Wystawa „Od Wierzbnika do Starachowic”

9043.nsmed

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza 6 października 2017 r. na wernisaż wystawy „Od Wierzbnika do Starachowic”. Wernisaż odbędzie się o godz. 17:00 w budynku Filtrów Theissena.

Wystawa „Od Wierzbnika do Starachowic” poświęcona jest historii naszego miasta od momentu jego założenia przez benedyktynów Świętokrzyskich w latach 1624-1657, aż do włączenia w jego granice osady fabrycznej Starachowice oraz ostatecznej zmiany nazwy miasta na obecną w 1949 roku. Wystawa jest chronologiczną wycieczką przez trzy i pół wieku historii naszego miasta, prezentując w dostępnej formie podstawowe informacje z jego przeszłości. Poza wydrukami materiałów archiwalnych, z których część prezentowana będzie po raz pierwszy na ekspozycji znajdą się również zabytki pozyskane w wyniku prac archeologicznych prowadzonych na wierzbnickim Rynku w 2012 roku.

Wystawa „Od Wierzbnika do Starachowic” prezentowana będzie w budynku Filtrów Theissena, który do tej pory pozostawał niedostępny dla zwiedzających. Opowieść o historii miasta w otoczeniu industrialnych konstrukcji i urządzeń będzie stanowiło dodatkową ciekawostkę i atrakcję. Wystawie towarzyszyć będzie pakiet edukacyjny dedykowany zagadnieniom związanym z historią lokalną oraz historyczno-socjologicznym fenomenem, jakim jest miasto. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 6 października o godzinie 17.00. Wystawę będzie można oglądać do 19 listopada 2017 roku.

Wystawa zrealizowana przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach ze wsparciem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego „Patriotyzm Jutra”. Operatorem Programu jest Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy.

Info: ekomuzeum.pl

Dodane: 25.09.17

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl




Ostatnie komentarze w serwisie