WOT wspiera starachowickie szkoły

13061.nsmed

Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej pobierają wymazy od nauczycieli i pracowników placówek edukacyjnych w Starachowicach. Jest to rozpoczęcie  etapu badań na obecność COVID-19 pośród mieszkańców powiatu. Żołnierze 10 ŚBOT pobrań dokonują na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego.   

Wojska Obrony Terytorialnej wspierają w przygotowaniach placówek oświatowych do przeprowadzenia egzaminu dojrzałości, zgodnie z wymogami dotyczącymi bezpieczeństwa sanitarno-epidemicznego w dobie COVID-19. 

Wczoraj (02.06) na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego dwa zespoły wymazowe do pobierania próbek 10 ŚBOT zaczęły pracę w czterech szkołach średnich w Starachowicach. Są to: I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki, II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica oraz Zespoły Szkół Zawodowych nr 1 i nr 2. Przebadanych zostanie ponad 200 nauczycieli i pracowników starachowickich szkół. Jest to pierwszy etap wsparcia placówek oświatowych przed egzaminami w województwie.

Pobieranie wymazów jest jednym z głównych zadań WOT w ramach prowadzonej od ponad dwóch miesięcy operacji „Odporna Wiosna”. Próbki były już pobierane przez świętokrzyskich terytorialsów stacjonarnie np. w Domach Pomocy Społecznej oraz w działających już kilkakrotnie mobilnych punktach typu drive-thru.

Żołnierze WOT wspierają placówki oświatowe nie tylko przez pobieranie wymazów nosowo gardłowych, dostarczanie środków dezynfekujących, ale są w gotowości do prowadzenia szkolenia przygotowującego personel do pracy w nowym „reżimie sanitarnym”. Szkolenia przeprowadzają żołnierze, którzy swoje doświadczenie rozwijali w ramach operacji „Odporna Wiosna”, wspierając samorządy, opiekę medyczną oraz służby sanitarne w walce z koronawirusem. 

Komunikat prasowy: 10 ŚBOT 

Dodane: 03.06.20 | komentarze (4)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Piotr | 2020-06-03 11:37:10 napisał(a):

Czuj czuj czuwaj!!! Panie Pośle Lipiec. Czujemy się "wyróżnieni".

Pytanie o rzetelność informacji | 2020-06-03 11:51:04 napisał(a):

Wiarygodny portal. A wojewoda na czyj wniosek skierował WOT do Starachowic żeby pobrali próbki? Czy nie na wniosek Posła Lipca, który był inicjatorem ?

do Piotr | 2020-06-03 12:08:50 napisał(a):

Na pewno nie jest to zasługa materka

połowiczny sens | 2020-06-03 14:35:42 napisał(a):

Czy maturzyści też przejdą takie badania? Czy tylko nauczyciele mają zapewnić bezpieczeństwo uczniom. Takie bezpieczeństwo jednostronne?

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie