„Wyjeżdżamy z lasu”. Akcja Nadleśnictwa i policji

10279.nsmed

W przyszłą sobotę 18 sierpnia br. na odcinku leśnym przy drodze W744 zostanie przeprowadzona akcja pn. „Wyjeżdżamy z lasu” przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach i strażnikami leśnymi z Nadleśnictwa Starachowice. Głównym celem akcji jest zachęcenie kierujących motocyklami, motorowerami i quadami do ograniczenie dewastacji terenów leśnych.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wspólnie z  strażnikami leśnymi z Nadleśnictwa Starachowice w dniu 18 sierpnia br. przeprowadzą działania pod nazwą „Wyjeżdżamy z lasu”. Działania mają na względzie zwiększenie bezpieczeństwa osób w kompleksach leśnych oraz zwrócenie uwagi na niszczenie obszarów leśnych przez kierujących motocyklami, motorowerami i rowerami. Policjanci wspólnie z leśnikami zachęcać będą do korzystania ze specjalnych torów oraz będą przypominać jak niebezpieczna jest jazda motocyklem i motorowerem po obszarach leśnych.

Opr. PK

Źródło: KPP Starachowice

Reklama

Dodane: 11.08.18 | komentarze (10)

Komentarze użytkowników

gość | 2018-08-11 09:11:12 napisał(a):

Motory i quady wypad z lasu.

Faro | 2018-08-11 09:34:27 napisał(a):

Jakim trzeba być pustym nawet jeżeli jest to czyjąś pasją ,żeby z lasu urządzać sobie teren do jazdy takimi pojazdami! Drogi leśne rozjeżdżone, płoszenie zwierząt i narażanie spacerujących ludzi na niebezpieczeństwo! Totalny brak logicznego myślenia!!!

gość1 | 2018-08-11 14:31:14 napisał(a):

A gdzie niby są specjalne tory do jazdy crossami i quadami w okolicy Starachowic? To jest pasja i są stworzone do jazdy po takich terenach a las to ich naturalne środowisko a nie miasto i łamanie przepisów.
Fakt że jeśli ktoś jeździ nieodpowiedzialnie świadomie niszcząc komuś działkę lub przejeżdża obok ludzi z dużymi prędkościami wtedy zasługiwał by na karę.
Najpierw niech ktoś pomyśli o specjalnych miejscach do takiej jazdy zamiast całkowicie zabraniać komuś rozwijać swojej pasji

znad Lubianki do gość1 | 2018-08-11 21:44:17 napisał(a):

Szkoda tylko, że niektóre pasje są takie głośne. Warczą crossami w lesie nad zalewem a po wodzie hałas się niesie...

muzzy do gosc1 | 2018-08-11 21:50:03 napisał(a):

gosciu kolo ostrowca sa dwa tory do takiej jazdy (bylem widzialem i naprawde mozna sie wyszalec - hopki sa naprawde wysokie). jak kogos stac na takie hobby to niech kupi sobie przyczepke i tam smiga. ja lubie posmigac na nartach i nie narzekam ze w starachowicach nie ma wyciagu. pozdrawiam

do 1 | 2018-08-12 09:46:44 napisał(a):

Gościu trochę rozsądku skoro koło Ostrowca są możliwości to nie możesz wszystkich terroryzować. Żyjemy w ciągłym stresie i huku chcemy trochę ciszy aby odreagować. Czy na tysiąc normalnych ludzi jeden "pasionat" ma prawo nas terroryzować .

rowerzystka | 2018-08-12 18:45:57 napisał(a):

"... zwrócenie uwagi na niszczenie obszarów leśnych przez kierujących motocyklami, motorowerami i rowerami.."
Nie bardzo rozumiem... jak rowerzyści niszczą las?

zbyszek | 2018-08-13 11:11:34 napisał(a):

stwórzcie im teren do jazdy w Starachowicach a nie wyganiajcie do ostrowca, w Ostrowcu też są drogi asfaltowe a wy rozjeżdzacie starachowickie swoimi samochodami a mnie smród spalin aut też przeszkadza.

Emert rowerzysta | 2018-08-14 07:38:54 napisał(a):

W niedzielę wybrałem się nad zalew w Wąchocku już po drodze na Zarznietej ryk silników, nad zalewem to w jedna to w druga stronę crosowcy i kładowiec na ścieśce rowerowej. Nie było szans posiedzieć w ciszy i spokoju trzeba było uciekać przed hałasem bo ktoś zaspokajał swoje "pasję"!!!!!!!!!!

Kali | 2018-08-14 17:20:30 napisał(a):

"Działania mają na względzie zwiększenie bezpieczeństwa osób w kompleksach leśnych oraz zwrócenie uwagi na niszczenie obszarów leśnych przez kierujących motocyklami, motorowerami i rowerami."
A to dobre a jak ciężki sprzęt rozjeżdża las i drzewostany są wycinane to jest wszystko ok gdyż kasa płynie. Jeśli przejade drogą pożarową raz na jakiś czas to jak to się ma do tych wszystkich kolein które robią maszyny do wycinki lasu... Hipokryzja w najczystszej postaci.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie