Wojewoda nie zgadza się ze stwierdzeniem, że mieszkańcy zostali pozbawieni pomocy w nagłych przypadkach

14063.nsmed

Starachowickie Stowarzyszenie Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych „Nasze Miasto” wystąpiło z pismem do wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza o podjęcie działań na rzecz zapewnienia opieki szpitalnej i medycznej  mieszkańcom powiatu starachowickiego oraz skarżyskiego poprzez wykorzystanie budynku po Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca w Starachowicach.

„Wnioskujemy, aby Pan Wojewoda w porozumieniu z Narodowym Funduszem Zdrowia podjął działania na rzecz wykorzystania budynku po byłych Polsko Amerykańskich Klinikach Serca w Starachowicach. Budynek ten dysponuje ok. 50 miejscami łóżkowymi, dwoma salami operacyjnymi, łóżkami intensywnej opieki medycznej. Budynek posiada osobne wejście i jest oddzielony od szpitala dla pacjentów COVID-19. Takie rozwiązanie umożliwia ratowanie życia ludzkiego w nagłych przypadkach bez potrzeby wożenia pacjentów i szukania miejsca po całym województwie.” - Czytamy w piśmie Stowarzyszenia do wojewody.

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz odpisał, że od czasu wprowadzenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2, nieustannie podejmuje działania mające na celu zapewnienie świadczeń opieki medycznej nie tylko dla mieszkańców powiatu starachowickiego i skarżyskiego, ale także dla wszystkich mieszkańców województwa świętokrzyskiego oraz nie zgadza się ze stwierdzeniem, że mieszkańcy powiatów starachowickiego i skarżyskiego zostali pozbawieni pomocy w nagłych przypadkach.

Viva Ubezpieczenia

Poniżej pełna treść odpowiedzi wojewody:


Zarząd Stowarzyszenia komentuje: 

Stowarzyszenie Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych otrzymało  odpowiedź Wojewody Świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza na nasz apel dotyczący wykorzystania pustego budynku po Polsko Amerykańskich Klinikach Serca. Wnioskowaliśmy, aby budynek wykorzystać,  jako mały szpital niecovidowy dla ratowania życia mieszkańcom powiatu starachowickiego i skarżyskiego. W świetle ludzkich tragedii, śmierci w karetkach, wożenia mieszkańców od szpitala do szpitala i wzroście ponad 200 % ilości zgonów w stosunku do roku ubiegłego, ocenę nadesłanej odpowiedzi zostawiamy mieszkańcom.

Przypomnijmy, że wojewoda Zbigniew Koniusz na przełomie listopada i grudnia, po blisko trzech tygodniach od przekształcenia szpitala w Skarżysku-Kamiennej na covidowy wycofał swoją decyzję i skarżyska placówka zacznie działać normalnie.

Kursywa za: Starachowickie Stowarzyszenie Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych „Nasze Miasto” 

Dodane: 05.12.20 | Odsłony: 512 | komentarze (26)
Tagi:

Komentarze użytkowników

wilk | 2020-12-05 11:50:40 napisał(a):

Panie wojewodo GUS podał-ponad 50tyś.zgonów przez brak dostępu do szpitali chorych na nowotwory,zawały serca,cukrzycę oraz inne schorzenia nie związane z medialną paniką strachu.W okresie 03.2020-11.2020.

Bezczelność | 2020-12-05 11:55:21 napisał(a):

Pan wojewoda nie wykonuje podstawowych obowiązków jakim jest zapewnienie podstawowej opieki zdrowotnej mieszkańcom w miejscu zamieszkania. Ponadto kłamie wciskając kit ludziom, którzy krążą po województwie w poszukiwaniu szpitala czy specjalisty. pana czas a także pana mocodawców już się kończy..

Cobretti | 2020-12-05 11:58:27 napisał(a):

Wojewoda to jedno, a Materek i Babicki to druga sprawa.

Er 15 | 2020-12-05 12:04:57 napisał(a):

Taka jest natura życia pasożytów ...

Max | 2020-12-05 12:56:32 napisał(a):

Na szpital w Targi Kielce poszło 10 milionów. To pieniądze które powinny trafić do podmiotu, który mógł by ratować ludzkie życie, np. Paks. Tylko do tego potrzeba decyzji politycznych na szczeblu ministerialnym+NFZ, kwestia finansowania i kontraktu. Sory wojewodo, ale starosta to za niskie progi. Jestem przekonany, że gdyby "ambasadorował" temu poselski duet starachowicki. To już byśmy to mieli, a duet częściowo odzyskałby twarz. Może po prostu potrzebują do tego materkowego impulsu, wspólnej konferencji???

Piotr | 2020-12-05 13:01:08 napisał(a):

Wczoraj dzwoniłem do skarżyskiego szpitala do poradni specjalistycznej. Nie przyjmują jeszcze i nie przyjmowali po przekształceniu, bo nie byli w stanie tego logistycznie ogarnąć, tak żeby zapewnić pacjentom bezpieczeństwo.

viki | 2020-12-05 13:18:55 napisał(a):

To stowarzyszenie niech się lepiej zajmie podwyżkami cen ciepła i drakońskim wzrostem opłat za śmieci. Działacie w spółdzielni która funkcjonuje jak PRL-owski kołchoz . Towarzystwo wzajemnej adoracji oparte na nepotyzmie i układach

Emeryt | 2020-12-05 13:21:54 napisał(a):

Bardzo dobre pismo tego stowarzyszenia brawo. Odpowiedz wojewody kompromitacja dno. A gdzie nasz Lipiec Wojryszkowa i radni PIS z trzema domami na czele. Jak się słyszy od znajomych jak ludzie umierają bez pomocy jak się z karetek do domu zwraca martwych to coś okropnego.A tu pusty budynek

Grant | 2020-12-05 13:34:48 napisał(a):

Jakie Stowarzyszenie taka odpowiedź. Bu ha ha ha

Do viki | 2020-12-05 13:41:46 napisał(a):

Święte słowa. Im też się marzy umoczenie pysków w konfiturach władzy. Jeden motłoch niestety ci politykierzy. Smutne.

swój | 2020-12-05 16:50:47 napisał(a):

każdy narzeka na aktualną sytuacje ale się zgadzam że nasi włodarze sobie nie radzą w aktualnej sytuacji. Będą wybory to wtedy możemy ich usunąć.

Gość | 2020-12-05 17:49:41 napisał(a):

Pismo pod publiczke, wrazliwi i inicjatywa napisali to zaraz ci. A moze zaimijcie sie spoldzielniami, juz nawet nie w kwestii podwyzek bo jestescie za cieńcy, , ale chociaz porzadkow. Dezynfekcji w blokach nie uswiadczysz, a przyciski w windach az sie lepia z brudu

arti | 2020-12-05 18:58:29 napisał(a):

wojewoda zna tylko Polskę z za szklanej klatki, dla tego nie wie jak jest

Stowarzyszenie SSiWM | 2020-12-05 21:53:02 napisał(a):

Witamy Serdecznie z reguły nie bierzemy udziału w dyskusjach na tym forum. Niemniej jednak zdecydowaliśmy się zabrać głos. Dla wyjaśnienia w Stowarzyszeniu są mieszkańcy miasta Starachowice, głównie mieszkający w blokach spółdzielczych i wspólnotach. Nie ma w stowarzyszeniu członków zarządu spółdzielni. Nazwa spółdzielców odnosi się do mieszkańców tych zasobów, a nie władz. Jesteśmy zwolennikami aktywności społecznej i z dużym zadowoleniem przyjmujemy fakt, że są stowarzyszenia społecznicy, którzy aktywnie działają na rzecz miasta. Od samego początku istnienia jesteśmy zwolennikami aktywności społecznej społeczeństwa obywatelskiego. Możemy się różnic, ale ważne aby zabierać głos. Nie traktujemy tej aktywności jako konkurencji działamy nieraz w różnych obszarach. Dobrze że zabierają głos stowarzyszenie w kwestii bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców. Ocena i tak zostaje w gestii mieszkańców. Uważamy, że w obecnej sytuacji najważniejszy jest wojewoda bo on ma na to narzędzia i fundusze. W odpowiedzi dla osoby "VIKI" dot poruszanych dwóch kwestii. Od kilku lat zabieramy głos i mieliśmy wkład w kilku rozwiązaniach korzystnych dla mieszkańców. Można to sprawdzić na fb oraz na naszej stronie która za chwile będzie uaktualniania. Nie będziemy się rozpisywać bo to nie jest forum reklamowe. A do zrobienia jest jeszcze dużo może w tym miesięcy opublikujemy nasze stanowisko dot. gospodarki odpadami. Wiemy doskonale ,że największe obciążenia opłat mieszkaniowych to cena ciepła i ciepłej wody, wody i ścieków oraz śmieci. to ok 60 % opłat. Co do kwestii poruszonej przez osobę "gość" Jak najbardziej solidne sprzątanie klatek w dobie epidemii jest uzasadnione ale to decyzja każdej wspólnoty czy rad nieruchomości. Tu indywidualnie za dodatkowe sprzątanie decyzje podejmuje każda wspólnota gdyż to są dodatkowe opłaty, które z pewnością obciąża mieszkańców. A wiemy jak mieszkańcy reagują na każda podwyżkę. Może w tej kwestii lepiej trzeba było prowadzić kampanie informacyjną jak bezpiecznie otwierać drzwi wejściowe np. w rękawiczkach, naciskać przycisk windy np. kluczem zapalniczką tak jak to robiono w chinach. Dziękujemy za uwagi nawet te krytyczne. W każdej sprawie wg naszej możliwości udzielamy odpowiedzi. Proszę kontaktować się przez fb lub emaila.

Do przedmowcy | 2020-12-05 21:59:55 napisał(a):

Taaa jasne, pic na wode fotomontaż. G pierwszy hejter na inne stowarzyszenia. Koło Schumana zobowiazuje.

Darek | 2020-12-06 08:59:48 napisał(a):

Śmiech na sali apelować to Starachowiczanie mogą w WC pod publiczkę . Trzeba zdecydowanych działań 16 stycznia jak co roku przyjedzie Kaczyński trzeba podstawić taczki pod kościół i Lipcowi w końcu podziękować za „wyróżnienie „za zgony których mogło nie być.

Do Darek | 2020-12-06 11:08:25 napisał(a):

Zgadzam sie jeżeli do Starachowic ma przyjechać Kaczyński to powinno zorganizować sie manifestacje niezadowolenia. Myśle że jezeli ktos sie zdecyduje to aby nie dac podstaw policji do działania to w grupach mniej niż 5 osów w odstepach 2 metry od siebie. Dobry pomysł

wilk | 2020-12-06 11:32:54 napisał(a):

Będziecie protestować przeciwko swojemu.Pan prezes to wasz marksistowsko Leninowski towarzysz.TO stowarzyszenie zostało powołane do siania paniki plandemicznej?

viki | 2020-12-06 11:49:01 napisał(a):

Jestem członkiem spóldzielni mieszkaniowej na Wojska Polskiego i śledzę bacznie poczynania Waszego stowarzyszenia . Niestety nie widzę pozytywów z waszej działalności czy to dla mieszkańców społdzielni czy ogólnie Starachowic może chodzi wam o was samych . Czynsze rosną nam z roku na rok, ceny ciepła wody , ścieków są najwyższymi w województwie .Nie wspomnę o smieciach czy lokalnych podatkach. Natomiast wasze ostatnie stanowisko na temat pozytywów budowy spalarni śmieci to po prostu kompromitacja i brak jakiejkolwiek wiedzy w tym temacie.Więc radzę po pierwsze zmienić nazwę stowarzyszenia która może sugerować pewne koniugacje a po drugie za czym się będziecie wypowiadać w kwestiach np. cen śmieci czy spalarni to należałoby by się trochę dokształcić bo "chłopska filozofia" nikogo nie interesuje

spółdzielca | 2020-12-06 12:17:32 napisał(a):

Panowie stworzyli sobie stowarzyszenie używając w nazwie min. "Spółdzielców". Na jakiej podstawie uzurpujecie sobie prawo do reprezentowania mieszkańców, kto Was wybrał i upoważnił? Ja jestem członkiem spółdzielni mieszkaniowej i nie życzę sobie wypowiadania się tych panów w moim imieniu!

Cycero | 2020-12-06 12:42:38 napisał(a):

Gdzie tam intelekt u byłego milicjanta-policjanta nie za dużo wymagacie ? Hejt jest najistotniejszy

Do viki, spółdzielca i Cycero | 2020-12-06 13:56:36 napisał(a):

Racja Wasza w 100%. To trzeba powiedzieć ludziom przed wyborami do RG. Teraz wyluzujcie trochę, bo skusicie mnie do obrony tych miernot XD.

Cobretti | 2020-12-06 15:23:09 napisał(a):

Niech sobie komentuje ale w imieniu członków stowarzyszenia ,którego jest prezesem. Spółdzielczość, wspólnoty i ich członkowie to coś o wiele szerszego i bardziej złożonego w poglądach niż jakieś oglądające się za władzą stowarzyszenie. Są radni w Radzie Miasta, dzisiaj w klubie Materka a kiedyś ze spółdzielczości ,którą jak widać pożegnali i opuścili, chociaż chcieliby być może, żeby byli postrzegani jak dawniej. Ale to se ne wrati. Utracili część niezależności i zostali klubowiczami i pomagierami władzy. Tak sami wybrali.

Starachowiczanin | 2020-12-06 16:06:32 napisał(a):

Święta Barbaro patronko Starachowic broń nas przed Lipcem jego poplecznikami

Do powyżej | 2020-12-06 16:28:54 napisał(a):

Oko tak, oni wszyscy są dogadani jak hieny z sępami i krukami przy pożeraniu padliny. Te ich sztuczne i pozorne zwady dla naiwnych .... Problem w tym, że to nasza społeczność jest dla nich żerowiskiem. Przykre.

Tadeusz | 2020-12-07 20:21:38 napisał(a):

Nie ma co robić hejtu tylko zebrać podpisy mieszkańców i zawiadomienie do prokuratury na wojewodę za brak świadczenia usług medycznych i braku ich zapewnienia

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie