Wybuchowe zagrożenie

3280.nsmed

We czwartek, 4 sierpnia o godz. 21.50 Dyżurny Stanowiska Dowodzenia Straży Miejskiej otrzymał anonimową informację od mieszkańca Starachowic, który poinformował, iż na przystankach MZK oraz klatkach schodowych wieżowców przy ulicy Kościelnej zauważył ulotki informujące o podłożeniu ładunków wybuchowych w budynku dawnego Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, popularnie zwanego „kurnikiem”. 

Po natychmiastowym wysłaniu na miejsce patrolu interwencyjnego i potwierdzeniu powyższego faktu, podjęto decyzję o zabezpieczeniu otoczenia obiektu. W związku z zaistniałą sytuacją uruchomione zostały dodatkowe służby prewencyjne. W trakcie czynności wewnątrz budynku zatrzymane zostały dwie osoby, które natychmiast wyprowadzono z zagrożonego obiektu. Po wylegitymowaniu i kontroli, mężczyzn zwolniono, a funkcjonariusze przystąpili do dalszych działań.

Ze względu na duży stopień dewastacji obiektu oraz jego kubaturę, czynności sprawdzające trwały do późnych godzin nocnych.

To kolejny przykład nieodpowiedzialnego zachowania, które może doprowadzić do tragedii – mówi komendant Straży Miejskiej Waldemar Jakubowski; patrząc na wydarzenia z ostatnich dni z Norwegii, nie możemy na taki sygnał pozostać obojętni. Przez czyjś chuligański wybryk, uruchomione zostały procedury eliminujące ewentualne zagrożenie. Zważywszy na miejsce oraz porę podejmowanej interwencji mogło dojść do narażenia zdrowia lub życia interweniujących funkcjonariuszy, a wśród mieszkańców wywołać niepotrzebny niepokój. Dziękuje za anonimowy sygnał od mieszkańca do naszego dyżurnego, który w sposób błyskawiczny podjął działania – dodaje komendant.

Źródło: sm.starachowice.eu

Dodane: 07.08.11

Komentarze użytkowników

x | 2011-08-07 10:25:37 napisał(a):

jeśli ktoś rozkładał ulotki to czynności kontrolne powinniscie zacząć od radnego powiatowego N---ka i radnej miejskiej D--ry oni są specjalistami w tej robocie

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie