczarską w Polsce południowej. Zajmuje piąte miejsce wśród największych Spółdzielni Mleczarskich w Polsce pod względem  odebranego od producentów mleka w 2016 roku oraz czwarte miejsce w Polsce w zakresie ilości towaru eksportowanego. Firma obecnie zatrudnia 320 osób. Znane są produkty OSP Włoszczowa takie jak: serek wiejski, sery konfekcjonowane w plastrach czy serki Gucio. W kwietniu 2016 roku oddana została do użytku najnowsza w kraju serownia z warzelnią i solownią o mocach produkcyjnych 20.000 ton sera rocznie, tj. około 55 ton sera dziennie.

Profesor Stanisław Żak - rodowity kielczanin, nauczyciel akademicki, historyk i teoretyk literatury, polityk (senator I i II kadencji), publicysta i literaturoznawca.  Na początku lat 70. był kierownikiem filii krakowskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach. Gdy w 1972 roku powstała kielecka WSP, został jej pracownikiem naukowym. Był m.in. stypendystą Fundacji Kościuszkowskiej, przebywał na Uniwersytecie Harvarda pod kierunkiem Wiktora Weintrauba. Przez wiele lat pracował jako wykładowca teorii i historii literatury, m.in. na Akademii Świętokrzyskiej. Opublikował liczne pozycje książkowe i artykuły naukowe. Założyciel "Solidarności" w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach, przewodniczący wydziału kultury. Po wprowadzeniu stanu wojennego został dwukrotnie internowany, łącznie na około 10 miesięcy. Na początku lat 80. Prezes Klubu Inteligencji Katolickiej w Kielcach. W latach 1989-1993 sprawował mandat senatora I i II kadencji. W 2011 odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest honorowym obywatelem Chmielnika. Otrzymał odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Został uhonorowany medalem "Vir Bonus" (dobremu mężowi) przez Stowarzyszenie im. Jana Karskiego w Kielcach oraz odznaką "Za zasługi dla Kielecczyzny".


Reklama

Więcej zdjęć [kliknij]

Źródło: sejmik.kielce.pl

Dodane: 14.02.18 | komentarze (54)

Komentarze użytkowników

PSL znów się popisal. | 2018-02-14 08:29:34 napisał(a):

Inne gminy dostały od J na obwodnicę i szpitale a nasza dostała nagrodę. Ile zakład że PSL klepnie M na prezydenta? To się nazywa promocja kandydata :) Z drugiej strony dla każdego co lubi.

i | 2018-02-14 08:35:46 napisał(a):

ale nie kosztem mieszkańca, likwidacja PAKS-u cisza prezydenta, połączenie MZK z ZEC- em miało być tanio za ciepło - będzie drożej, a w MZK zwolnienia . Laurka

Błahahaha:D | 2018-02-14 09:50:48 napisał(a):

Już drugi raz za drogi dostajemy i za park też drugi raz. Tym razem chociaż jedno zrobione, z tym że nie za własne tylko pożyczone;) Wsparcie ekologiczne, samochody dla niepelnosprawnych, azbest, zakładka na stronie(tu się władza szczególnie napracowała), środki unijne, kampanie informacyjne, to robi każda gmina i to czesto, a może w większości dużo lepiej.

Rebel | 2018-02-14 09:58:04 napisał(a):

Cały ten plebiscyt władzy dla władzy. Powiem inaczej, dla samej siebie. Jest przykry, żenujący i obłudny. Ignoranci mają nas za idiotów?

Do blahaha | 2018-02-14 09:58:17 napisał(a):

Ale nie każda jest skoligacona rodzinnie

VICTORIA 2016 | 2018-02-14 10:19:37 napisał(a):

Gmina Starachowice – w ostatnich latach przeprowadzono w niej inwestycje przebudowy kilku ważnych ulic oraz zagospodarowano Park Miejski. Dla inwestorów przygotowane zostały uzbrojone tereny inwestycyjne, położone w granicach Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”. Gmina aktywnie współpracuje z organizacjami pozarządowymi, wspiera działania kulturalne oraz dba o ochronę środowiska. W 2015 roku Gmina otrzymała wyróżnienie „Gmina Przyjazna Seniorom”. 

Czytaj więcej: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/kielce/a/
swietokrzyskie-victorie-wreczone-poznaj-laureatow,11837101/

Pinokio | 2018-02-14 10:25:07 napisał(a):

Jarubas za działania dla gminy naszej to sobie powinien przyznać Viktorie.Za niezwykle osiągnięcia chocby w sprawie PAKS.

@ pinokio | 2018-02-14 10:40:04 napisał(a):

Z lipcen ex aequo.

Bul | 2018-02-14 11:02:30 napisał(a):

Victor za upadek mzk-dla mm!

Uuuuuu | 2018-02-14 14:01:05 napisał(a):

Jakie tłumy!!!!!! :) :) :) Sami zainteresowani i ich......

Gratulacje | 2018-02-14 14:17:44 napisał(a):

Gratulacje dla Miasta i prezydenta! Zmiany widać na każdym osiedlu. Fajnie ze widać tez poza Starachowicami!

Jak mówią psy szczekają karawana jedzie dalej. Powodzenia dla Państwa!

viki | 2018-02-14 14:37:14 napisał(a):

Obrzydliwa haniebna buraczana imprezka za pieniądze podatników.To już końcówka PSL i wszystkich z nim związanych.W najbliższych wyborach zagłosuję choćby na diabła aby odsunąć od władzy tą zieloną zarazę.A co do gratulacji
dla prezydenta -to fenomen 4 lata ********** w kółko o tym samym i ciągłe pokazywanie tych samych wizualizacji-a w rzeczywistości to gnój i wodorosty.

obserwator | 2018-02-14 14:43:58 napisał(a):

no u seniorów w galerii to gościła sama Róża Thun i to następnego dnia po tym jak zagłosowała w parlamencie europejskim za wprowadzeniem sankcji finansowych dla Polski. K woli ścislości to do seniorów zaprosił ją sam prezydent.

do gratulacje | 2018-02-14 15:06:39 napisał(a):

za osiedla to raczej odpowiadają wspólnoty i spółdzielnia?

gość | 2018-02-14 15:18:48 napisał(a):

A pisiory nie mogą przełknąć gorzkiej pigułki.Żal im pupki ściska, że pochwały należą się komu innemu. Popijta se miodem, tym co smarujecie pośđladki posłowi ze Starachowic i jego ikonie kaczorowi.I może by jaszcze jakąś ulicę nazwać ?(niech rodzina będzie razem)- ha,ha.Was tylko na tyle stać, unijne pieniądze pozyskać, to dla was czarna magia. I trzeba to jasno powiedzieć. Brawa dla prezydenta i dla wszystkich którzy pracowali na ten sukces.

Do gosc | 2018-02-14 15:28:40 napisał(a):

już jakiś chłopek broni swoich. pis wygral wybory właśnie dzięki też temu co robił psl. także podwójnie się psl przyłożył do tego co się dzieje obecnie

gość | 2018-02-14 16:08:09 napisał(a):

Wina Tuska no i PSL oczywiście, a pisiory świętoszki.G- prawda." Ciemny lud" przestał kupować wasze bajki.Większość z nas już nie ogląda narodowej telewizji w której próbujecie zrobić ludziom wodę z mózgu. Mimo sondaży, dla was to już równia pochyła.Baj, baj pisolandio.

Do gosc | 2018-02-14 16:32:07 napisał(a):

Heeee niezła próba odwrócenia kota ogonem. Ale masz rację gdybym miał do wyboru psl i pis to wolę drugi wariant. Z kuekawoscia popatrzę jak wam się do.... odbiorą.

Brawo | 2018-02-14 16:42:40 napisał(a):

Wreszcie o Starachowicach mówi sie dobrze. Nie wiedziałem ze rektorzy wyższych uczelni i ksiądz którzy sa w kapitule należą do jakiejś partii. Zawsze czegoś mądrego można sie tu dowiedzieć.
Obojętne z jakiej partii sa ci którzy kasę miastu daja ważne ze daja i to dużo a wczesniej kiepsko to wyglądało. Szacun!

Do brawo | 2018-02-14 16:49:25 napisał(a):

Już niedługo :)

do brawo | 2018-02-14 18:25:15 napisał(a):

Jaką kasę dają-bo do tej pory są tylko preumowy i obiecanki .Ja nie słyszałam aby jakieś pieniądze do budżetu miast trafiły.

Gość | 2018-02-14 19:53:22 napisał(a):

Jak zwykle pisiorskie i kwietniowe pachołki ujadaja

Gosc | 2018-02-14 20:04:24 napisał(a):

Jak zwykle jedna pieśń jak się argumenty kończą

pytanie | 2018-02-14 21:38:41 napisał(a):

zapytaj ludzi z ostrowca albo skarzyska czemu i czego zazdroszcza starachowicom. mam znajomych w jednym i drugim miescie. Kiedys wszyscy patrzyli na ostrowiec jako lidera tych trzech miast. teraz liderem zostaly starachowice i mowia to praktyczni wszyscy poza starachowicami. Ludzie doceniają coś lub kogoś dopiero jak to tracą. U nas będzie podobnie. Docenimy to co mieliśmy jak mieć przestaniemy.

Do gosc | 2018-02-14 21:45:31 napisał(a):

A ty czyim pachołkiem jesteś? Boli cie ze ktoś ma inne zdanie? Że nie toleruje tego złodziejstwa i cwanactwa co było? Źr ktoś musi być pisiurem żeby go nie wkurzało xhocby do czyichś kieszeni dotacje z Unii trafiały? Może i PiS taki sam ale przynajmniej pokazał co się działo
Jakoś za waszej władzy nie wyszło kto kręcił lody w milionach. Lepszy pacholek niż złodziej i ś...a.

pis | 2018-02-14 21:55:29 napisał(a):

głosowałem na PiS, jestem pachołkiem PiS? NIE!
za złodziejstwo i cwaniactwo idzie się do więzienia. I tak jest u nas. Prezydent za branie łapówek siedzial. Inni ważni też byli skazywani. I wiesz co się zmieniło? A no właśnie to, że od trzech lat władza NIE BIERZE. I że wreszcie o mieście mówi się dobrze. To jest dla nas dobre. I każdy głupi o tym wie

Do.pis | 2018-02-14 21:58:59 napisał(a):

Nie chwal dnia przed zachodem. Chodzą słuchy że nie jest tak pięknie.

He he | 2018-02-15 08:05:11 napisał(a):

Mowi się, że kolesie i kolesie, że żadnego rozwoju miasta, zadnych pomysłów, brud i smród. Tak się teraz mówi o Starachowicach. Niestety

Gość | 2018-02-15 08:11:18 napisał(a):

Jak czytam to uzasadnienie do tej "nagrody" co jej inni pewnie nie chcieli to stwierdzam że to świetny scenariusz do kolejnego filmu Barei. Za szkolke rzezbiarska. Za park co miał być zrobiony do marca 2018, nawiasem mówiąc to właśnie jarubas i materek już kiedyś obiecali i nici z tego, za kino plenerowe... Poziom oszolomstwa sięgnął zenitu. Wstydzę się ciebie materek.

Do gosc | 2018-02-15 08:41:55 napisał(a):

Nie liczy się za co. Liczy się co łykną naiwniaki. A że łykają każdy kit, to kłamstwo osiągnęło niespotykany dawno poziom. Ostatnio chyba w PRL.

Złe | 2018-02-15 08:43:19 napisał(a):

Złe nowinsie tylko na forach. Wyjdź na miasto zza komputera, pogadaj z ludźmi. Wyjedź z miasta. Pogadaj z ludźmi. Tylko na forscubjestbkilkanoosh ktore w koło jedno i to samo piszą. Tyle maja do roboty. Niech piszą. Jesienią niech startują. Będziemy mogli Ich oceniać.

Do zle | 2018-02-15 09:25:10 napisał(a):

Gadam z ludźmi. Pierwsze pytanie - co takiego wyjątkowego zostalo zrobione. Nikt nie potrafi odpowiedzieć. I o tym wszyscy myślący piszą. I na pewno nikt n tego nie zabroni. Może Ty mądralo uświadomić nas w tych wielkich osiągnięciach.. Czekam. Tylko nie pisz o walce z kolesiostwem.

Starachowiczanin | 2018-02-15 14:51:20 napisał(a):

@ Do zle: Gadasz chyba z tymi w twojej głowie. Kiedy zrobiono tyle kilometrów dróg: Południowa, Moniuszki, Smugowa. Robiony jes łącznik do Batalionów, ktory ma odciążyć załadowaną Radomską. Kilka projektów drogowych w przygotowaniu. Materek bodajże "odziedziczył" tylko jeden projekt Moniuszki i to jeszcze sprzed 2010 roku. Reszta od zera - takie przygotowanie do inwestycji w mieście. Info dla ciebie i podobnie myślących - budowa kanalizacji deszczowej z przebudową drogi to nie pomalowanie mieszkania, gdzie idziesz i w tydzień pomalujesz. Ale i tak do co poniektórych nie dotrze...

Do Starachowiczanin | 2018-02-15 15:00:14 napisał(a):

Bredzisz człowieku. Nie czas, nie miejsce, nie pora na takie dyskusje. Przyjdzie na wszystko czas... Jedno jest pewne, był rozdety balon a nie ma nic. Człowieku. Sam zobacz na uzasadnienie tej pożal się Boże nagrody, za takie bzdury? No to przeciez widać że nie było za co to wypisali jakieś dyrdymaly. Pamiętasz raport NIKu o tym że obecnie gmina nie sprzyja przedsiębiorcom? A Ty się pierdolami podniecasz? Tym że wogole coś zrobil, że wogole tylek z fotela podniósł? No to właśnie takie wasze wpisy świadczą o tym jak wszystko jest zaniedbane. Szok, gościu asfalt położył przez 4 lata! Geniusz! Żenujące.

Do Starachowiczanin | 2018-02-15 15:03:15 napisał(a):

Łącznik na odciążyć Radomska?! Czy ma ułatwić dojazd do szpitala z miasta? Mało wiesz a dyskutujesz. W powiecie konferencja że miasto nie współpracuje z powiatem. To jak ma być Radomska odkorkowana?

Do do starachowiczanin | 2018-02-15 15:32:48 napisał(a):

Przecież to sam zainteresowany pisze albo jego fachowcy.

Starachowiczanin 2 | 2018-02-15 18:41:39 napisał(a):

@ do Starachowiczanin: Głupoty niemiłosierne, zero argumentów. Płacz dziecka co nie dostało lizaka. Mnie tam ta nagroda wisi i nic o niej nie pisałem. Ale rok tamu taka jedna naśmiewała się że Jędrzejów dostał. Teraz pewnie bedzie cicho siedziała...
Po pierwsze odpowiadam na bzdury gadającego samego ze sobą. Ale jak już drążysz temat i do mnie pijasz, to po drugie: sam się napompowałeś popuszczasz powietrze dając specyficzny dźwięk. Czyhasz ze szpilką na wyimaginowany balon, ale prędzej się sam ukłujesz. Po trzecie piszesz o dyrdymałach, ale odgrzewasz kotleta w postaci wystąpienia pokontrolnego NIKu - dotyczącego działań wynikłych ze słabej strategii uchwalonej z 2010 roku i jej wprowadzania gównie przez poprzedników od 2011. Wiesz, że gdzieś dzwonią, ale nawet nie w innym kościele, Materek od ponad dwóch lat mówi, że nie będzie prowadził pozorowanych działań ze strategii, będzie nowa w powiązaniu z GPR, a spotkania z przedsiębiorcami prowadzi niezależne. Tu masz przykłady:
http://starachowice-net.pl/informator/news/gmina-starachowice-wi-tokrzyskim-liderem-ekonomii-spo-ecznej
http://starachowice-net.pl/informator/news/spotkanie-prezydenta-z-przedsi-biorcami
Gościu położył asfalt i zrobił kanalizę - w dwa lata zrobił, czego przez dwie kadencje nie zrobiono. Jeśli remont dróg na południu oraz budowę nowej drogi do Batalionów nazywasz pierdołami to znaczy, że albo trollujesz z tyłkiem w fotelu (bo to ci najlepiej wychodzi) albo jesteś beznadziejnie głupi. Tak czy siak to jest żenująca kompromitacja. Ale jak taką "opozycję" ma Materek - to nawet lepiej, będzie miał większą przewagę w wyborach.

@ Do Starachowiczanin 2 - a ty to się z choniki urwałeś? Dojazd z miasta do szpitala i dalej poza miasto sam w sobie odciąży Radomską. Chyba że chodzi ci o inne miasto.

@ Do do starachowiczanin. A ty to kto? Fachowiec czy antyfachowiec? Podpisz się jeden z drugim. Miej honor. Krytykujesz kogoś z nazwiska, czy się boisz i wstydzisz podpisać. Takie dyrdymały piszecie - to i jasne że się wstyd pod tym podpisać >P

Doświadczony fachowiec | 2018-02-15 18:48:45 napisał(a):

Prawda nest taka ze młody zrobił Więcej niż dwóch poprzednicy, tak to
Prawda ze nie wszystko jeszcze widać ale takiej kasy jak teraz to nigdy miasto i powiat nie pozyskały. Tylko ręce do oklasków sie składają. Zamaist psioczyc lepiej kibicować zeby wszystko sie udawało tak jak do teraz bo idzie dobrze.

Do starachowiczanin 2 | 2018-02-15 18:56:20 napisał(a):

Sam się podpisz cwaniaczku. Możesz sobie pisać, chwalić, świetną politykę kredytową, wszak nie każdy potrafi w czasach milionoeych dotacji choćby na obwodnice, brać na każdą inwestycje. Czas zweryfikuje pobożne życzenia żeby trwać przy korytku, trwać i jeszcze raz trwać. I nie chodzi chyba o sam fakt tej nagrody tylko za uzasadnienie. Przedmówcow to chyba śmieszy, ale taka pałka ciężko pojmuje. Co do Jędrzejowa, proszę pierwsza z brzegu inwestycja. http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/jedrzejow/a/w-jedrzejowie-bedzie-trzecia-obwodnica,11895020/. To nawet żałosne już nie jest jak desperacko trzymajcie się tych etatów. I ty piszesz o honorze?

Obwodnice | 2018-02-15 19:02:08 napisał(a):

Tak w Jędrzejowie jest od 12
Lat ten sam burmistrz to i załatwił wczesniej obwodnice, u nas
Materek 3 lata to kiedy miał to zeobic ? Jak kwiecień rządził z Matynia w mieście i powiecie ???

Gość | 2018-02-15 19:11:39 napisał(a):

To co ludzie mówia to jest fakt, było dużo gadania i na tym zatrzymało się. To widać. I tyle w temacie.

Gość | 2018-02-15 19:14:02 napisał(a):

Jeszcze jedno. Czekamy na wymienienie tego co zrobił. Śmiało. Wszystko można porównać.

Do Starachowiczan 2 | 2018-02-15 19:16:45 napisał(a):

A sprawa mieszkań to już zamienieciona? Bo może być lipa z dalszymi planami, podobno niektórzy już się ewakuują :) i powiem ci, kombinują dobrze.

Starachowiczanin 3 | 2018-02-15 19:19:19 napisał(a):

Cwaniaczki anonimowo grają chojraków. Napisz coś poważnie na portal z imienia i nazwiska, to może się podpiszę. Brak ci piątej klepki, że chcesz żeby podpisywał się ktoś opdowiadający nonejmowi?
A takie prymitywne i nic nie wnoszące teksty do mnie puszczasz, że nawet jak bym je tobie napisał to spłynęłyby jak woda po kaczce... Pomyśl zanim coś napiszesz. Półgębkiem zahaczasz temat o politykę kredytową - ale nie zauważasz, że miasto na początku kadencji miało ponad 40 mln zadłużenia a po realizacji szeregu projektów ma wzrosnąć raptem o 10%. Rozumiałbym krzyk gdyby o 100% - chociaż zaległości w mieście są takie że trzeba robić drugie tyle. No najlepiej nic nie robić. Nie będzie dróg, nie będzie zadłużenia...
No ale żeby porównywać miasto leżące na ekspresówce od której odchodzi droga krajowa łącząca dwa miasta wojewódzkie, to trzeba być pałą a nie pałką. O obwodnicy było tu nawet ostatnio pisane, trzeba umieć czytać ze zrozumieniem. Poza tym nie insynuuj i nie wysysaj ze swojego brudnego palucha pseudoteorii, bo chyba ty zostałeś pozbawiony etatu, że tak płaczesz.

Do starachowiczan | 2018-02-15 19:23:30 napisał(a):

Nerwy puszczają? Radnemu L też pisałeś o brudnym paluchu. Mareczku weź leki bo się chłopie wykończysz, a najgorsze przed tobą.

Gość | 2018-02-15 19:28:30 napisał(a):

Nie denerwuj się. Poprostu wymień.

Starachowiczanin 4 | 2018-02-15 19:42:12 napisał(a):

@ nie rozśmieszaj mnie. Jeśli o brudnym paluchu pisała niejaka Janusowa, czy to oznacza że nią jestem? PS. Jakiego specjalistę polecasz, który cie próbuje wyleczyć z obsesji?

Do starachowiczan | 2018-02-15 20:00:12 napisał(a):

Obsesję to ma jedną osoba. Na swoim punkcie. To nie ulega wątpliwości. A teraz wróćmy do tematu, jak tam sprawa mieszkań?

Gosc | 2018-02-15 20:05:53 napisał(a):

Sfrustrowany coś Starachowiczan. Nerwowy się bardzo zrobił.

Starachowiczanin 5 | 2018-02-15 20:12:57 napisał(a):

Nie mnie oceniać twoje prywatne problemy. Temat masz w nazwie artykułu na górze strony, więc kultura wymagałaby aby się trzymać tego tematu, a nie przeskakiwać z jednej plotki na drugą, jak przekupa z bazaru. Mało ci że zostajesz za każdym razem wyprowadzony z błędu i brniesz dalej? Sprawy cię nurtujące obsesyjnie sobie wyjaśnij po męsku - osobiscie najlepiej przy świadkach, może przy mediach i nie mieszaj w to tu dyskutujących, mających inne zdanie niż ty i chorobliwie przypisujących autorstwo jednej osobie. To się leczy.

Do Starachowiczanin | 2018-02-15 20:28:39 napisał(a):

Człowieku nie ty będziesz ludziom mówił co mają myśleć i pisać. Rozkazywac to sobie możesz swoim kolegom i to też nie wszystkim. Prawda jest taka że nawet oni śmieją się za twoimi plecami i z tego co słyszałem nawet nagrania są ich wynurzeń na twój temat. ***** w koło Macieju każdemu kto cię o coś zapyta to samo. Ja też wolę info o mieszkaniach a nie debilnej nagrodzie. Na fejsbuku sobie możesz dyskusją manipulować.a nie na miejskim forum.

Starachowiczanin 6 | 2018-02-15 21:06:07 napisał(a):

***** Przyczepiłeś się jak rzep psiego ogona. Wszystko co powyżej napisałeś dotyczy się ciebie. Ty tu rozkazujesz i pouczasz. ***** w kółko to samo, praktycznie w co drugim temacie wrzody na twoim żołądku dają znać. Tchórzu z brudnymi paluchami podpisałbyś się kiedyś, to naśmiewaliby się wszyscy z ciebie a tak anonimowo rżniesz nie wiadomo kogo.

Gosc | 2018-02-15 22:05:54 napisał(a):

Niedługo ci cyferek zabraknie ;)

Gość | 2018-02-16 08:07:21 napisał(a):

Miałeś zacząć wymieniać... Dawaj.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie