Wielkie kluby na starachowickim stadionie

8640.nsmed

Sympatycy piłki nożnej w naszym mieście już 18 czerwca będą mogli na żywo obserwować rywalizację młodych adeptów piłki nożnej z całej Polski. Zapraszamy do wspólnej zabawy i kibicowania najmłodszym.

Starachowicki Event Piłkarski to turniej jakiego w naszym mieście jeszcze nie było. Organizatorem rywalizacji 8-latków jest KKS ASPN Juventa.

- Organizacja I Starachowickiego Ogólnopolskiego Eventu Piłkarskiego jest pilotażową propozycją naszego stowarzyszenia. Nasze miasto nigdy wcześniej nie było miejscem organizacji tak renomowanego turnieju. W naszym województwie brakuje tego typu przedsięwzięć i dlatego widzimy zasadność i sens co do organizacji eventu w Starachowicach – przekonują organizatorzy czerwcowego turnieju piłkarskiego.

Celem turnieju jest przygotowanie dzieci do udziału w rywalizacji sportowej odbywającej się w duchu fair play. Turniej jest również doskonałą okazją do zawiązania oraz zacieśnienia współpracy starachowickiej Juventy z innymi klubami. Doskonałym tego przykładem jest obecność w gronie uczestników Wisły Kraków, która to niedawno została klubem partnerskim Juventy.

Cała Polska przyjeżdża do Starachowic

Turniej przeznaczony jest dla chłopców urodzonych w 2009 roku i młodszych. W chwili obecnej udział w starachowickim turnieju potwierdziło 14 klubów. Na Stadionie Miejskim w Starachowicach do walki o zwycięstwo przystąpią młodzi piłkarze z Krakowa, Warszawy, Lublina, Skierniewic, Kielc czy Dębicy. W tym gronie nie zabraknie również gospodarzy KKS ASPN Juventy Starachowice. Trzymamy kciuki za naszą drużynę!

Partnerem głównym czerwcowego turnieju jest starachowicki oddział Banku Zachodniego WBK. Turniej zyskał wsparcie Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, a patronat honorowy nad turniejem objął Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Już dziś warto zarezerwować sobie niedzielę 18 czerwca na wielkie sportowe emocje.

- Niedzielny turniej to nie tylko rywalizacja na boisku. Drugim etapem eventu będzie organizacja czasu wolnego pomiędzy meczami. Dla dzieci przygotowane zostaną konkursy piłkarskie. Poznamy najlepszego żonglera, strzelca czy króla szybkości. Funkcjonować będzie również specjalnie przygotowana „strefa zabaw”. To będzie wielkie święto dziecięcej piłki i zabawy w Starachowicach – zapewniają działacze i trenerzy z KKS ASPN Juventa Starachowice.

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice

Źródło: UM Starachowice

Reklama

Dodane: 05.06.17

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie