Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz w Starachowicach [ZDJĘCIA, VIDEO]

11846.nsmed

Starachowicką firmę AUTOBOX odwiedził we wtorek 1 października wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz.

W połowie września br. 12. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Toruniu poinformował o udzieleniu zamówienia w sprawie wieloletniej umowy dotyczącej modernizacji ciężarówek Star 266 do wersji Star 266M2. Modernizacją będzie zajmowała się firma AUTOBOX, a całość zlecenia będzie kosztowała Skarb Państwa 158,5 mln złotych.

W ramach umowy, którą negocjowano na zasadach wyłączności, w latach 2019 – 2023 modernizację do wersji Star 266M2 ma przejść 351 ciężarówek.

Można powiedzieć, że wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz odbył wizytę gospodarczą. Inicjatorem tego spotkania był poseł PiS Krzysztof Lipiec. Udział wziął także prezes SSE Starachowice Marcin Perz, a po zakładzie gości oprowadzali Mirosław Kalinowski - prezes firmy Autobox oraz Krzysztof Siekański - wiceprezes firmy Autobox.

- Starachowice słynęły i tak jak widać słyną z produkcji motoryzacyjnej – powiedział wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz i dodał, że pojazdy, które są po modernizacji przeprowadzonej przez starachowicką firmę wchodzą na wyposażenie polskiego wojska i będą służyć kolejne 20 lat. 

- Nie zatrzymujemy się w miejscu. Cały czas rozwijamy konstrukcję – powiedział  Krzysztof Siekański - wiceprezes firmy Autobox  i dodał, że firma będzie próbowała uratować drugą markę czyli HONKER. – To jest marka, która zakupiliśmy z Lublina. I będziemy próbowali się w tym kierunku otworzyć – poinformował Krzysztof Siekański.

-Starachowice kiedyś nazwane były stolicą polskiej motoryzacji. Pragnę wyrazić wielką radość, że STAR przeżywa swój renesans. Legenda STARa jest nie tylko w Starachowicach bardzo żywa. To, że STAR jeździ po polskich drogach, to że STAR służy polskiej armii, to że tutaj w AUTOBOXie ta dobra tradycja motoryzacji polskiej jest podtrzymywana. Za to pragnę wyrazić wdzięczność firmie, ale przede wszystkim wyrażam wdzięczność za ten dobry kontrakt, który został podpisany pomiędzy Ministerstwem Obrony Narodowej a firmą AUTOBOX.  To jest ważne, że STAR służy polskiej armii. Bardzo dobrze się sprawdza w warunkach terenowych. To co dzisiaj usłyszeliśmy, że AUTOBOX ratuje kolejną markę polskiej motoryzacji to jest dla nas rzecz niesłychanie ważna – powiedział poseł Krzysztof Lipiec. 

AUTOBOX to jedyny i wyłączny właściciel dokumentacji i praw do produkcji STARA 266 oraz jego zmodernizowanej wersji STAR 266M2. Firma prowadzi działalność od 1995 roku i zajmuje się również dystrybucją części zamiennych do samochodów ciężarowych.

Zobacz VIDEO [kliknij]

Zobacz zdjęcia [kliknij]

Dodane: 01.10.19 | komentarze (8)
Tagi:

Komentarze użytkowników

mirek | 2019-10-02 08:28:52 napisał(a):

Przedwyborczy lans

Ble, ble | 2019-10-02 12:18:44 napisał(a):

Dobrze by było aby pan poseł ujawnił listę osiągnięć dla miasta w ciągu ostatniej kadencji i poprzednich...

Do ble, ble | 2019-10-02 12:21:07 napisał(a):

na pewno dużym osiągnięciem posła jest konsekwencja w poglądach, czego nie można powiedzieć o choragiewkach z suchedniowa

to racja | 2019-10-02 13:01:53 napisał(a):

Co racja , to racja. Konsekwentnie nie robi nic szczególnego dla miasta poza zmianą nazw ulic i ronda

do poprzedników | 2019-10-02 13:26:26 napisał(a):

Państwo koncentrują się wyłącznie na tym jak komuś dołożyć. Czy nie należałoby abyś my Starachowiczanie zaczęli doceniać istniejące zakłady które jak choćby AUTOBOX nie mają żadnego wsparcia. Wyłącznie sami muszą walczyć o wszystko. Wskrzeszają Stara a dzięki fabryce która budowała te samochody nasze miasto praktycznie zostało zbudowane - bloki, ulice na miejscu gdzie jeszcze pasano krowy a jak się ktoś rozpędził na motorze to zawsze lądował w burakach czy ziemniakach. Fabryka dawała pieniądze nawet na kulturę, żeby nasza osada rozwijała się pod każdym względem. Nikt tego nie pamięta??? Ludzie opamiętajcie się i promujcie nasze zakłady niech ich będzie jak najwięcej, żeby nasze miasto nie umarło.

do do poprzedników | 2019-10-02 17:49:04 napisał(a):

Jedynym mogącym promować Starachowice w najwyższych kręgach władzy jest Poseł Lipiec, który jednak tego nie robi.

na zdjęciu | 2019-10-02 17:52:16 napisał(a):

Kandydaci do Sejmu i Senatu zawsze najlepiej wyglądają na plakatach wyborczych.W realu jest już dużo gorzej ...

no cóż | 2019-10-06 22:35:06 napisał(a):

na bezrybiu i rak rybą. Jak nie ma żadnych osiągnięć to chociaż focia przy Starze służy za lans.Przypomniał sobie poseł że są jakieś polskie zakłady. Są i to nie jeden wystarczy tylko podnieść głowę znad koryta.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie