Świętokrzyska Victoria znów trafiła do Starachowic

14895.nsmed

Gmina Starachowice została zwycięzcą XIII edycji „Świętokrzyskiej Victorii” w kategorii Samorządność.  - To ogromny zaszczyt – mówił podczas uroczystości Prezydent Miasta Marek Materek. - Tę nagrodę traktujemy jako docenienie tego, co w Starachowicach robimy.

„Świętokrzyska Victoria”, to nagroda, którą od kilkunastu lat uhonorowane zostają podmioty i  osoby pracujące na wizerunek i rozwój województwa świętokrzyskiego. Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: „Samorządność” (dla gmin i powiatów), „Osobowość” (dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, społeczników, regionalistów, itp.) i „Przedsiębiorczość”. Biorąc pod uwagę czas pandemii w jakim obecnie funkcjonujemy, Kapituła konkursu wprowadziła dodatkowe kryteria oceny  w kategoriach „Przedsiębiorczość” oraz „Samorządność”, które dotyczyły działań prowadzonych w walce z COVID-19.

– W tym roku chcieliśmy szczególnie uhonorować i docenić tych, dzięki którym Świętokrzyskie poradziło sobie z kryzysem wywołanym pandemią. Szczególnie cieszy zaangażowanie świętokrzyskich samorządów, dla których okres pandemii i związanych z nią ograniczeń był prawdziwym testem skuteczności działań – mówił podczas gali  marszałek Andrzej Bętkowski.

W tym roku do biura nagrody wpłynęło 28 zgłoszeń. Prezentacja wszystkich zgłoszonych kandydatur została przesłana do członków Kapituły, każda z tych osób mogła zgłosić maksymalnie 5 kandydatów do nominacji, w każdej kategorii. W piątkowy wieczór podczas uroczystej gali poznaliśmy zwycięzców.

W kategorii „Osobowość” statuetka powędrowała do rąk prof. Jacka Semieniaka wieloletniego rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, obecnie prezesa Głównego Urzędu Miar. W kategorii „Przedsiębiorczość” zwycięzcą została Wytwórcza Spółdzielnia Pracy “SPOŁEM”. Natomiast w kategorii „Samorządność” statuetka „Świętokrzyskiej Victorii” trafiła do Gminy Starachowice. Miasto zostało wyróżnione za takie działania jak: zagospodarowanie parku miejskiego, termomodernizację budynków użyteczności publicznej, poprawę infrastruktury drogowej, wspieranie przedsiębiorczości, kultury i sportu.

- Z rąk Andrzeja Bętkowskiego Marszałka Województwa i Andrzeja Prusia Przewodniczącego Sejmiku Województwa odebrałem Świętokrzyską Victorię w kategorii Samorządność. To wyróżnienie dla naszego miasta odbieram po raz drugi. Kilka lat temu odbierałem je z rąk Marszałka Adama Jarubasa i Przewodniczącego Sejmiku Arkadiusza Bąka – mówi Prezydent Miasta Marek Materek - Świętokrzyska Victoria to znak, że to co robimy w Starachowicach było i jest dobrze oceniane w naszym regionie. Każdego dnia z moimi współpracownikami staramy się, by Starachowice były najlepszym miejscem do życia dla swoich mieszkańców. Moją największą siłą jest mój zespół, z którego jestem bardzo dumny. Jak w każdym samorządzie bywają u nas lepsze i gorsze dni, napotykamy też na różnego rodzaju trudności i mierzymy się z wieloma problemami. Mimo tego konsekwentnie realizujemy nasze plany i cele, i każdego dnia z uśmiechem na twarzy pracujemy dla naszego miasta i naszych mieszkańców. Serdecznie dziękuję kapitule Świętokrzyska Victoria za przyznane wyróżnienie, które dedykuję Wszystkim Koleżankom i Kolegom samorządowcom w naszym regionie. Obserwujemy pilnie to co dzieje się w innych samorządach, z Waszych sukcesów cieszymy się jak z własnych. Silne, dobrze współpracujące ze sobą samorządy pracują na sukces Świętokrzyskiego. Dziękujemy.

Baner UM

Komunikat prasowy płatny: UM Starachowice

Dodane: 27.06.21 | Odsłony: 1318
Tagi:

Komentarze użytkowników



Ostatnie komentarze w serwisie