X Jarmark u Starzecha

448.th

W niedzielę 31 maja b.r. na placu przy Szlakowisku odbył się X Jubileuszowy Jarmark u Starzecha, którego organizatorem był Zarząd i Rada Powiatu Starachowickiego. 
Dni wcześniejsze nie zapowiadały zbyt ładnej pogody na jakiekolwiek plenerowe imprezy, ale niedziela okazała się w miarę pogodna i dlatego wielu mieszkańców miasta oraz mieszkańców ościennych gmin zdecydowała się przybyć na plac, gdzie zorganizowany został festyn. Nad bezpieczeństwem uczestników jarmarku czuwały patrole straży miejskiej, policji oraz służby cywilne w postaci firmy ochroniarskiej. 

Festyn rozpoczął się około godziny 13.00. Na scenie pojawili się artyści z Gminnych Ośrodków Kultury z Brodów i Pawłowa. Zaprezentowały swe układy taneczne dwie starachowickie grupy: Plejada i Mim. Na placu imprezy można było zobaczyć wyroby rękodzielnicze i rzemieślnicze oraz przyjrzeć się np.: staropolskiej sztuce kucia metalu
Około godziny 14.40 nastąpiło oficjalne otwarcie jarmarku, którego dokonał starosta Andrzej Matynia. 
Po czym na estradzie miał miejsce szereg występów i zabaw o charakterze konkursowym dla dzieci, które poprowadziła m.in. grupa „Dalmatyńczycy”.
Zaprezentowali się również członkowie Młodzieżowego Domu Kultury oraz Spółdzielczego Domu Kultury. 
Gwiazdą wieczoru była rockowa grupa IRA, która zagrała swoje największe przeboje i choćby podczas występu lunął deszcz, zapewne nie odstraszyłby on zebranych wokół sceny fanów. Publiczność wtórowała artystom, śpiewając znany sobie dobrze ich repertuar. 

Imprezę zakończył wspaniały kilkuminutowy pokaz sztucznych ogni.
Na zakończenie organizatorzy festynu serdecznie podziękowali wszystkim za tłumne przybycie oraz zaprosili na kolejną edycję jarmarku, która być może odbędzie się – jak to bywało dotychczas na terenie odnawianego w tej chwili Wielkiego Pieca.

Więcej zdjęć z imprezy w galerii. 

Fot. własne.

Dodane: 03.06.09

Komentarze użytkowników

maolo | 2009-06-03 09:07:30 napisał(a):

ja byłem i było fajnie.

Enter | 2009-06-03 10:05:56 napisał(a):

impreza na wysokim poziomie, jednak nie obyło się bez ekscesów. W lasku opodal odbywały się regularne mordobicia, wymuszanie haraczy za pozwolenie przejścia, spożywanie alkoholu oraz narkotyków. Ani policja ani straż miejska nie pofatygowały się tam choćby na chwilę żeby zrobić patrol. Na przyszłość ktoś powinien o tym pomyśleć.

Belinea | 2009-06-03 10:06:43 napisał(a):

Fajnie było, nawet nie sądziłam, że ludziom się tak IRA będzie podobała...

atma | 2009-06-03 14:26:00 napisał(a):

ja byłam tylko na pokazie ogni i był super, a IRY to nie bardzo lubię. Ale to rzecz gustu.
ps. dbry filmik z fajerwerków.

urka | 2009-06-03 18:42:43 napisał(a):

ja nie byłem bo nie lubię takich spendów ale film ze sztucznymi ogniami podoba się...

Milenka96 | 2009-06-13 18:48:06 napisał(a):

fajerwerki były super ale lepiej wychodzą jarmarki u starzecha na wielkim piecu

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie