Złoty Lajk dla Starachowic

16490.nsmed

Prezydent Miasta Marek Materek odebrał niezwykłe wyróżnienie podczas gali I Samorządowego Kongresu Internetu i Mediów Społecznościowych Local-SoMe'22, który odbył się w Tychach. Była nim wyjątkowa statuetka Złotego za najbardziej angażującą komunikację w internecie i mediach społecznościowych.

- Cieszę się, że mój profil prezydencki w mediach społecznościowych jest tak popularny. Staram się na bieżąco informować mieszkańców Starachowic o tym co się dzieje w samorządzie, ale zachęcam też do aktywności, zadawania pytań, komentowania. Dzięki temu mam również odpowiedź zwrotną od Starachowiczan jakie są ich potrzeby, oczekiwania i ocena mojej pracy – powiedział Prezydent Marek Materek.

Nagroda przyznana przez organizatorów kongresu, czyli Związek Miast Polskich oraz Instytut Badania Internetu i Mediów Społecznościowych jest tym bardziej cenna, że przyznana w oparciu o twarde dane.

Profil Prezydenta angażuje społeczność

W kontekście działalności Prezydenta Marka Materka w mediach społecznościowych szczególnie uwagę zwraca aktywność użytkowników, którzy wchodzą z nim w interakcję. To pokazuje, że treści, które udostępnia włodarz Starachowic są ważne i istotne dla ludzi.

- Ta nagroda to wyróżnienie również dla mieszkańców naszego miasta. To ich aktywność związana z wrzucanymi przeze mnie informacjami zwróciła uwagę kapituły. Staram się na bieżąco informować o tym co nowego dzieje się w mieście. Kiedy widzę komentarze czy pytania staram się od razu odpowiadać, tak aby do mieszkańców docierały precyzyjne dane. Jak widać specjaliści zauważyli naszą wspólną pracę, a efektem jest ta nagroda – podkreśla Prezydent Marek Materek.

Nagrody od specjalistów

To co warto podkreślać w przypadku nagród przyznawanych podczas Samorządowego Kongresu Internetu i Mediów Społecznościowych to fakt, że szczegółową analizą aktywności samorządów i samorządowców w mediach społecznościowych zajmowali się eksperci z Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych. To oni przygotowali listę najbardziej aktywnych profili oraz przeanalizowali je pod kątem m.in. liczby interakcji, reakcji czy udostępnień.

Rozmawiali o nowych trendach

Podczas kongresu dyskutowano również o skutecznej komunikacji samorządowej we wszystkich kanałach platform społecznościowych. Głos zabierali specjaliści zajmujący się marketingiem, komunikacją i mediami społecznościowymi. Starachowickim akcentem był udział Tomasza Porębskiego, Dyrektora Biura Prezydenta Miasta w panelu inaugurującym kongres. Podczas niego prelegenci zastanawiali się jak będzie wyglądał rynek social mediów w roku 2023, jak algorytmy wpływają na życie mieszkańców miast czy jakie nowe trendy widać w komunikacji samorządowej.

Komunikat prasowy płatny: UM Starachowice

Baner UM

Dodane: 20.09.22 | Odsłony: 298
Tagi:

Komentarze użytkownikówOstatnie komentarze w serwisie