1100 zł mandatu oraz 10 punktów karnych. Takie konsekwencje poniósł 37-letni kierowca, który wyjeżdżając ze swojej posesji nie zauważył nastolatka jadącego elektryczną hulajnogą po chodniku.
Jak informuje aspirant Paweł Kusiak, oficer prasowy KPP w Starachowicach, 37-letni mężczyzna w poniedziałek 7 lipca wieczorem wyjeżdżał z posesji przy ulicy Nowowiejskiej w Starachowicach i nie ustąpił pierwszeństwa dziecku, które jechało po chodniku na hulajnodze. Nastolatek uniknął zderzenia z autem, ale wynikiem tego był upadek. Wezwany na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy 13-latkowi. Na szczęście nie wymagał on hospitalizacji. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Nastolatka odebrali rodzice, a 37-latek został ukarany mandatem i punktami karnymi.
Jak dodaje rzecznik Kusiak, nastolatek prawidłowo poruszał się hulajnogą po chodniku.
Dodane: 08.07.25 | Odsłony: 1704 | komentarze (3)król julian | 2025-07-09 07:41:50 napisał(a):
zawsze myślałem, że nazwa chodnik wzięła się od funkcji jaką spełnia, czy od tego, że się po nich chodzi, a jezdnia, że się jeździ
policja wyprowadziła mnie z mylnego błędu
adwokat | 2025-07-09 10:19:11 napisał(a):
https://konsument.gov.pl/przeglad-przepisow-dla-e-hulajnog-w-europie/
Czy nastolatek jechał z prędkością 4-6 km na chodniku? Hulajnoga była legalna? <600W max 20km? Być może nastolatek podróżował tak naprawdę motorowerem po chodniku?
ale po budować obowdnice z uporem maniaka,...
Łukasz ma rację! jak zwykle bałagan!
teraz się obudzili gdy nie ma żadnych szans...
no widzę,że na bogato..czy to muszą być...
pani galas bomba oraz wójt kumek powinni...
wierzbnik | 2025-07-09 06:33:20 napisał(a):
do policji i SM wiem że nie macie czasu na prewencje lub sprawdzenie prędkości hulajnóg ale zobaczcie co się dzieje na ulicy Piłsudskiego,Wysokiej,Niskiej,Rynek Współczuje kierowcy z Nowowiejskiej,moją znajomą prawie by zabił w rynku tak jechał szybko na hulajnodze