Wyróżnienia dla ludzi kultury

4349.nsmed

Twórcy i animatorzy kultury w Starachowicach zostaną po raz kolejny nagrodzeni przez władze naszego Miasta. Kandydatów do dorocznych wyróżnień można zgłaszać do 31 sierpnia.

Doroczne nagrody za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury przyznawane są zgodnie z Uchwałą nr II/12/06 Rady Miejskiej w Starachowicach z dnia 27 marca 2006 roku regulującą zasady i tryb ich przyznawania.
Nagrody i wyróżnienia Prezydenta Miasta mogą być przyznane osobom, a także innym podmiotom zajmującym się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury. Kandydatów mogą zgłaszać radni Rady Miejskiej w Starachowicach oraz stowarzyszenia, fundacje i kluby prowadzące działalność kulturalną na terenie miasta.
Wnioski o przyznanie dorocznej nagrody w dziedzinie kultury należy składać do 31 sierpnia. Formularze wniosków można odbierać w Referacie Sportu, Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego (II piętro, pokój 221).

W ubiegłym roku Prezydent Miasta nagrodził siódemkę twórców i animatorów kultury za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Za całokształt swojej działalności w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania, promowania kultury wyróżniona została Małgorzata Dziamka.
Nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie tworzenia, upowszechniania, promowania kultury w Starachowicach i poza granicami otrzymali Alicja Andrzykowska, Stanisław Walkiewicz oraz Bogdan Kolbus. Prezydent uhonorował również pracę na rzecz animacji kultury w lokalnych społecznościach Agnieszki Turek oraz Tomasza Smurzyńskiego.
Z kolei za podejmowanie tematyki związanej z historią, teraźniejszością i przyszłością Starachowic w twórczości artystycznej uhonorowani zostali Leszek Żmijewski oraz Jerzy Rakowski.

Info: UM Starachowice, fot. archiwum Starachowice-Net.pl

Dodane: 25.06.12


DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

Komentarze użytkowników

szikaka | 2012-06-25 07:46:46 napisał(a):

"ludzie kultury" - w odniesieniu do pewnych nagrodzonych osób brzmi to co najmniej karykaturalnie

mąż | 2012-06-25 11:33:34 napisał(a):

moja żona jest bardzo kulturalna robi wszystkie sztuczki które lubie

Starbet | 2012-06-25 15:55:02 napisał(a):

??? Małgorzata Dziamka, Alicja Andrzykowska, Stanisław Walkiewicz, Bogdan Kolbus, Agnieszki Turek, Tomasz Smurzyński, Leszek Żmijewski oraz Jerzy Rakowski ??? Kim są? czym się zajmują? gdzie pracują? Gdyby choć kilka słów o tych osobach, to przybliżyły by nam tych wyróżnionych ludzi i im by było przyjemniej. A tak, po nazwisku ale anonimy. Oot, i znowu zabrakło kultury...

mmm | 2012-06-25 20:21:27 napisał(a):

@Satrbet widać że nie interesuje Cię kultura w Starachowicach. Nie siej więc fermentu

;-/ | 2012-06-26 07:53:02 napisał(a):

@ Starbet (czy mam rozumieć Twój nick jako skrót pojęcia: starachowicki beton?)... A nie możesz sięgnąć wstecz i dowiedzieć się za co Ci ludzie otrzymali nagrody? Gazeta nie musi dublować wiadomości.
A jeśli Starbet, te nazwiska nic Ci nie mówią, to znaczy, że Ty sam nie masz z kulturą Starachowic nic wspólnego! W Starachowicach jest kultura i ludzie, którzy ją tworzą! Bez względu na to, co się działo/dzieje obok. I dobrze, że są nagradzani w taki czy inny sposób! I szkoda, ze jak tylko pojawia się na tym portalu jakaś notka o kulturze, zaraz rozpoczyna sie wielka nagonka i szczucie. To mi dopiero "wielka kultura... małych ludzi".

PINEAL GLAND ACTIVATOR | 2012-06-26 09:06:52 napisał(a):

.> ;-/, nonsens. Te wasze wyróżnienia dostają wciąż te same osoby więc nie ma znaczenia opisywanie kim są i co robią. Gro z nich pracuje zawodowo jako animatorzy ogólno rozumianej kultury więc biorąc za to pieniądze. To tak jakby co rok nagradzać pielęgniarkę że jest pielęgniarką a spawacza że jest spawaczem. Nonsens i nic więcej. To coś co nazwano Jupiterami to pusta, nadęta i pompatyczna impreza bez żadnego racjonalnego celu. (miałem okazję być świadkiem) Jak pisałem jaki jest sens nagradzać kogoś za to ze wykonuje swoje służbowe obowiązki? Chcecie organizujcie sobie imprezę za własne pieniądze a nie publiczne im wcześniej SCK to zrozumie tym lepiej. Donsy ludzi związanych z SCK na tym forum są żenujące (nie mówię już o braku kultury słowa; wystarczy prześledzić wpisy dotyczące SCK i wszystko stanie się jasne - najciemniej pod latarnią). Chcecie się nagradzać to zróbcie coś ponad szablon i sztampę, którą niestety reprezentujecie np. przy okazji „Jupiterów” Jeśli nie jesteście w stanie, pieniądze przeznaczone na nagradzanie się przeznaczcie na nagrodę w otwartym konkursie na ciekawą formę artystyczną/rozrywkową, będzie z tego jakiś pożytek. Przestańcie płakać i narzekać, że ktoś was krytykuje tylko weźcie się do roboty.

czytelniczka | 2012-06-26 09:28:20 napisał(a):

Moim zdaniem Pineal wlasnie twoj poglad na ten SCK jest calkowicie mylny. Ja jestem zwykla osoba nie zwiazana z nimi i moge powiedziec z pozycji obserwatora, ze to co robia jest na dobrym piziomie. Masz prawo do wlasnego zdania. Nie probuj jenak wmawiac ludziom ze mowisz w ich imieniu.

PINEAL GLAND ACTIVATOR | 2012-06-26 09:46:53 napisał(a):

.> czytelniczka, interpretuj moje słowa jak ci wygodnie :)

Namaste :)

wacek | 2012-06-26 10:56:14 napisał(a):

Niech ktoś mi tu napisze czym się zasłuzyła Agnieszka Turek, za co berni dał jej nagrodę. Za to że jest związana z Pawłem od mieszkania ugodowego ?

Starbet | 2012-06-26 11:02:17 napisał(a):

Re ;-/
1) Noo! brawo! Powinieneś(powinnaś) jasnowidzem zostać. Faktycznie "Starbet" powstał z połączenia "Starachowicki beton". Ale nie było to złośliwe, raczej wynik bezsilności na Starachowicką rzeczywistość. 2)cyt."Gazeta nie musi dublować wiadomości". Gazeta jest (powinna być) nośnikiem informacji (ideał, gdyby spełniała rolę edukacyjną). Informacji powinno być możliwie mało, ale na tyle dużo aby czytelnik zrozumiał o co chodzi. Jeśli mamy sięgać wstecz do innych gazet żeby rozumieć o co chodziło autorowi artykułu, to autor powinien zmienić zawód lub redakcję bo jego gazeta ma wartość śmiecia. 3)Świetnie to ujął PINEAL GLAND ACTIVATOR , że nie powinno się nagradzać, bo; "Gro z nich pracuje zawodowo jako animatorzy ogólno rozumianej kultury więc biorąc za to pieniądze". Dlatego właśnie napisałem, że "po nazwisku ale anonimy". A może autor celowo podaje lakoniczną informację uważając czytelników za debili?...
Pozdrawiam serdecznie. Starbet.

M.Kutera | 2012-06-26 11:27:47 napisał(a):

To co najważniejsze na temat schematu nadawania wyróżnień napisał PINEAL GLAND ACTIVATOR. Nagradzane powinny być osoby wyłącznie wybitnie zasłużone na rzecz lokalnej kultury i co najważniejsze DZIAŁAJĄCE SPOŁECZNIE! Czyli bez stałych apanaży pochodzących z naszych podatków.
Ponadto dodam, że skostniała forma „Jupiterów” mnie osobiście również nie przekonuje, ale to już problem kolejnego rzędu.

Pomysł z otwartym konkursem na ciekawą formę, warty rozważenia, bez płaczu, narzekania i prężenia intelektualnych muskułów bo z tego jak widać po niektórych wpisach wychodzi jedynie chamstwo i drobno mieszczaństwo.
Co najważniejsze SCK musi pamiętać o swojej misji, racjonalne wydatkowanie publicznych środków także wchodzi w jej skład.

Osobiście straciłem nadzieję na reformy w SCK, zmierzające do tchnięcia w tę instytucję świeżości i oryginalności… Niemniej pewnym działaniom SCK będę kibicował, bo krytyka w tym przypadku nie ma żadnego sensu, skoro nie wyciąga się z niej żadnych konstruktywnych wniosków w poprawie działań, nad czym należy ubolewać.

4U | 2012-06-26 13:57:09 napisał(a):

uczestnicy z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Starachowicach pod kierunkiem swoich instruktorów zdobywają nagrody na wszelakich festiwalach, przeglądach (piosenki, teatralnych)oraz konkursach plastycznych m.in. pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Piosenki „Śpiewajmy Razem” w Radomiu, trzecie miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno - Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Albertiana 2011. Uczestnicy odebrali nagrodę z rąk organizatora Anny Dymnejw szacownym teatrze im. Słowackiego w Krakowie itp.
Ktoś o tym pamięta dłużej niż tydzień ??? :(

n | 2012-06-26 15:00:00 napisał(a):

i to właśnie dla nich, dla tych dzieci niepełnosprawnych SCK zorganizowało koncert "Kultura bez barier" a ich piosenki znalazły sie na specjalnej płycie, otrzymali oni także nagrody. Koncerty odbyły się dwukrotnie. Nie kłamać!

:-/ | 2012-06-26 15:31:47 napisał(a):

@ Starbet, PINEAL GLAND ACTIVATOR...

Nie jestem ani z UM, ani z SCK, wiec nie są to moje wyróżnienia. Mieszkam w moim mieście, staram się bywać na imprezach kulturalnych, bo l u b i ę. Cenię też ludzi, którzy je tworzą.
W notce nie ma słowa o SCK, a dyskusja schodzi na jeden i ten sam temat za każdym razem! Niech tylko ktoś wyrazi pozytywną opinię na forum zaraz jest traktowany jak wróg! Śmieszni jesteście z tymi "kwiecistymi, zajadłymi wypowiedziami"!
Ciekawe jakie to wy macie osiągnięcia i sukcesy zawodowe? Ile to dobrego społecznie zrobiliście dla naszego miasta? Śmiało, pochwalcie się ZNAWCY.

git | 2012-06-26 17:41:06 napisał(a):

@:-/ chłopczyku/dziewczynko kogo obchodzi że ty jesteś czy nie jesteś z SCK/UM? Przeżywasz to wszystko jakby stała ci się jakaś krzywda. Dlaczego wy ludzie musicie ciągle na coś narzekać, o coś jęczeć, o coś płakać? Chcesz, zakładaj trampki i leć na festyn i inne podobne show-y w SCKu czy gdzie indziej ci się podoba ale przestań jeden z drugim wreszcie jęczeć z każdego możliwego powodu! Czy wy ludzie honoru nie macie?! Chcecie się wyżalić to znajdźcie sobie psychologa i git a nie na prawo i lewo użalacie się nad sobą i swoim losem bo ktoś coś napisał co wam się nie podoba. Miejcie odrobine godności mazgaje!!!!

T Smurzyński | 2012-06-26 17:46:18 napisał(a):

Do Starbet.W kulturze starachowickiej pracuję juz 30 lat . Zapraszam do SCK ktorego jestem pracoenikiem .Opowiem o specyfice mojej pracy.

ewa | 2012-06-26 18:03:27 napisał(a):

no właśnie mnie to też śmieszy, że tutaj się ludzie wyżywają na innych. Ja jak mam jakieś wątpliwości to pytam wprost zaineresowanych. A tu wszyscy sie na wszystkim znaja. Nie jestem fachowcem w wielu dziedzinach, mogę to tylko odbierać je jako konsument. Jednak kiedy ktoś atakuje drugiego napastliwie i stale to chyba nie jest to pozbawione jakiejś osobistej animozji. A to mnie drażni i wkurza.

ewa | 2012-06-26 18:19:18 napisał(a):

w realu to możesz komuś dać w gębę jak cię obrazi w necie nie. A ja tutaj skomlenia i płaczu nie widzę, bardziej to że jeden chce drugiemu zaszkodzić bo jest pozorna bezkarność.

git | 2012-06-26 18:22:29 napisał(a):

@:-/ już sierotko uciekam żebyś sobie przypadkiem krzywdy nie zrobiła.
nara :)
ps. i nie napinaj się chłopczyku/dziewczynko bo w końcu ci się pęknie.

wz | 2012-06-26 18:24:59 napisał(a):

jęczysz i skamlesz bez powodu cały czas i piszesz , że Cię drażni i wkurza jęczenie i skamlanie bez powodu.
i tyle.

:-/ | 2012-06-26 18:26:39 napisał(a):

Spoko. Nic mi nie będzie.
A Ty weź zimny prysznic. Polepszy Ci się.

@@ | 2012-06-26 18:32:12 napisał(a):

czym sie tak pilnie zajmuje pani agnieszka turek za co to wyroznienie dziwne

Blondyna | 2012-06-26 21:23:22 napisał(a):

wiem że jestem głupia blondynka ale czy dobrze rozumiem? gdybym pracowała w Starachowickim Centrum Kultury to otrzymałabym z automatu nagrodę za krzewienie kultury? to może być aż tak proste? no głupia już jestem

Starbet | 2012-06-26 21:45:47 napisał(a):

Do T Smurzyński.
Przyznaję, że czuję się zażenowany Pańską odpowiedzią ale świadczy to tylko o Pana wysokiej kulturze osobistej. Tym bardziej to miłe, że jestem Pan pierwszy który nie jest już anonimem. Gratuluję odwagi i uczynienia pierwszego kroku. Pozdrawiam serdecznie. Starbet.

Mieszkaniec | 2012-06-26 22:00:45 napisał(a):

Jak się to wszystko czyta to widać, że Starachowice to miasto zakompleksionych i zazdrosnych ludzi. bo tylko zakompleksieniec wypisuje takie fanaberie na forach i nie ma odwagi się podpisać

Też TST | 2012-06-26 22:21:30 napisał(a):

Racja.nic tylko krytyka,szkalowanie,donoszenie i knucie.taki jest obraz naszego miasta.ale co sie dziwić, wzorzec wyszedł z "żółtka"

piękne Skarżysko | 2012-06-26 22:27:07 napisał(a):

Skaczcie sobie dalej do gardeł „ludzie kultury” którzy już niebawem będziecie być może odbierać nagrody za szerzenie kultury… Zgroza co się dzieje z „ludźmi kultury” w tych Starachowicach. Śmieją się z was w ościennych miastach.

olek | 2012-06-26 22:35:40 napisał(a):

tu jak widzisz sąsiedzie nie zabierają głosu ludzie kultury. Jeden głos porządnego człowieka nagrodzonego za 30 lat pracy. Szkoda gadać.

piękne Skarżysko | 2012-06-26 22:39:39 napisał(a):

Z resztą, co tu gadać, niebawem do świętokrzyskiego przyjeżdża prezydent, będzie w Kielcach, Skarżysku, Wąchocku i Ostrowcu, a u Was nawet się nie zatrzyma... O czym to świadczy?

olek | 2012-06-26 22:47:58 napisał(a):

piękne Skarzysko, bardzo lubię ludzi ze Skarżyska. Znam paru. Fajnie, że prezydent przyjedzie do Was. Macie bardzo trudną sytuację budżetową. Miasto na skraju niewypłacalności. Prezydent może jakoś pomóc. Wąchock, tradycja walki o niepodległośc, Ostrowiec - przemysł. Cóż, obecność Prezydenta w naszym mieście dałaby może impuls do zmian. Ale nasza PO słabo działa.

piękne Skarżysko | 2012-06-26 22:55:17 napisał(a):

Nie znam dokładnie sytuacji politycznej Starachowic, ale moim zdaniem tu nie chodzi o PO tylko o obraz miasta targanego aferami, być może się mylę ale patrzę na to z zewnątrz tak samo na tą waszą "kulturę" i obraz nie jest za ciekawy prowadzicie sami ze sobą wojnę domową - tak to właśnie wygląda.

dobranoc

olek | 2012-06-26 23:00:56 napisał(a):

a czym się ta wojna w/g ciebie objawia?

OOBEznany | 2012-06-27 11:19:53 napisał(a):

Piękne Skarżysko nie przesadzaj. Wszędzie ludzie wieszają na sobie psy, a to że temat związany z kulturą nie robi z niego wyznacznika wojny domowej, nie potrzebnie sobie dopowiadasz. W śród „ludzi kultury” i elity znajdziesz paszkwila i chamidło (tu są tego świetne przykłady), tak samo jak wśród przeciętnych obywateli znajdziesz osobę światłą i kulturalną. Ludzie są tacy sami, bez różnicy, a ta gadka o kulturze to mało ważne, bo tak naprawdę nie ma to żadnego znaczenia dla przeciętnego mieszkańca Starachowic i takie są fakty. Ludzie tu żyją aferami – to prawda, ale to też jest ograniczona liczba ludzi. Większość martwi się co do gara włożyć, a kulturę mają gdzieś, więc wojny domowej tu się nie doszukuj. Z resztą jaki ludzie mają przykład jak tzw elity za pomocą gazet i internetu prowadzą ze sobą wojnę obrzucając się oskarżeniami i donosami do prokuratury CBA, (co nie jest niestety nieuzasadnione), a instytucje związane z kulturą prowadzą polityczne agitacje? Nawet do tego ludzie powoli przywykli i martwią się o jutro a nie myślą o kulturze, niestety to wieszanie na sobie psów traktują jako odskocznie od szarej rzeczywistości, nieważne czy to „elita” czy zwykli obywatele, tak to wygląda.

olek | 2012-06-27 11:38:04 napisał(a):

OBE ty nie mów za ludzi tylko za siebie. Kultura jest ważna i ludzie też musza mieć rozrywkę w cięzkich czasach a nie żyć tylko aferami. Nie traktuj wszystkich jak baranów. Bardzo czesto zwyczajni, szarzy ludzie właśnie poprzez kulturę mogą czuć się zauważeni i docenieni. Kostka brukowa i najpiękniejsze elewacje pękną a wartości kulturalne pozostaną.

Borrys | 2012-06-27 12:25:53 napisał(a):

@OOBEznany - cała prawda o naszym zaścianku!

obserwator | 2012-06-27 12:30:47 napisał(a):

Poziom tych atakow jest zenujacy. Tylko pojawia sie jakis temat z kultura i z miejsca huzia na Jòzia.