#wysyłamuśmiech – akcja Fundacji „Dr Clown”

12579.nsmed

W tym trudnym czasie, gdy świat stanął w miejscu, Fundacja „Dr Clown” chce przekazać wsparcie wszystkim osobom, które nie mogą zostać w domu i rusza z ogólnopolską akcją w mediach społecznościowych  #wysyłamuśmiech.

Akcja #wysyłamuśmiech ma na celu przekazanie wsparcia i odrobiny pozytywnej energii lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, służbom mundurowym, farmaceutom, także tym dzięki którym możemy kupić najpotrzebniejsze produkty czy odebrać przesyłkę, wszystkim tym osobom, które pracują, aby pozostali jak najmniej odczuli skutki panującego kryzysu oraz dbają o bezpieczeństwo mieszkańców polskich miast. 

– Ze względów bezpieczeństwa musieliśmy wstrzymać bezpośrednie wizyty wolontariuszy Fundacji „Dr Clown” w szpitalach i placówkach specjalnych, jednak nie oznacza to, że nie będziemy kontynuować naszej misji leczenia śmiechem, a wręcz przeciwnie! Uśmiech łagodzi skutki stresu, poprawia samopoczucie, dodaje energii. Dlatego w tym trudnym czasie chcemy dodać siły i uśmiechnąć się do tych osób, które nie mogą pozwolić sobie na zostanie w domu – stąd spontaniczny pomysł na akcję #wysyłamuśmiech. – mówi Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji „Dr Clown”.

– Zachęcam wszystkich Kielczan i mieszkańców naszego całego województwa do przyłączenia się do naszej akcji i wysyłania uśmiechów do naszych lokalnych bohaterów. Wystarczy opublikować zdjęcie, na którym widoczna jest kartka z napisem #wysyłamuśmiech, napisać kogo i dlaczego chcemy wesprzeć, a także dodać w opisie hasztag #wysyłamuśmiech. To mały gest, a możemy sprawić komuś wielką radość, a przede wszystkim dodać mu otuchy. Szczególnie pozdrawiamy wszystkich lekarzy, pielęgniarki oraz pacjentów ze wszystkich szpitali, w których Doktorzy Clowni prowadzili „terapię śmiechem”. Mamy nadzieję, że już wkrótce wrócimy tam z naszymi wizytami! – mówi Anna Suchoń-Jasik, Pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Regionie Świętokrzyskim.

Fundacja „Dr Clown” realizuje program „terapii śmiechem” w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych od 1999 roku. Doktorzy Clowni przebrani w fantazyjne stroje i z kolorowymi noskami na twarzach, za pomocą klaunady, iluzji, interaktywnych zabaw i empatycznych rozmów niosą uśmiech i wspierają proces zdrowienia. Co roku wolontariusze Fundacji „Dr Clown” docierają w ten sposób do ponad 60 000 podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach w ponad 80 miastach w całej Polsce.

Więcej informacji o Fundacji „Dr Clown”: www.drclown.pl, www.facebook.com/fundacja.dr.clown 

Informacja nadesłana: Fundacja „Dr Clown”

Dodane: 27.03.20
Tagi:

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie