Wiceminister Anna Krupka wspiera starachowicki projekt modernizacji zaplecza sportowego [VIDEO]

14049.nsmed

Wieści dla starachowickiego środowiska sportowego przekazała dzisiaj 3 grudnia br. wiceminister sportu i sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Anna Krupka, zapowiadając swoje wsparcie dla gminnego projektu dotyczącego modernizacji zaplecza sportowego przy ul. Szkolnej w Starachowicach. Wiceminister Krupka będzie rekomendowała starachowicki projekt do uzyskania wsparcia finansowego z programu „Sportowa Polska”.

Gmina Starachowice już ogłosiła przetarg. Planowana inwestycja obejmuje przebudowę, rozbudowę i nadbudowę budynku zaplecza sportowego przy boisku sportowym wraz z instalacjami wewnętrznymi: elektryczną, wodociągową, wody zimnej i ciepłej, sanitarną, deszczową, c.o., wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej. W ramach zdania zaplanowana została też budowa i remont przyłączy oraz zagospodarowanie przyległego terenu. Wartość projektu to około 4 miliony złotych, a wnioskowane dofinansowanie to około 2 miliony złotych.

Podczas dzisiejszej konferencji  wiceminister Krupka w obecności prezesa klubu FKS Łazy Łukasza Korusa, podkreślała, że Starachowice są silne sportem. - To jest ważne środowisko sportowe. To są ważne kluby sportowe i przede wszystkim ważne kluby dla piłki nożnej. Tutaj działa Juventa Starachowice, Star Starachowice. W Starachowicach są zarówno tradycje piłkarskie, jak i ogromny potencjał - mówiła Anna Krupka i dodała, że bez nowoczesnej, bezpiecznej infrastruktury sportowej nie będzie aktywnego i zdrowego społeczeństwa. 

 O wsparcie wiceminister Krupki zabiegali prezesi starachowickich klubów sportowych oraz jej poselska koleżanka Agata Wojtyszek.

- Zdecydowałam się rekomendować wsparcie ministerialne dla budowy zaplecza sportowego tutaj przy stadionie w Starachowicach. To ważna inwestycja, bardzo oczekiwana. Cieszę się, że będą mogła ją zarekomendować. W ministerstwie niebawem zapadną decyzje dotyczące ostatniej w tym roku edycji transzy programu „Sportowa Polska” i będę na pewno rekomendowała właśnie to dofinansowanie. 

Zobacz NAGRANIE [kliknij]  

Viva UbezpieczeniaReklama

Dodane: 03.12.20 | Odsłony: 16 | komentarze (18)

Komentarze użytkowników

Er 15 | 2020-12-03 13:15:13 napisał(a):

Chyba przedterminowe wybory są pewne. XD
Co nam da Pan Poseł? na odchodne? XD

Lans | 2020-12-03 13:39:39 napisał(a):

Prezydenci miast (np. Sandomierza) otwarcie wyrażają poparcie dla strajku kobiet, Wąchock wyłącza oświetlenie na znak protestu przeciwko wetowaniu budżetu UE a w Starachowicach na każdym kroku lansują się w najlepsze posłowie PiS-u.Chyba nie tędy droga ...

Sławek | 2020-12-03 15:12:19 napisał(a):

Coś dobrego oby Lipiec się nie mieszał bo wyjdzie jak zawsze g...o

Lans | 2020-12-03 15:33:16 napisał(a):

Nie widzę problemu w tym, że ktoś się lansuje - jak przy tym robi coś dobrego dla miasta. Akurat porównywanie Starachowic do innych miast jest słabe patrząc na informacje z tych miast. Lepiej się lansować i robić coś dobrego dla miasta niż nie lansować się i czekać aż manna spadnie z nieba.

Teddy | 2020-12-03 15:58:27 napisał(a):

A lipiec jest dobry. 30 lat jest posłem a Krupka w dwa lata zrobiła

przechodzen | 2020-12-03 16:00:39 napisał(a):

haha wszyscy sie tylko lansuja od tego nienie bedzie nic dobregoa moze lepiej dac kase i dopiero rozmawiaci fotki sobie robic

Kasa,kasa | 2020-12-03 16:16:26 napisał(a):

Tak , najważniejsza jest kasa.A że maja ją rządzący to im trzeba się kłaniać nie patrząc co robią z Polską.Osobiście wolałbym , żeby tej kasy nie było a Polska była Polską..

weto | 2020-12-03 16:22:01 napisał(a):

Jeżeli się nie mylę , to ta pani reprezentuje PiS, który wkrótce pozbawi nas poważnych środków z UE przez bezmyślne weto. Popierajmy ich dalej to puszczą nas w skarpetkach.. A tak na marginesie to najpierw wypadałoby zmodernizować stadion a potem budować zaplecze a nie odwrotnie.

Peg | 2020-12-03 17:21:37 napisał(a):

Futbol srutbol, prawdziwe tutejsze sukcesy są w biegach i sportach walki

Wezyr | 2020-12-03 17:25:34 napisał(a):

Lipiec z Materkiem dziękują ministrowi Glińskiemu za podjęcie decyzji o przyznańiu środków finansowych na zaplecze sportowe. Przecież konkurs trwa i żadne decyzje jeszcze nie zapadły.
Minister Krupka dziś na konferencji mówiła o jej rekomendacji do poparcia tego wnioski a nie o przyznaniu środków finansowych.

wazelina | 2020-12-03 18:04:20 napisał(a):

Jak ktoś nakłada taką ilość wazeliny to ma prawo liczyć na wsparcie. Trochę to niesmaczne w aktualnej sytuacji w kraju , tak jakby w oderwaniu od rzeczywistości..

Cobretti | 2020-12-03 18:06:03 napisał(a):

Z tego co słyszałem, to raczej nie padła funkcja ani nazwisko Materka, mówiła o gminie i z nazwiska o prezesach klubów piłkarskich i Wojtyszkowej.

anty piłkarz | 2020-12-03 18:47:40 napisał(a):

kto się orientuje w sporcie to wie że lobby kopaczy jest silne wspierane przez radnych i gmina w konkursach pakuje największa kasę w kopaczy a tam co niektórzy maja kaske. Dlatego powstają kluby piłkarskie ja grzyby po deszczu. Ale nie będę dyskutował II liga I liga ekstraklasa kluby zagraniczne i kadra narodowa jest pełna wychowanków starachowickich klubów piłkarskich

junior | 2020-12-03 20:30:40 napisał(a):

Lipiec mówił o dobrej informacji dotyczącej zaplecza sportowego 1 grudnia - na otwarciu Moniuszki. Musiało być coś na rzeczy. Ewidentnie widać kto co zrobił. A pani wiceminister zostało rekomendować projekt do dofinansowania....

Do junior | 2020-12-03 23:00:01 napisał(a):

A kto załatwił dofinansowanie do Moniuszki i wielu innych ulic w Starachowicach jako wojewoda - Wojtyszkowa . Lipiec został przekreślony w wyborach przez mieszkańców a dziś jego poplecznik wojewoda niejaki Koniusz nie tylko złotówki nie załatwił na inwestycje a za to zafundował szpital jednoimienny i przepełnione chłodnie w prosektorium . Taki wizerunek PiS zbudował Lipiec o PAKS nie pomnę itd.

do Peg | 2020-12-04 07:41:41 napisał(a):

masz racje ale przy piłkarzach można dobrze dorobić z kasy gminnej

Rządowe pieniądze | 2020-12-04 08:37:36 napisał(a):

Za każdym razem ten czy inny poseł mówi o rządowych pieniądzach . Chce przypomnieć ,że rząd nie ma żadnych swoich pieniędzy a wszystkie środki są publiczne. Dlatego ich marnotrawienie , co jest specjalnością PiS-u , jest karygodne. Ciekawe , czy ci sami posłowie tak chętnie będą mówili o funduszach unijnych po bezmyślnym zawetowaniu unijnego budżetu.Wtedy się chyba coś urwie..

mam chyba problem?! | 2020-12-04 10:24:51 napisał(a):

Gdy czytam o Materku, to brzuch mnie boli

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie