Współpraca Stowarzyszeń z biurem poselskim w tle

12096.nsmed

Pod koniec listopada 2019r. na zaproszenie Stowarzyszenia Wrażliwi Społecznie przyjechali do Starachowic członkowie zarządu kieleckiego Stowarzyszenia „Polityka dla Was”. Wiodącą tematyką spotkania było omówienie zasad współpracy i podpisanie stosownej deklaracji pomiędzy stowarzyszeniami oraz sprawa uruchomienia w Starachowicach biura posła na Sejm RP Andrzeja Szejny.

Poproszony o komentarz w aspekcie współpracy Stowarzyszeń prezes „Wrażliwych Społecznie” Paweł Lewkowicz powiedział: - Dobrze, że elementem współpracy naszych Stowarzyszeń będą bezpośrednie spotkania, wzajemna wymiana informacji, promowanie w mediach, wspólne inicjatywy, udział w konferencjach, czy partnerstwo przy opracowywaniu i realizacji projektów współfinansowanych ze środków zewnętrznych. Mamy kilka pomysłów. Pierwszy z brzegu to zakończona akcja mikołajkowa wsparcia dla dzieci z powiatu kazimierskiego. Będziemy też analizować  możliwości opracowania projektu z programu „Aktywni Obywatele” w ramach MF EOG w formule partnerstwa - dodał prezes WS.

PEŁNA DEKLARACJA [kliknij]

Drugą ważną tematyką była sprawa biura poselskiego Andrzeja Szejny.

Kieleccy partnerzy poinformowali o zaawansowanych planach uruchomienia biura poselskiego posła Andrzeja Szejny (SLD), które poza obsługą swojej działalności w terenie (kontakt wyborcy z posłem), będzie miejscem wsparcia organizacji pozarządowych z rolą koordynującą Stowarzyszenia Wrażliwi Społecznie. Sprawy stricte z biurem poselskim w Starachowicach organizuje radny miejski Sylwester Kwiecień (SLD), natomiast Małgorzata Marenin – dyrektor biura poselskiego w Kielcach, m.in. będzie ustalać terminy, harmonogram i spotkania z udziałem posła. 

- Na pewno Stowarzyszenie Wrażliwi Społecznie może liczyć na wsparcie posła Andrzeja Szejny oraz całego zaplecza w ramach wszelkich inicjatyw służących rozwojowi regionu. Poseł Szejna będzie regularnie odwiedzał Starachowice, a ja jako dyrektor biura głównego na bieżąco będę monitorować sytuację w Starachowicach i będę służyć pomocą w ramach współpracy między organizacjami społecznymi z których się wywodzę – stwierdziła Małgorzata Marenin członkini zarządu Stowarzyszenia „Polityka dla Was” oraz dyrektor biura posła na sejm RP Andrzeja Szejny. Marenin dodała, że zależy jej na stworzeniu sieci Stowarzyszeń regionalnych i partnerstwie projektowym ze stowarzyszeniem Wrażliwi Społecznie.

- Wsparcie parlamentarzysty jest przy rozwoju NGO niezwykle ważne. To umożliwia odbywanie zebrań, narad i kontaktów z mieszkańcami – mówi Beata Gorczyca - wiceprezes Wrażliwi Społecznie. Biuro poselskie posła Andrzeja Szejny mieścić się będzie przy ul. Św. Barbary w Starachowicach, natomiast otwarcie biura planowane jest w styczniu 2020r.

Informacja nadesłana: Stowarzyszenie Wrażliwi Społecznie

Dodane: 06.12.19 | Odsłony: 8

Komentarze użytkowników

mieszkaniec | 2019-12-06 08:30:35 napisał(a):

Halo PO obudźcie się z letargu. Pani poseł Marzena Okła Drewnowicz, a gdzie w Starachowicach będzie pani biuro poselskie?

Gość | 2019-12-06 14:23:16 napisał(a):

Szkoda ze lokalnej lewicy nikt nie wspiera, ale poseł to poseł

gość | 2019-12-06 15:02:20 napisał(a):

Czas na nowa lewicę ,wykształconą otwartą na innych -po prostu europejskiego formatu socjal-demokrację.W sejmie utozsamiam ją z partią Razem w osobie chociażby Adriana Zandberga.W Starachowicach powtórka z rozrywki i powrót do korzeni i to pszenno -buraczanych. Te osoby i te nazwiska z całym szacunkiem mogą być ale w 10-20 rzędzie-to nie taka lewica jest potrzebna.Dzisiaj to czas dla młodych którzy w jednym palcu mają ekonomię, finanse znają języki i potrafią zainteresować innych a nie zanudzać swoim gadaniem. To nie ma być" BACK TO THE PAST"ale całkowicie nowe spojrzenie na pojęcie słowa "lewica"które nie bedzię się kojarzyło z siermiężną komuną-bo inaczej to będzie dupa zbita!

do powyżej | 2019-12-06 17:05:28 napisał(a):

znalazł się znawca chłopskich jaj ...w garniturze
powiało MONDROŚCIOM że łoj!

do gość | 2019-12-06 21:38:44 napisał(a):

Masz rację i mam nadzieję że co niektórzy to zrozumieją i zrobią duży krok w tył.

Don Corleone | 2019-12-07 10:30:18 napisał(a):

Dobrze że lewica wraca do Starachowice Może wròcą odmładzanie struktury Może Pan Paweł ruszy z tematem. Bo jeżeli dalej będzie przewodził ojciec chrzestny Don Aprilo Silwerston to znowu będzie lipa. Powodzenia

lewica na nowo | 2019-12-07 12:14:47 napisał(a):

Nawiązanie współpracy to Bardzo dobre posunięcie! Działajcie!

Byle coś mówić .. | 2019-12-07 16:10:29 napisał(a):

Nawet pies na zdjęciu nie ma wesołej miny...

do powyżej | 2019-12-07 17:25:58 napisał(a):

Byle tylko opluć...to nawet i psa się czepią..
robactwo zawistne

Piotr | 2019-12-07 18:35:45 napisał(a):

<zgłoszono do usunięcia>

Do gość z godziny 15 | 2019-12-08 15:05:19 napisał(a):

Jak Ci Zandberg deje...e 80% podatku od pensji,to otrzeźwiejesz. Byłbym zapomniał. Dla młodzieży z partii Razem. Stalin był kapitalista. I nigdy prawdziwego komunizmu nie było.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie