Wszystko … jest liczbą. Wystawa w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach

10960.nsmed

„Wszystko … jest liczbą” – to tytuł interaktywnej wystawy, która została otwarta 11 lutego br. w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach, w obecności starosty Piotra Babickiego i wicestarosty Dariusza Dąbrowskiego. Ekspozycja w inspirujący oraz  angażujący zmysły sposób dowodzi obecności matematyki w naszym codziennym życiu. Będzie ją można oglądać do 7 kwietnia br.

Wystawa jest kontynuacją cyklu wystaw interaktywnych o charakterze edukacyjnym, zapoczątkowanego wystawą „Nauki dawne i niedawne”. 

Kolejna, poświęcona była działaniom zmysłów.

Celem wystawy „Wszystko… jest liczbą” jest popularyzowanie matematyki, ukazanie, że matematyka towarzyszy nam we wszystkich aspektach naszego życia. Ekspozycja składa się z 35 modeli umożliwiających wykonanie ponad 60 doświadczeń. Zwiedzający mogą poznać dowód na twierdzenie Pitagorasa, dowiedzieć się, co to jest trójkąt Pascala, czym są fraktale, a czym grafy, i to nie ucząc się regułek, ale przeprowadzając fascynujące eksperymenty. Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się 11 lutego br. w obecności władz powiatowych, reprezentowanych przez starostę Piotra Babickiego i wicestarostę Dariusza Dąbrowskiego.

Jako pierwsi obejrzeli ją uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13, II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, a także młodzież OSiW OHP.

Wystawa będzie dostępna do 7 kwietnia br. Można ją będzie oglądać od wtorku do piątku w godz. 8:00 – 15:00 po wcześniejszej rezerwacji. W weekendy wystawa będzie dostępna w godz. 11:00 – 13:00 jedynie dla grup zorganizowanych (minimum 10 osób) po wcześniejszej rezerwacji. Wstęp 3 zł/os.

Serdecznie zachęcamy.

Źródło: powiat.starachowice.pl

Dodane: 13.02.19 | komentarze (2)

Komentarze użytkowników

Pocztylion | 2019-02-13 10:56:18 napisał(a):

Jakiez to trudne i ekscytujące zajęcia ma nasz zarząd powiatu!

M. | 2019-02-13 15:09:47 napisał(a):

Muszą się podszkolić w liczbach bo może kłopot z ogarnięciem wydatków, a może przykład od MM - cokolwiek , gdziekolwiek byle na zdjęciach 5 razy dziennie

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie