XVI Złaz Turystyczny Szlakami Powstańców Styczniowych

12208.nsmed

Staropolskie Towarzystwo Przyrodniczo - Leśne Kotyzka zaprasza na XVI Złaz Turystyczny Szlakami Powstańców Styczniowych, który odbędzie się 24 stycznia.

Złaz ma charakter gwiaździsty i prowadzi turystów pięcioma trasami gmin z powiatu starachowickiego i Iłży, do miejsca zlotu na polanie Karola Kality Rębajły w Lipiu Podłaziskach.

Zgłoszenia uczestnictwa w złazie należy dokonać do 20 stycznia 2020 r., na email stpl.kotyzka@wp.pl

Koszt uczestnictwa - wpisowe wynosi 7 zł od osoby. Wpłaty przyjmowane będą w miejscu startu tras oraz podczas zlotu. Opiekunowie grup są zwolnieni z opłaty.

W ramach wpisowego organizatorzy zapewniają znaczek okolicznościowy, ognisko i gorący posiłek, przewodników na trasach i prezentację historyczną. Młodzież może uczestniczyć w złazie pod opieką dorosłych. Wszystkich uczestników złazu obowiązuje przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, szczegółowo opisanych w „Karcie Turysty”. 

Źródło: UM Starachowice

Ogłoszenie

Dodane: 15.01.20 | Odsłony: 22 | komentarze (2)

Komentarze użytkowników

Miłośnik gór | 2020-01-16 09:43:50 napisał(a):

Dlaczego takie imprezy odbywają się w ciągu tygodnia gdy normalny człowiek jest w pracy?

do przedmówcy | 2020-01-16 15:16:17 napisał(a):

Oddział PTTK im. Jerzego Głowackiego w Starachowicach zaprasza do wzięcia udziału w XXXVII Złazie Turystycznym Szlakiem Powstańców Styczniowych – Polna Langiewicza 2020, który odbędzie się w lasach siekierzyńskich, na uroczysku Polana Langiewicza w dniu 18 stycznia 2020 r. (sobota).
Rozpoczęcie uroczystości zaplanowane zostało na godz.12.00. Zapoczątkuje je złożenie kwiatów i zapalenia zniczy przy obelisku upamiętniającym powstańców, ufundowanym przez kombatantów Zgrupowań Partyzanckich AK „Ponury”. Następnie uczestnicy wysłuchają gawędy historycznej, którą jak w poprzednich latach wygłosi Szczepan Mróz, przewodnik świętokrzyski, prezes Stowarzyszenia Pamięci „Ponury - Nurt” . Potem przyjdzie czas na spotkanie przy „powstańczym” ognisku. Udział w złazie jest nieodpłatny. Na miejscu będzie można nabyć znaczek pamiątkowy oraz gorący posiłek przygotowany przez Restaurację „Patio”. Na Polanę Langiewicza dotrzeć można turystycznymi szlakami pieszymi- ze Starachowic : czarnym (początek przy dworcu PKP Starachowice Zachodnie), lub biało - czerwonym (początek ul. Poludniowa), lub z Wąchocka szlakiem niebieskim albo dowolnie wybraną przez uczestników trasą. Patronat nad złazem objął Zakład Odlewniczy Metal - Kolor Adam Papaj. Serdecznie zapraszamy!

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie