Wokalny sukces podopiecznych Piotra Mrózka

13551.nsmed

Paulina Kowalczyk i Mikołaj Dyka z Wokalnego Studia Piosenki Parku Kultury, którym kieruje Piotr Mrózek, zakwalifikowali się do finału XXVII Festiwal Piosenki Angielskiej w Brzegu „ FACE THE MUSIC BRZEG 2020”.

To ogromny sukces młodych wokalistów bowiem znaleźli się wśród trzydziestu pięciu wyróżnionych wykonawców w kategorii młodzieżowej, a liczba zgłoszeń na Festiwal była niebagatelna. Pomimo pandemii wpłynęło ponad 230 zgłoszeń,  co jak podkreślają sami organizatorzy Festiwalu jest absolutnym rekordem.

Festiwal Piosenki Angielskiej w Brzegu zainaugurowano 27 lat temu, chcąc zachęcić młodzież i dzieci do nauki języka angielskiego. W pierwszych latach obejmował on lokalne szkoły podstawowe i szkoły średnie. W ciągu 3 lat międzyszkolny przegląd piosenki przekształcił się w festiwal ogólnopolski. O randze imprezy świadczy wiele nagród zarówno dla samego Festiwalu jak i jego twórcy i dyrektora - Wojciecha Toporowskiego. Swoje muzyczne i aktorskie kariery od tego właśnie Festiwalu rozpoczęli: Alicja Bachleda-Curuś, Dominika Gawęda, Monika Urlik, Georginia Tarasiuk czy Kamil Bednarek.

Agnieszka Lasek-Piwarska dyrektor Parku Kultury dodaje:

- Ogromnie nas cieszy, że wśród finalistów tego prestiżowego Festiwalu znaleźli się młodzi bardzo utalentowani wokaliści ze Starachowic. Wszyscy trzymajmy kciuki aby na wielkim finale zaprezentowali się jak najlepiej.

A finał Festiwalu Piosenki Angielskiej już 1-2 października. Trzymamy mocno kciuki! 

Komunikat prasowy: Park Kultury

Dodane: 07.09.20

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie