Świętowanie Walentynek z Młodzieżową Radą Miasta (zdjęcia)

4930.nsmed

Wyjątkowy sposób na spędzenie Walentynek 2013 dla uczniów starachowickich gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych zaproponowali przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta. W ponad dwugodzinnym programie na zmianę odbywały się konkursy z nagrodami i koncerty lokalnych zespołów młodzieżowych.

14 lutego b.r. w rozpoczętym o godzinie 10.00 w sali kinowej Starachowickiego Centrum Kultury wydarzeniu, prowadzący imprezę młodzieżowi radni rady miasta rozbawiali widownię, czyli uczniów starachowickich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Podczas imprezy wystąpiły lokalne zespoły młodzieżowe The Chesters oraz Tajemniczy Siewcy Spustoszenia Zagłady Apokalipsy. Podczas występowania na scenie Starachowickiego Centrum Kultury pod sceną młodzież szalała niczym na koncertach wielkich światowych gwiazd.

Dużo zabawy przyniosły także różnorodne konkurencje konkursowe, które były oceniane przez dziewięcioosobowe jury, złożone z nauczycieli wszystkich szkół biorących udział w imprezie.
Konkurencja „Oświadczyny” polegała na oświadczeniach dziewczyny lub chłopaka w jak najoryginalniejszy sposób. Zwyciężyła para z II Liceum Ogólnokształcącego. Drugie miejsce zajęła para z I Liceum Ogólnokształcącego, a trzecie para z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Starachowicach. Nagrodą w tej zabawie był tort z cukierni Heka.

Zobacz zdjęcia w galerii (kliknij).

Kolejna konkurencja była bardziej złożona, a polegała na tańczeniu przez zgłoszone pary z każdej szkoły do kilku utworów. Prezentowane fragmenty utworów były różnorodne, był rock and roll, tango, disco polo, pop czy rock. W tej konkurencji najlepsza okazała się para również z II Liceum Ogólnokształcącego. Drugie miejsce zajęła para z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Starachowicach, a trzecie para z Gimnazjum nr 3. Dość nietypowa była para z III Liceum Ogólnokształcącego złożona z dwóch – kolegów, zwłaszcza ta para dostarczyła widzom sporo radości. Zwycięzcy otrzymali zaproszenie dla dwóch osób do kawiarni Kafka.

Trzecią konkurencją była interpretacja i opowiadanie bajki, która była grana przez aktorów, a czytana przez lektora. Zwyciężyli uczniowie ZDZ z przygotowaną bajką – „Barbie i Ken”. Drugie miejsce z bajką „Piękna i Bestia” – II LO, a trzecie miejsce Gimnazjum nr 1. Nagrodą w tej konkurencji była pizza ufundowana przez Pizzerię Da Grasso.

Ostatnią konkurencją konkursową była stylizowana na popularny program telewizyjnej dwójki, który prowadzi Maciej Miecznikowski – „Tak to leciało”. Pary, które się zgłosiły losowały piosenki i później musiały dokończyć tekst w zatrzymanym momencie. Zwyciężyła para z Gimnazjum nr 1, jednak po dogrywce z Gimnazjum nr 2, które zajęło drugie miejsce. Trzecie miejsce w tej kategorii zajęło II LO. Zwycięzcy otrzymali dwuosobową wejściówkę na pływalnię w Starachowicach, ufundowaną przez Miejskie Centrum Rekreacji i Wypoczynku
Były także drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta Starachowice. /KG/

Dodane: 16.02.13 | Odsłony: 179

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie