XVIII Jarmark u Starzecha [zdjęcia]

8618.nsmed

Za nami XVIII Jarmark u Starzecha. Ci, którzy przyszli pod Wielki Piec mogli podziwiać występy zespołów ludowych i miejskich placówek kultury. Publiczność bawił też zespół rockowy Celibat, a po nim Kapela Sołtysa Wąchocka i oczywiście gwiazda wieczoru, jaką była w tym roku Formacja Nieżywych Schabuff . Całość zakończył pokaz sztucznych ogni.  

Sztandarowa impreza powiatu doczekała się już osiemnastej odsłony. Wielkopiecowa scena znowu tętniła życiem. Było rodzinnie, mocno ludowo, a potem rockowo, biesiadnie, a na sam koniec także popowo. Pierwsza część tegorocznego jarmarku przeznaczona była dla rodzin i dzieci. Swoje umiejętności taneczno – wokalne prezentowali m.in. wychowankowie Miejskiej Szkoły Tańca MiM, zespół wokalno – estradowy „Nuta” działający przy SDK, solistki z Wanacji, artyści ze Studia Piosenki w Starachowickim Centrum Kultury. Było też mnóstwo konkursów. Na przybyłych czekały także stoiska rękodzielników. Ok. godz. 12.30 na scenę wkroczyły zespoły ludowe oraz śpiewacze z Wąchocka, Pawłowa, Mirca i Brodów, w tym m.in. Zespół Śpiewaczy „Gromada”, Kapela „Sąsiedzi” czy Zespół Ludowy „Echo” z Adamowa. Po nich występy zdominowały grupy z miejskich placówek kultury. Były występy solistek z Brodów, zespołu Plejada czy Studia Piosenki SCK. Można było zobaczyć też Zespół Pieśni i Tańca „Starachowianie”, który porwał publiczność do tańca. Finałową część imprezy otworzyła starosta Danuta Krępa, której towarzyszyli wicestarosta Marek Pawłowski i Członek Zarządu Powiatu, Monika Nowak. Na scenie pojawili się: poseł Krzysztof Lipiec, wicewojewoda Andrzej Bętkowski i wiceprzewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego Andrzej Pruś. Obecny był także prezydent Marek Materek i wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn. Starosta w swym wystąpieniu podkreśliła wyjątkowy charakter tegorocznej edycji, życząc mieszkańcom udanej zabawy. Zanim rozpoczęły się jednak koncerty, goście mogli zobaczyć, jak rozpalało się kiedyś dymarkę. Pokaz przygotowali członkowie i sympatycy Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Dziedzictwa Przemysłowego, a o tradycjach hutniczych na ziemiach świętokrzyskich opowiadał dr Andrzej Przychodni. Nie brakowało też dobrej muzyki z przerywnikami kabaretu. Zadbał o to zespół Celibat, Kabaret prosto z Mostu, a później także Kapela Sołtysa z Wąchocku, która entuzjastycznie została powitana na scenie. Gwoździem Jarmarku był  występ Formacji Nieżywych Schabuff z legendarnym Olkiem Klepaczem. Nie zabrakło takich przebojów jak „Klubu wesołego szampana”, „Mów mi Elvis” czy długo oczekiwana przez wszystkich „Ławka”. Imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni, który na kilkanaście minut rozświetlił niebo nad Wielkim Piecem.

Galeria zdjęć [kliknij]

Info/fot: Powiat Starachowicki

Reklama

Dodane: 29.05.17 | komentarze (3)

Komentarze użytkowników

Kaszanka | 2017-05-29 21:34:09 napisał(a):

Z roku na rok coraz mniej miastowych uderza na tą imprezę. Kicha i tyle.
A Jeszce kilka lat temu tłumy szły.
Ok lans FB wystarczy i jest ok.

Zdziwiona | 2017-05-30 11:33:24 napisał(a):

Dlaczego autorowi zdjęć nie chciało się przyjść na początek imprezy i pokazać na zdjęciach występy dzieci i młodzieży???

Artysta | 2017-05-31 21:32:57 napisał(a):

Jakoś tak dziwnie z tymi występami. Jeżeli ktoś ma wiedzę to proszę o zdementowanie lub potwierdzenie czy to prawda. Poza gwaiazdą wieczory wszyscy wydtępowali za darmo. Ale mówi się że zespół seniorów w mundurach o nazwie patrol za występ dostał 800 zł. To jak to jes jeżeli to prawda i z jakich piniędzy zapłaciło starostwo. Czy to plotka czy prawda

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie