XVIII Jarmark u Starzecha

8562.nsmed

Formacja Nieżywych Schabuff będzie gwiazdą wieczoru podczas tegorocznego Jarmarku u Starzecha. Impreza odbędzie się 27 maja na scenie pod Wielkim Piecem. W programie przewidziano części: dla dzieci i rodzin, na ludowo, ale też przegląd miejskich placówek kultury. Całość zwieńczy pokaz sztucznych ogni. 

Wielkimi krokami zbliża się XVIII Jarmark u Starzecha, największa impreza organizowana rok rocznie przez Powiat Starachowicki. 27 maja na scenie pod Wielkim Piecem zaprezentują się zespoły ludowe i śpiewacze, jakie działają w naszym powiecie. Będzie też przegląd miejskich placówek kultury. W tym roku zmieniła się nieco konwencja. Zamiast jarmarcznego weekendu, będziemy mieć jednodniową imprezę, za to wypełnioną atrakcjami po brzegi. Każdy znajdzie więc coś dla siebie.

Część I (11:00 – 12:30) imprezy przeznaczona będzie dla dzieci i rodzin. Na scenie zaprezentują się m.in. wychowankowie Miejskiej Szkoły Tańca MiM, zespół wokalno – estradowy „Nuta” działający przy SDK, solistki z Wanacji, artyści ze Studia Piosenki w Starachowickim Centrum Kultury. Przewidziano też różne konkursy. O godz. 12.30 ma się rozpocząć część II - „na ludowo”, podczas której można będzie zobaczyć zespoły ludowe oraz śpiewacze z Wąchocka, Pawłowa, Mirca i Brodów, w tym m.in. Zespół Śpiewaczy „Gromada”, Kapela „Sąsiedzi” czy Zespół Ludowy „Echo” z Adamowa.

Część III – przegląd miejskich placówek kultury – rozpocznie się ok. godz. 14.30 i potrwać ma do ok. godz. 23. Uroczyste otwarcie Jarmarku z udziałem władz zaplanowane zostało na godz. 16. W popołudniowym programie znalazły się m.in. występy solistek z Brodów, zespołu Plejada czy Studia Piosenki SCK. Goście będą mogli zobaczyć też Zespół Pieśni i Tańca „Starachowianie”, posłuchać rockowej kapeli Celibat i pośmiać się z Kabaretem Prosto z Mostu. Na godzinę 19.30 zaplanowano występ Kapeli Sołtysa z Wąchocka, a po niej, po krótkiej przerwie, ok. godz. 21.15 gwiazdy XVIII Jarmarku u Starzecha – Formacji Nieżywych Schabuff  znanej z takich przebojów jak „Klubu wesołego szampana”, „Lato”, „Da da da” czy „Mów mi Elvis”. Imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni.

Serdecznie już dziś zapraszamy.

Info: Powiat Starachowicki, fot. archiwum

Reklama

Dodane: 11.05.17

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie