Wracają planowe zabiegi w starachowickim szpitalu, ale nadal nie będzie możliwości odwiedzin

13593.nsmed

Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz decyzją z 3 września 2020 r. polecił Powiatowemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Starachowicach w okresie od 15 września do odwołania realizację świadczeń zdrowotnych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 poprzez zapewnienie w szpitalu 10 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, w tym 1 łóżko intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

 

Kolejną wydaną w tym dniu decyzją odwołał swoje wcześniejsze polecenia i decyzje dotyczące starachowickiego szpitala. 

- W związku z powyższym z dniem 15 września 2020 roku Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach przestaje być szpitalem zakaźnym jednoimiennym, co pozwoli na wznowienie zabiegów planowych - informuje Małgorzata Kałuża - specjalista ds. komunikacji w starachowickiej lecznicy. 

Brak odwiedzin 

- Dyrektor podmiotu leczniczego ze względu na stan epidemii może wprowadzić ograniczenia w korzystaniu z praw pacjenta. Dzieje się to na podstawie art. 5 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta: „Kierownik podmiotu udzielającego świadczeń zdrowotnych lub upoważniony przez niego lekarz może ograniczyć korzystanie z praw pacjenta w przypadku wystąpienia zagrożenia epidemicznego lub ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów”(...) - mówi Małgorzata Kałuża i dodaje, że priorytetem w funkcjonowaniu Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach jest zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, czego konsekwencją są również ograniczenia praw pacjenta, w tym prawa do kontaktu z osobami bliskimi.

Viva UbezpieczeniaReklama

- Należy mieć na względzie, iż ograniczenia te są wprowadzone przede wszystkim w celu ochrony pacjentów pozostających na oddziałach szpitalnych oraz personelu medycznego. Działania te są spójne z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 11 marca 2020 r. dotyczącymi wstrzymania lub znacznego ograniczenia odwiedzin w szpitalach. Zakaz odwiedzin zostanie utrzymany do czasu ustabilizowania się sytuacji epidemiologicznej. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco - powiedziała Kałuża. 

Dodane: 15.09.20

Komentarze użytkowników

Pacjentka | 2020-09-15 09:43:15 napisał(a):

A kiedy skończą się teleporady i lekarze specjaliści będą przyjmować pacjentów?

gość | 2020-09-15 10:22:02 napisał(a):

Jacy specjaliści chyba sie nie słyszysz !
W tym szpitalu same *.

wilk | 2020-09-15 14:45:06 napisał(a):

Szanowna pani rzecznik jaka pandemia gdzie widzi pani te masowe ofiary.Eurostat podał dane z ub. miesiąca-w związku z SARS-CoV2 zmarło 15 osób w Polsce.Nie bierzcie udziału w tresurze i straszeniu starszych ludzi

POZ | 2020-09-16 08:57:00 napisał(a):

Apeluje aby osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie podstawowej opieki zdrowotnej zapanowały na bajzlem panującym w przychodniach w Starachowicach. Przoduje tu Eskulap na ul. Murarskiej gdzie załoga zamknęła się w budynku i udaje , że pracuje. Z panią doktor nie można się skontaktować bo nie ma jej w gabinecie i nikt nie wie gdzie jest. Z rejestracji dochodzą śmiechy , chichy bo panie omawiają najnowsze plotki.Żyć nie umierać w takiej przychodni..

Kurak | 2020-09-16 16:18:41 napisał(a):

Takich przychodni jest mnóstwo, walæ w ciula aż miło .

SKS | 2020-09-16 17:49:34 napisał(a):

Może należałoby przyjąć diabetologa bo jeden lekarz to trochę mało jak na szpital powiatowy!ale komu na tym zależy?????

Reno | 2020-09-16 20:29:43 napisał(a):

Jak przysięga Hipokratesa ma się do stanu służby zdrowia i służenia chorym?!...A co do zakazu odwiedzin to najgorsze co można zrobić chorym, szczególnie starszym osobom zdanym na łaskę personelu. Zapewne każdy ma w swoim otoczeniu przypadki rażących zaniedbań.Jak się odwiedza chorego to na bieżąco widzi się jak ten chory funkcjonuje, czy poprawia się, czy nie chudnie, czy nie robią się odleżyny?I najbardziej mam na myśli osoby starsze, leżące, z którymi utrudniony jest kontakt telefoniczny...Każdy wie, że w procesie leczenia oprócz fachowej opieki medycznej, niezbędne jest wsparcie bliskich, którzy zaopiekują się chorym, nakarmią, pokrzepią dobrym słowem, pomogą w codziennych czynnościach...Pozbawianie możliwości odwiedzin przynosi więcej szkody niż pożytku chorym, jest to niehumanitarne Koronawirus bez wątpienia istnieje, ale ogromny szum medialny wokół niego to odrębny temat.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie