XXII Ogólnopolski Mały Konkurs Recytatorski „Dziecięcy Festiwal Słowa” - wyniki eliminacji rejonowych w Starachowicach

4152.nsmed

17 i 18 kwietnia b. r. w sali klubowej Starachowickiego Centrum Kultury odbyły się eliminacje rejonowe do XXII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego. Spośród prawie pięćdziesięciu uczestników, ośmioro młodych recytatorów zdobyło nominacje do etapu wojewódzkiego, a czworo, bezpośrednie zaproszenie do wielkiego finału.

Prawie pięćdziesięcioro młodych recytatorów z klas 0 - VI szkół podstawowych z powiatu starachowickiego stanęło w szranki by poetycko walczyć o możliwość występu w finale lub na eliminacjach rejonowych do XXII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego. Jury eliminacji w składzie: Anna Paluch - instruktor z Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach, Jagoda Juchniewicz - instruktor z Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej i Aleksandra Sarzyńska - instruktor ze Starachowickiego Centrum Kultury do dalszych eliminacji na szczeblu wojewódzkim nominowało osiem osób. Są to:

Cyprian Róg - SP nr 13, Dominik Chmiel - SP nr 13, Julia Wójcik - SP nr 12, Daria Wróblewska - SP nr 1, Weronika Kolanowska - SP nr 12, Maria Kamizela - SP nr 11, Jakub Nowak - PSP Lubienia i Zuzanna Mazurkiewicz - SP nr 13.
Eliminacje wojewódzkie odbędą się 27 kwietnia 2012 r. w Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uczestnicy, którzy podczas nich zaprezentują się najlepiej, spotkają się na wielkim finale XXII OMKR w Starachowicach w dniach 19 i 20 maja.

Jury postanowiło również nominować bezpośrednio do finału Jeremiasza Mroczka - Sp nr 12, Paulinę Kowalczyk - SP nr 10, Adama Hamerę - SP nr 10 i Patryka Nicponia - Sp nr 10, uznając ich recytatorskie prezentacje za najlepsze.
Ponadto przyznano wyróżnienia, które powinny być zachętą dla młodych recytatorów do dalszej pracy. Otrzymali je: Natalia Gos - SP nr 13, Oliwier Mazonik - SP nr 10, Marcin Walendzik SP nr 1, Filip Stachuczy - PSP Lubienia, Maciej Bolemba SP Nr 13.

Ogólnopolski Mały Konkurs Recytatorski odbędzie się w tym roku już po raz dwudziesty drugi. Jest on ściśle związany z osobą pani Basi Kurek - pomysłodawczyni konkursu i Starachowickim Centrum Kultury - to tu zawsze odbywają się finały, na które przyjeżdżają uczestnicy z całej Polski (poczynając od Szczecina, poprzez trójmiasto nad Kamienną, po Wrocław) wyłonieni w trakcie eliminacji rejonowych. Głównym celem konkursu jest propagowanie wśród najmłodszych poezji, pokazanie że słowo poetyckie nie jest wcale nudne, wręcz przeciwnie, pomaga ono otwierać i kształtować wyobraźnię, wrażliwość, poszerza zasób słownictwa, ułatwia kontakty z rówieśnikami. Finał konkursu trwa zwykle dwa dni (sobota i niedziela), podczas których oprócz poetyckich prezentacji jest także czas na warsztaty aktorsko - recytacyjne ale też na wspólne posiłki czy ognisko, które integrują uczestników.

Informacja: SCK Starachowice 

Dodane: 23.04.12

Komentarze użytkowników

obserwator | 2012-05-20 21:33:27 napisał(a):

Zamierzenie i cel przeprowadzenia tej rangi konkursu bardzo szczytne, niestety w tym roku przerasło to możliwości SCK. Kompetencje zaproszonych jurorów bardzo mierne.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie