Złote Komplety w MDK. Zaproszenie

9114.nsmed

W sobotę 21 października zapraszamy do MDK (ul. Gliniana 10A – budynek III LO) wszystkich w KOMPLECIE: dzieci i młodzież z rodzicami, dziadkami, starszym i młodszym rodzeństwem, ciociami, wujkami, opiekunami, sąsiadami, przyjaciółmi, znajomymi...

na pierwsze z cyklu spotkań pod hasłem:

„KOMPLETY”. 

W sobotę 21. 10.2017 r. w godz. 10.00 - 13.00 warsztaty pod hasłem „Złoto” a na nich: 

„Złote runo” - warsztaty plastyczne poprowadzi Olga Garbacz – Kosior – godz. 10.00 – 11.00.Na warsztatach – kompozycje plastyczne płaskie i przestrzenne. 

- Z czym kojarzy się złote runo?   Z wyprawą mitycznego Jazona do Kolchidy. – mówi Olga Garbacz – Kosior - Złote runo symbolizuje zarówno bogactwo, ale i piękno i sztukę tworzoną przez człowieka. Pierwsze dzieła artystów powstawały z wykorzystaniem otaczających ich tworów natury zarówno materii nieożywionej ale i flory i fauny. Warsztaty „Złote runo” mają sięgnąć do pokładów wrodzonej estetyki. Wykorzystując dary najbardziej kolorowej i nazywanej złotą – jesieni będziemy tworzyć ciekawe instalacje. Tworzywem będą zebrane; nasiona, owoce, liście – nasze złote runo.Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas będzie przygodą i interesującym  spotkaniem ze sztuką, a może w wyniku jego powstanie Galeria Jesiennej Twórczości.

„Złoty środek” - kolorowanki dla każdego – godz.11.00 – 12.00. Warsztaty poprowadzi Anna Paluch. Na zajęciach będziemy tworzyć książeczki do kolorowania dla dużych i małych. 

- Na moich zajęciach spróbuję przekonać uczestników, że każdy bez wyjątku może być twórcą, i każdy – bez względu na to, co myśli o swoich uzdolnieniach plastycznych – może tworzyć prace zachwycające kolorem i formą. – mówi Anna Paluch - Tworzenie dla siebie i swoich bliskich daje wiele satysfakcji i może posłużyć do wykonania wyjątkowych, oryginalnych przedmiotów o różnorodnym zastosowaniu. Wykonane na zajęciach projekty mogą być wykorzystywane do tworzenia książeczek do kolorowania dla małych i dużych, mogą posłużyć  do tworzenia niepowtarzalnych form odzieżowych – nadruki na koszulkach i świetnie sprawdzą się w zdobieniu przedmiotów codziennego użytku, takich jak kubki i torby, obrazki. Porzucenie gotowych szablonów sprawi, że każda praca będzie oryginalnym dziełem, cieszącym oko i serce.Chcę żeby uczestnicy moich zajęć odważyli się być twórcami i zapełniali własną przestrzeń tworami swojej, nie cudzej, wyobraźni. Myślę, że znalazłam na to ZŁOTY ŚRODEK.

„W złotej ramie” - warsztaty fotograficzne poprowadzi Katarzyna Gritzmann. Na warsztatach – stylizowane fotografie rodzinne i indywidualne w złotej oprawie i w blasku. 

- W trakcie moich warsztatów uczestnicy będą mogli wzajemnie się wystylizować do zdjęcia w złotej ramie – mówi Katarzyna Gritzmann - Złote elementy nadadzą naszej fotozabawie niepowtarzalny zloty blask

Wszystkie zajęcia będą odbywać się z relaksującym towarzyszeniem Złotych Przebojów. 

Będziemy serwować złote jabłka oraz gorącą herbatę z cytryną, imbirem i cynamonem. 

Wstęp wolny!

Info: MDK

Reklama

Dodane: 17.10.17

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie