Wystawa „Od Wierzbnika do Starachowic” otwarta dla zwiedzających. Wstęp bezpłatny

9083.nsmed

W piątek 6 października br. w budynku „Filtrów Theisena” w starachowickim Muzeum Przyrody i Techniki odbył się wernisaż wystawy  „Od Wierzbnika do Starachowic”. Na otwarcie wystawy przyszło kilkadziesiąt osób. Najpierw było wystąpienie kustosza wystawy, dyrektora muzeum Pawła Kołodziejskiego, następnie zwiedzanie wystawy a na koniec poczęstunek. Do 27 października br. wstęp na wystawę jest bezpłatny. 

Wystawa „Od Wierzbnika do Starachowic” poświęcona jest historii naszego miasta od momentu jego założenia przez benedyktynów świętokrzyskich w latach 1624-1657, aż do włączenia w jego granice osady fabrycznej Starachowice oraz ostatecznej zmiany nazwy miasta na obecną w 1949 roku. Wystawa jest chronologiczną wycieczką przez trzy i pół wieku historii naszego miasta, prezentując w dostępnej formie podstawowe informacje z jego przeszłości. Poza wydrukami materiałów archiwalnych, z których część prezentowana będzie po raz pierwszy na ekspozycji znajdą się również zabytki pozyskane w wyniku prac archeologicznych prowadzonych na wierzbnickim Rynku w 2012 roku.

Wystawa „Od Wierzbnika do Starachowic” prezentowana jest w budynku Filtrów Theissena, który do tej pory pozostawał niedostępny dla zwiedzających. Opowieść o historii miasta w otoczeniu industrialnych konstrukcji i urządzeń stanowi dodatkową ciekawostkę i atrakcję. 

Zobacz zdjęcia z wernisażu [kliknij]

Reklama

Dodane: 07.10.17

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie