Wychowankowie Juventy poprowadzą klub

9118.nsmed

KLKS Juventa Kobex ma nowy zarząd. W jej składzie znalazło się miejsce dla wychowanków klubu. Prezesem został wybrany Dawid Kubiec, który zapowiada wprowadzenie starachowickiej królowej sportu na salony.

Dawid Kubiec ma w ostatnim czasie za sobą sporo historycznych chwil. Starachowicki biegacz w pierwszą niedzielę października wygrał szóstą edycję „MANii Biegania”, a w ubiegłym tygodniu zdecydował się na kierowanie klubem sportowym.

Kubiec w tegorocznej MANii wygrał bieg główny na dystansie 8 kilometrów i przeszedł do historii jako pierwszy zawodnik, któremu ta sztuka udała się po raz drugi.

Wcześniej triumfował w 2013 roku pokonując na finiszu na Stadionie Miejskim Sylwestra Lepiarza. Przed kilkunastoma dniami jako pierwszy minął linię mety zlokalizowaną obok Placu pod Skałkami. Drugi znów był Lepiarz.

Po historycznych sukcesach sportowych przyszedł czas na inne ważne wydarzenia w jego życiu. Wychowanek KLKS Juventy Kobex jest od ubiegłego czwartku nowym prezesem starachowickiego klubu. Kubiec został wybrany głosami sympatyków klubu biorącymi udział w walnym zebraniu.

Rezygnacja przyjęta, czas na nowe władze

- Mamy nowych „zapalonych ludzi”, którzy teraz przejmą stery w klubie. To cieszy nas wszystkich i w imieniu całego „starego zarządu” zapowiadam, że mogę służyć nowym władzom pomocą. Prawda jest bowiem taka, że kierowanie klubem to ogromne wyzwanie. Potrzeba również do tego ogromnego zapału i poświęcenia, ale wierzę w to, że nowy zarząd zrealizuje swoje cele – uważa Beata Ciepluch, była prezes KLKS Juventa Kobex, która w czwartkowe popołudnie w imieniu całego zarządu złożyła rezygnację z tej funkcji.

Rezygnacja została przyjęta jednogłośnie, a byli członkowie zarządu podziękowali za wieloletnią współpracę dla dobra lekkoatletyki w mieście.

W czwartek poznaliśmy już nowy skład zarządu KLKS Juventa Kobex. W jego skład weszło pięciu członków. Większość z nich to wychowankowie starachowickiego klubu, którzy „lekką” trenowali pod okiem ś.p. Adama Dzika.

Prezesem klubu został Dawid Kubiec. Funkcję wiceprezesów sprawować będą Wojciech Jarosz oraz Marcin Pokrzywka. Sekretarzem Juventy została Agata Wzorek, a w roli skarbnika występować będzie Sylwia Żak.

- Na początku chciałem serdecznie podziękować byłemu zarządowi za jego pracę, a przede wszystkim za uporządkowania wszystkich spraw finansowych. Klub nie ma żadnych zaległości i może realizować swoje zadania. Mamy swoją wizję funkcjonowania klubu lekkoatletycznego. Musimy działać na takim poziomie sportowym i organizacyjnym jak jeszcze 10 lat temu. Juventa Kobex musi wrócić do trenowania zawodników, pracy szkoleniowej i udziału w zawodach sportowych. Teraz czas na pierwsze nasze kroki i rozpoczęcie naboru do klubu. Jeszcze w październiku odbędą się pierwsze treningi klubowe – zapowiada Kubiec.

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice

Lubisz biegać ? Jesteś zwolennikiem aktywnego trybu życia ? Lekkoatletyka to twoja sportowa pasja ?

Nasza propozycja jest skrojona dla Ciebie. Rozpocznij z nami przygodę swojego życia tropami "królowej sportu". Zapewniamy super atmosferę na treningach ale i intensywną pracę podczas cyklu szkoleniowego. Razem z nami pojedziesz na sportowe zawody, klubowe obozy i zgrupowania. Przygotuj miejsce na okazałe trofea i rusz w drogę robiąc przysłowiowy pierwszy krok.

W najbliższy poniedziałek przyjdź do nas, zabierz swoje dziecko lub kolegę i rozpocznij treningi w naszym klubie. KLKS Juventa Kobex czeka na talenty, diamenty i perełki. Dla nas każdy z Was jest cenny. Razem odkryjemy Wasz potencjał.

Wszyscy biegamy w jednej drużynie!

Info: FB Juventa-Kobex Starachowice

Reklama

Dodane: 18.10.17 | komentarze (2)

Komentarze użytkowników

kibic | 2017-10-27 20:45:33 napisał(a):

Marcin Pokrzywka? Co on ma wspólnego z bieganiem! Chyba że po browary do sklepu!

Do kibic | 2017-10-28 22:29:48 napisał(a):

co chcesz !! ma doświadczenie w Juvencie jako Dyrektor w III lidze.Na pewno da dużo klubowi.
Pomagał w Juvencie Wieśkowi Słoce,Mietkowi Marguli i Zdziśkowi Spadło innym . Daj mu szanse

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie